2015 12 29 /23:31

„Top 16“ startas: puiki M.Kuzminsko naktis ir A.Švedo metimas paskutinę sekundę

Antradienį startavo Eurolygos „Top 16“ etapo varžybos. „Chimki“ paskutinę sekundę laimėjo Maskvos derbį prieš CSKA, „Olympiakos“ skėlė antausį „Barcelona“ ekipai, o puikiai žaidusio Mindaugo Kuzminsko „Unicaja“ šventė pergalę. Visos šios komandos rungtyniauja F grupėje kartu su Kauno „Žalgiriu“.
Joanas Plaza ir Mindaugas Kuzminskas
Joanas Plaza ir Mindaugas Kuzminskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Malagos „Unicaja“ – Stambulo „Darušafaka“ 70:62 (14:16, 15:16, 25:21, 16:9)

Pirmosiomis minutėmis 5 taškus surinkęs, tačiau keturis metimus prametęs Mindaugas Kuzminskas vis tiek buvo vienas geresnių lėtai startavusios „Unicaja“ žaidėjų. Per pirmąją mačo dalį ispanai pataikė tik 10 metimų iš 34 ir atsiliko 29:32. Tikslą pasiekė tik du tritaškiai iš 10-ies.

Vis dėlto, po pertraukos „Unicaja“ susiėmė, o komandą į priekį vedė būtent M.Kuzminskas. Du lietuvio ir Nemanjos Nedovičiaus tritaškiai leido „Unicaja“ spurtuoti 11:6 (45:39). Iš viso M.Kuzminskas per trečiąjį ketvirtį surinko 10 taškų. Vis dėlto, Jamono Gordono ir Milko Bjelicos tritaškiai prieš pat ketvirčio pabaigą leido „Unicaja“ pirmauti tik 54:53.

„Unicaja“ pirmaujant 56:53 į aikštę grįžęs M.Kuzminskas prisidėjo prie dar vieno andalūzų spurto. Nors šįkart taškus rinko ne lietuvis, tačiau šeimininkai per kelias minutes nutolo iki 64:53. Tai buvo rungtynių lūžis, po kurio svečiai atsigauti nesugebėjo.

27 minutes žaidęs M.Kuzminskas įmetė 15 taškų (2/7 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo, gavo bloką, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 9 naudingumo balus.

„Unicaja“: E.Jacksonas (3/4 trit.) 20, M.Kuzminskas 15, R.Hendrixas (5/8 dvit., 8 atk. kam.) 13.

„Darušafaka“: S.Erdenas (7/11 dvit., 11 atk. kam.) 15, L.Harangody ir S.Wilbekinas po 9.

Maskvos srities „Chimki“ – Maskvos CSKA 91:89 (21:29, 20:22, 28:20, 22:18)

Ekipos visą mačą kovėsi gana apylygiai. Pirmąjį ketvirtį geriau sužaidė 80 proc. taiklumu atakavę CSKA krepšininkai, kurie turėjo 10 taškų persvarą įpusėjus mačui – 51:41.

Sulig antrojo ketvirčio pabaiga CSKA amerikietis Cory Higginsas pataikė fantastišką tritaškį nuo aikštės vidurio.

Cory Higginso tritaškis

Keturis tritaškius trečiajame ketvirtyje įmetusi „Chimki“ persvarą ištirpdė, o lemiamo ketvirčio pradžioje persvėrė rezultatą – 74:72. Du iš eilės Petteri Koponeno ir Zorano Dragičiaus tritaškiai „Chimki“ leido nutolti – 80:72.

Vis dėlto CSKA ginklų nesudėjo ir likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes rezultatas ir vėl buvo lygus – 83:83. Pabaigoje ekipos žaidė taškas į tašką, tačiau Aleksejus Švedas įmetė dvitaškį likus sekundei ir išplėšė „Chimki“ pergalę.

Pergalingas Aleksejaus Švedo metimas

„Chimki“: A.Švedas (4/7 dvit., 4/8 trit., 8/10 baud., 5 rez. perd., 33 naud. bal.) 28, T.Rice'as (7/13 dvit., 2/2 trit., 5 rez. perd.) 22, J.Augustine'as (6/7 dvit.) 12.

CSKA: N.De Colo (4/10 dvit., 6 rez. perd.) 20, M.Teodosičius (7 rez. perd.) 18, C.Higginsas (4/5 dvit.) 16.

Pirėjo „Olympiakos“ – „Barcelona“ 74:62 (14:14, 25:12, 17:14, 18:22)

Pirmajame ketvirtyje labai sunkiai įsimėtę graikai sugebėjo išlaikyti lygų rezultatą dėl netaiklių katalonų baudos metimų (2/8), o antrajame smogė visa jėga. „Olympiakos“ per antrąjį ketvirtį pataikė net 60 proc. savo metimų, kovą dėl kamuolių laimėjo 11:4 ir daugiausia Vasilio Spanoulio pastangomis nutolo iki 39:26.

Po pertraukos „Barca“ priartėjo iki 8 taškų (42:34), tačiau Vangelis Mantzaris įmetė tritaškį, kuris ir vėl ilgam atstatė dviženklį pranašumą. Po kelių minučių Otthelo Hunterio metimas suteikė „Olympiakos“ net 18-os taškų pranašumą – 52:34. Trečiajame ketvirtyje katalonai įmetė vos 4 metimus iš 18-os.

Likus žaisti 4 minutes Danielis Hackettas pataikė tritaškį (64:47), tačiau „Barca“ dar surado jėgų pabandyti spurtuoti. Sėkminga atkarpa 11:4 ir likus 2 min. skirtumas sumenko iki 68:58. Dimitris Agravinis spurtą apramino tritaškiu, netrukus dar vieną pataikė ir V.Mantzaris – 74:62 likus žaisti 20 sek. ir viskas buvo aišku.

„Olympiakos“: V.Spanoulis (4/5 dvit., 9 rez. perd.) 11, O.Hunteris (5/8 dvit.) 10, I.Papapetrou (7 atk. kam.), D.J.Strawberry ir D.Hackettas po 8.

„Barcelona“: A.Tomičius (7/10 dvit.) 16, T.Satoransky (4/7 dvit.) 12, P.Ribas (8 atk. kam.) 8.