2023 10 19

Tritaškių vakarėlis Vitorijoje – „Žalgiris“ užmėtė „Baskonia“

Kauno „Žalgiris“ (3-1) iš dvigubos išvykos į Ispaniją parsiveža vieną pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai vėlyvą ketvirtadienio vakarą surengė tikrą tolimų metimų puotą Vitorijoje ir užmėtė šeimininkę „Baskonia“ (1-3) – 99:82 (22:14, 24:25, 28:22, 25:21).

Pergales sezono pradžioje ir toliau renkantys Lietuvos čempionai kol kas vienintelę nesėkmę patyrė prieš Eurolygos čempioną Madrido „Real“ klubą ir žengia turnyrinės lentelės viršuje.

Maža to, artimiausiu metu laukia ir palankus tvarkaraštis – dvejos artimiausios „Žalgirio“ rungtynės vyks namuose: su „Valencia“ ir Vilverbano ASVEL.

Vitorijoje „Žalgiris“ tiesiog dominavo puolime. Naudojosi varžovų lyderio Markuso Howardo lėtumu gynyboje ir fantastiškai pataikė tritaškius. Vienu metu tolimų metimų procentas siekė net 75 (12/16).

Galiausiai svečiai įmetė du trečdalius tritaškių (14/21).

Nuostabų mačą sužaidė „Žalgirio“ naujokas Brady Manekas, įmetęs 5 tolimus metimus iš 5, pelnęs 17 taškų ir sugriebęs 14 kamuolių. Tai pirmasis jo dvigubas dublis Eurolygoje.

„Žalgiris“ pristabdė ir puikiai sezoną Eurolygoje pradėjusį Tadą Sedekerskį. „Baskonia“ kapitonas iš Lietuvos, iki tol pirmavęs Eurolygoje pagal puolime (4,0) ir iš viso (10,3) atkovotus kamuolius, šįkart jų sugriebė 5 (puolime – 2) ir pelnė 6 taškus per 27 minutes.

„Baskonia“: Chima Moneke 32 (4/8 trit., 9 atk. kam., 37 naud. bal.), Markusas Howardas 26 (6/13 trit.), Codi Milleris-Mcintyre‘as 7 (7 rez. perd.), Tadas Sedekerskis 6 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 21 (3/4 trit., 8 atk. kam., 27 naud. bal.), Brady Manekas 17 (5/5 trit., 14 atk. kam., 27 naud. bal.), Keenanas Evansas 14 (22 naud. bal.), Dovydas Giedraitis (3/3 trit.) ir Tomas Dimša – po 13, Nazas Mitrou-Longas 9.

Standings provided by Sofascore

Rungtynių eiga

40 min. D.Giedraitis deda tašką (99:82).

39 min. Ch.Moneke prasižengia 5 kartą ir „Žalgiris“ artėja prie pergalės (82:93).

38 min. D.Giedraičio tritaškis! 3/3! (79:91).

37 min. Ch.Moneke tritaškis... (78:84). R.Šmitas padriką „Žalgirio“ ataką gelbėja taikliais baudų metimais (78:86).

Rokas Pakėnas Rokas PAKĖNAS, 15min žurnalistas Madride

Markusas Howardas žaidžia fantastiškas rungtynes puolime (jau 26 taškai), bet savoje aikštelės pusėje „Baskonia“ vedlys yra pagrindinis „Žalgirio“ atakų taikinys, pro save prasileidęs jau begalę kauniečių prasiveržimų, pasibaigusių taškais.

36 min. „Žalgiris“ ir toliau baudžia varžovus už pasyvią M.Howardą gynybą. D.Giedraitis drąsiai neria po krepšiu ir +9 (75:84).

35 min. N.Mannionas pelno pirmuosius taškus ir skirtumas traukiasi iki penkių... (75:80). R.Šmitas sumeta baudas (75:82).

Dar neįpusėjus ketvirtajam kėliniui – nesportinė Edgaro Ulanovo pražanga prieš Nikolaos Rogkavopoulos, kurią išprašė didžiulį spaudimą arbitrams davę „Baskonia“ sirgaliai. „Žalgirio“ persvara vėl ištirpo – šįkart nuo 18 taškų iki 6. Liko sunkios paskutinės 6 mačo minutės.

34 min. Dar ir nesportinė pražanga E.Ulanovui... (73:79).

34 min. Ch.Moneke prisijungia prie tritaškio vakarėlio. Žalgiriečiai rizikuoja ir leidžia nigeriečiui mesti laisvam (70:79).

32 min. M.Howardas įmeta ir per rankas. Amerikiečio sąskaitoje – 6/11 tolimų metimų (64:76). Bet „Žalgiris“ turi B.Maneką – 5/5! (64:79).

Trečias kėlinys

30 min. Kėlinio pabaigoje T.Dimša dviem prasiveržimais leidžia išlaikyti „Žalgiriui“ solidų pranašumą (61:74).

Taip iš toli atakuodamas „Žalgiris“ negali pralaimėti. Tomo Dimšos tritaškis trečiojo kėlinio pabaigoje buvo jau 12 taiklus Kazio Maksvyčio komandos metimas iš 16!

28 min. „Baskonia“ ir vėl mažina atsilikimą (55:66). Bet tritaškį duria T.Dimša ir jau 12/16 iš toli (55:69).

Brady Manekas jau trečiojo kėlinio pradžioje įsirašė pirmąjį karjeroje Eurolygoje dvigubą dublį. 10 atkovotų kamuolių yra gerokai daugiau nei amerikietis jų sugriebė per pirmąsias trejas rungtynes iš viso (6).

zalgiris.lt nuotr./Rolandas Šmitas

26 min. Kai lyja, tai lyja! Dabar du R.Šmito tritaškiai (44:52)! „Žalgiris“ iš toli meta kosminiu taiklumu – 11/15 (73,3%).

Kai „Žalgirio“ padai ėmė svilti, į priekį komandą truktelėjo atsarginiai žaidėjai Dovydo Giedraičio ir Lauryno Biručio duetas. Pirmasis pelnė keturis taškus iš po krepšio, o tuomet sekė du gynėjo tritaškio paeiliui, vainikavę Kauno komandos spurtą 10:0.

24 min. Ketvirtoji asmeninė pražanga L.Biručiui... Bet D.Giedraitis prideda dar vieną tritaškį! Spurtų rungtynės tęsiasi (42:56).

23 min. „Žalgiris“ atsako keturiais iš eilės L.Biručio taškais (42:50). Tritaškį prideda ir D.Giedraitis (42:53).

zalgiris.lt nuotr./Dovydas Giedraitis

21 min. M.Howardas neatšalo per pertrauką. Amerikietis smeigia dar vieną tritaškį. „Žalgiris“, atrodytų, per daug laisvei varžovų lyderiui nesuteikia, bet jam jos daug ir nereikia (42:46).

Antras kėlinys

20 min. N.Mitrou-Longas bėga nuo kranto iki kranto ir verčia du su pražanga (39:46). „Žalgiris“ laimi pirmą pusę.

19 min. R.Šmito tritaškis! (39:43).

„Žalgirio“ turėtas 16 taškų pranašumas greitai ištirpo iki 3. Daugiausiai – Chima Monekes ir Markuso Howardo pastangomis. Pastarasis žaidėjas „Žalgirio“ dideliam nerimaui kaip reikiant įkaito ir savo sąskaitoje jau turi 13 taškų. Palyginimui, per pirmąsias trejas rungtynes jis iš viso buvo surinkęs 19.

17 min. Iš 16 taškų persvaros lieka jau tik 3... (35:38). K.Maksvytis ima dar vieną minutės pertraukėlę.

17 min. Ir dar trys M.Howardo taškai... (33:38).

16 min. M.Howardas užsikuria... Penki amerikiečio taškai iš eilės ir K.Maksvytis priverstas prašyti minutės pertraukėlės (30:38).

„Baskonia“ komanda skubiai ieško vandens, kadangi „Fernando Buesa“ arenoje liepsnoja Brady Manekas, realizavęs jau visus keturis tolimus metimus. Tam jam prireikė vos septynių minučių. Sezono starte šis žalgirietis atrodo kaip elitinis snaiperis, per pirmus tris mačus įmetęs 7 tritaškius iš 12. Žinoma, ne viskas yra tobula šio krepšininko darže – jis stipriai kenčia savoje aikštelėje pusėje, kurioje „Baskonia“ vis verčia taškus būtent per B.Maneko budėjimą.

14 min. Čia robotas? Ar B.Manekas? 4/4 tritaškiai!! (25:38).

zalgiris.lt nuotr./Brady Manekas

13 min. „Baskonia“ baltos vėliavos dar nekelia – pataiko du tritaškius iš eilės ir kiek mažina deficitą (20:30).

Bene pirmasis kartas šį sezoną, kai atsarginiai „Žalgirio“ žaidėjai palaiko startinių krepšininkų primestą žaidimo ritmą. Nazas Mitrou-Longas surinko greitus 6 taškus, mirtinu šauliu tapęs Brady Manekas įkalė du tritaškius o K.Maksvyčio komanda pirmauja jau triuškinančiu pranašumu 30:14.

12 min. „Žalgiris“ apsigina, o B.Manekas drąsiai smeigia tritaškį (14:27). Iš karto po minutės pertraukėlės – ir dar vieną (14:30).

11 min. Dar viena skylė „Baskonia“ gynyboje, kuria pasinaudoja N.Mitrou-Longas (14:24).

Pirmas kėlinys

Per pirmąsias aštuonias mačo minutes Kazys Maksvytis aikštelėje išbandė jau dešimt savo auklėtinių, o rotacijos paraštėje kol kas sėdi tik Lukas Lekavičius ir Danielius Lavrinovičius. Dar prieš du sezonus Martino Schillerio „Luke Skywalker“ vadintas L.Lekavičius buvo rezultatyviausiu „Žalgirio“ žaidėju Eurolygoje.

10 min. Žalgiriečiai kontroliuoja rungtynių tempą. Pasižymi nuo suolo pakilę N.Mitrou-Longas ir L.Birutis, o kėlinį greita ataka užbaigia A.Butkevičius (14:22).

Baskų siautulys Markusas Howardas per pirmąsias šešias dvikovos minutes išmetė net pusę „Baskonia“ metimų – realizavo 2 iš 6. Kol kas sezonas Eurolygoje šiam amerikiečiui klostosi tragiškai, snaiperis iki šios dvikovos su „Žalgiriu“ buvo realizavęs 2 tritaškius iš 19 (10,5 proc.). Tikėkimės, kad tendencijos šį vakarą nesikeis.

7 min. Svečiai kol kas sėkmingai atakuoja silpnesnius „Baskonia“ žaidėjus gynyboje ir taip renka taškus (11:14).

5 min. T.Sedekerskis prideda ir taiklias baudas (7:9).

Geras ženklas „Žalgirio“ stovykloje – dvi pražangas per pirmąsias dvi minutes surenkęs Chima Moneke. Šis „Baskonia“ aukštaūgis Eurolygoje renka po 17 naudingumo balų, Ispanijos čempionate – net po 22,6.

4 min. Pirmuosius taškus šeimininkams pelno T.Sedekerskis, bet tuo pačiu iš karto atsako T.Dimša (2:7).

3 min. Abi ekipos užstringa puolime. Varžovų snaiperio M.Howardo tritaškiai daužo lanką, o R.Šmitas sumeta baudas (0:5).

Kazys Maksvytis grįžo prie sau įprasto startinio penketo, kurį naudojo per pirmus du pergalingus mačus Eurolygoje. Pirmajame savaitės mūšyje Ispanijoje prieš Madrido „Real“ jis vietoje Tomo Dimšos į aikštelę nuo pirmųjų minučių metė Dovydą Giedraitį, kuris sužaidė solidžias rungtynes, tačiau Vitorijoje vietą starto penkete susigrąžino T.Dimša, smeigęs pirmąjį mačo tritaškį.

1 min. T.Dimša taikliu tolimu metimu atidaro rungtynes! (0:3).

Buenos noches, amigos! 15min jau įsitaisė „Fernando Buesa“ arenos, talpinančios daugiau nei 15 tūkstančių žiūrovų, žurnalistų tribūnos viršūnėje. Iki Vitorijos „Baskonia“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynių starto – 35 minutės, o sirgalių savo vietose sėdi vos apie 100. Vietos žurnalistai netiki gausiu lankomumu šiandien po nuviliančio Tado Sedekerskio komandos pralaimėjimo antradienį prieš Miuncheno „Bayern“. Galbūt tai išeis į naudą „Žalgiriui“, kuris modernios Eurolygos istorijoje Vitorijoje yra laimėjęs vos keturis kartus.

Prieš rungtynes

Užvakar Kazio Maksvyčio auklėtiniai patyrė pirmą nesėkmę šiame sezone – Madride 79:93 neprilygo Eurolygos čempionui Madrido „Real“.

Antradienį Eurolygoje pralaimėjo ir „Baskonia“. Namie žaidusi T.Sedekerskio ekipa 68:76 nusileido Miuncheno „Bayern“ klubui.

„Žalgiriui“ rungtynėse su „Real“ nepadėjo susirgęs Arnas Butkevičius, bet šįvakar jis jau bus pasiruošęs kovai.