2022 10 14

Kosminis krepšinis Vitorijoje – tritaškių lietus, pratęsimas ir lietuvių šypsenos

Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis žaidė solidžiai, o Vitorijos „Baskonia“ (2-0) įtemptame trileryje namuose po pratęsimo 103:96 (14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7) palaužė Željko Obradovičiaus diriguojamą Belgrado „Partizan“ (0-2) klubą.

Slogiai rungtynes pradėjusi Vitorijos „Baskonia“ antrąjį ketvirtį laimėjo 32:19 ir sugrįžo į rungtynes. Šeimininkai pataikė net 17 tritaškių (iš 38 – 44,7 proc. taiklumas).

Likus mažiau nei 4 minutėms iki susitikimo pabaigos Tadas Sedekerskis pelnė dvitaškį, kuris baskų ekipos deficitą sumažino iki 76:78, tačiau tuomet dvitaškį su pražanga pelnė „Partizan“ puolėjas Jamesas Nunnally.

Įtemptas mačas nusikėlė iki paskutinių sekundžių. Kevinas Punteris pataikė dvitaškį, kuris „Partizan“ persvarą kilstelėjo iki 86:82.

Išsigelbėti „Baskonia“ turėjo 24 sekundes. Viltį sugrąžino pirmąjį savo tritaškį šioje dvikovoje per rankas pataikęs Dariusas Thompsonas.

Jamesas Nunnally realizavo abu baudų metimus, vienu taikliu baudos metimu atsakė Markusas Howardas. Bet tai nebuvo pabaiga. Tas pats J.Nunnally vėliau įmetė tik vieną baudos metimą, o tritaškiu su sirena rezultatą išlygino M.Howardas. Tai buvo septintas įžaidėjo tritaškis.

Pratęsime užsikūręs M.Howardas pataikė ir aštuntą, R.Giedraitis pridėjo vieną taiklų baudos metimą, o „Baskonia“ paskutinę pratęsimo minutę pirmavo 3 taškais (97:94) ir galiausiai išplėšė pergalę.

Rokas Giedraitis per 29 minutes nugalėtojams pelnė 13 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 3/5 baud.), sugriebė 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Tadas Sedekerskis per 21 minutę pridėjo 11 taškų (3/3 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 12 naudingumo balų.

„Baskonia“: Markusas Howardas 33 (8/12 trit.), Matthew Costello 19 (3/4 trit.), Rokas Giedraitis 13 (9 atk. kam.), Tadas Sedekerskis ir Darius Thompsonas (7 rez. perd., 5 klaid.) – po 11.

„Partizan“: Kevinas Punteris 26 (3/7 trit.), Zachas LeDay 23 (10 atk. kam., 32 naud. bal.), Mathias Lessortas 19 (12 atk. kam., 34 naud. bal.), Jamesas Nunnally 13 (0/5 trit.).