2017 11 15

Tik faktai: „Žalgiris“, kokio nematėme nuo 40-mečio Arvydo Sabonio laikų

Po beprotiškos pergalės Malagoje „Martin Carpena“ arenoje buvo sunku kvėpuoti. „Unicaja“ namų tvirtovę įkaitino fantastiškas trileris su Kauno „Žalgiriui“ laiminga pabaiga (85:83) ir krūva istorinių skaičių. 24sek pateikia įdomiausius „Žalgirio“ ir „Unicaja“ dvikovos faktus.
Arvydas Sabonis
Arvydas Sabonis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jeigu skaičiuotume žalgiriečių pasirodymus Eurolygos „Top 16“ varžybose ir naujo formato, t.y. 16 komandų, Eurolygoje, Kauno „Žalgiris“ nuo 2000-ųjų tik antrą kartą turi didesnį nei 50 proc. pergalių ir pralaimėjimų balansą (4-3). Vienintelį sykį „Žalgiris“ tokį turėjo tik 2003–2004 m., kai tuomet 40-mečio Arvydo Sabonio vedamas Kauno klubas „Top 16“ varžybose startavo 3 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu.

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamas „Žalgiris“ pirmą kartą Eurolygoje žaidė pratęsimą. Vienintelį žaistą pratęsimą Šaras laimėjo.

Kevinas Pangosas į „Unicaja“ krepšį įmetė 21 tašką ir sužaidė savo rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes.

„Žalgiris“ padarė net 23 klaidas. Jokia kita Eurolygos komanda šį sezoną dar tiek nebuvo suklydusi. Beje, „žalgiriečiams“ priklauso 2 iš 3 klaidų antirekordų – 2–3 vietas dalijasi 21 prieš Belgrado „Crvena zvezda“ padaryta klaida.

Pastarąjį kartą Eurolygoje „Žalgiris“ daugiau klydo tik 2015-ųjų gruodžio 2-ąją, kai sugebėjo nugalėti Izmiro „Karšiyaka“ su 24 klaidomis.

Žalgiriečiai metė tik 15 baudų, kai ispanai - 34. Be to, kauniečiams teisėjai užfiksavo 10 baudų daugiau nei Malagos komandai (22-32).

„Žalgiris“ 3 iš 4 savo pergalių pasiekė išvykose.

Tai buvo pirmoji Š.Jasikevičiaus ir trenerio J.Plazos akistata. Beje, pastarąjį kartą „Žalgiris“ su „Unicaja“ buvo susitikę tik 2012–2013 m. sezoną. Pastarąjį kartą Malagos ekipa „žalgiriečius“ nugalėjo prieš šešerius metus – žalgiriečiai laimėjo 4 akistatas paeiliui.

26-ąją rungtynių minutę „Žalgirio“ procentai buvo tokie: 72,2 proc. dvitaškių, 75 proc. tritaškių ir 100 proc. baudų. „Žalgiriečiai“ baigė dvikovą su 67,6 proc. dvitaškių, 47,4 proc. tritaškių ir 53,3 proc. baudų pataikymu.

„Unicaja“ daugiau kamuolių atkovojo po „Žalgirio“ (18) nei savuoju krepšiu (16).

Vien „Unicaja“ puolėjas Jeffas Brooksas per pirmąją rungtynių pusę atkovojo 5 kamuolius puolime ir pasiekė savo karjeros Eurolygoje rekordą. Po dviejų kėlinių pagal atkovotus kamuolius prieš „Žalgirį“ jis pirmavo 5-1. Puolime iš viso puolėjas atkovojo 6, o pridėjus gynyboje atkovotus kamuolius – 11 (rekordas), taip pat pasiekė rezultatyvumo (16), blokų (2) ir naudingumo balų (29) rekordus.

Kitas „Unicaja“ legionierius Ray'us McCallumas taip pat sužaidė rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes (19 tšk.).

Paulius Jankūnas vos per 12 min. 49 sek. susirinko 5 asmenines pražangas ir pakartojo sezono antirezultatyvumo rekordą (4 tšk.) bei sužaidė antrą neefektyviausią savo mačą (5 naud. bal.).

Prancūzas Axelis Toupane'as per 7 Eurolygos rungtynes dar neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

Pagrindinis „Žalgirio“ centras Brandonas Daviesas per pagrindinį žaidimo laiką neatkovojo nė vieno kamuolio. Per pratęsimą – du.

Vasilije Micičius prametė visas 4 baudas, iš kurių dvi – paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis. Iki rungtynių Malagoje „Žalgirio“ įžaidėjas buvo pataikęs 8 baudų metimus iš 10.

„Žalgiris“ jau antrą kartą šį sezoną laimėjo rungtynes 2 taškų skirtumu. Išskyrus pergalę prieš Milano „Olimpia“ (+32), „žalgiriečiai“ tris kartus laimėjo vidutiniškai 3,3 taško skirtumu.

Artūras Milaknis pelnė 13 taškų ir sužaidė rezultatyviausią sezono mačą.

„Unicaja“ suomis Sasu Salinas išskirstė 6 rezultatyvius perdavimus ir pasiekė asmeninį Eurolygos rekordą.

Martynas Sajus yra 14-as „žalgirietis“, šį sezoną žaidęs Eurolygoje. Centras ant parketo praleido 4 min. 14 sek. ir pasižymėjo 2 pražangomis.