2009 02 05

Trečiadienio Eurolygos dvikovos

Ketverios rungtynės trečiadienį sužaistos Eurolygos TOP 16 etape. Rezultatyviai žaidė lietuviai: Šarūnas Jasikevičius pelnė 18, Rimantas Kaukėnas – 16, Ramūnas Šiškauskas – 14, Kšyštofas Lavrinovičius – 8 taškus.
„Unicaja“ – „Panathinaikos“
„Unicaja“ – „Panathinaikos“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurolyga
AFP/„Scanpix“ nuotr./„CSKA“ – „Cibona“ 87:61

Vienvaldžiu grupės lyderiu Eurolygos TOP 16 etapo H grupėje tapo Maskvos CSKA klubas, kuriame rungtyniauja Ramūnas Šiškauskas. Jis namuose 87:61 (21:13, 21:17, 23:19, 22:12) nugalėjo Zagrebo „Cibona“ komandą, kuriai tai buvo pirmoji nesėkmė per dvejas rungtynes.

Pirmuosius 4 taškus CSKA ekipai pelnė R.Šiškauskas ir išvedė šeimininkus į priekį (4:0). Antrame kėlinyje CSKA krepšininkai spurtavo 10:0 ir komandas skyrė 20 taškų (39:19), tačiau iki kėlinio pabaigos „Cibona“ ekipa deficitą sumažino iki 12 taškų – 42:30.

12 kamuolių po varžovų krepšiu atkovojusi CSKA ekipa po ilgosios pertraukos žaidimo nepaleido ir iškovojo pergalę 26 taškų skirtumu – 87:61.

Nugalėtojams R.Šiškauskas per 29 su puse minutės pelnė 14 taškų (4/6 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 varžovų pražangas, tačiau suklydo 3 kartus. Krepšininkas su 18 naudingumo balų buvo geriausias komandoje.

CSKA: Trajanas Langdonas 18, Nikas Zisis ir Ramūnas Šiškauskas – po 14, Viktoras Khryapa (6 atk. kam.) ir Terence'as Morrisas – po 9.

„Cibona“: Alanas Andersonas 15, Nikola Prkačinas 10, Vedranas Vukušičius ir Luksa Andričius – po 8.

Ettore Messina (CSKA vyr. treneris): „Žaidėme gerą, komandinį krepšinį. Visi, kas pasirodė aikštelėje, atidavė visą save. „Cibona“ nugalėjo Sienos „Montepaschi“ ekipą, turi kelis gerus aukštaūgius bei pavojingus atakuojančius gynėjus. Žaidėme gerai gindamiesi, puolime dalijomės kamuoliu. Labai svarbu, kad kamuolys judėtų greitai. Manau, esame arti to.“

Velimiras Perasovičius („Cibona“ vyr. treneris): „Atvykome čia žinodami, kaip Maskvoje sunku nugalėti CSKA. Esu nusivylęs komandos požiūriu ketvirtame kėlinyje. Kai sumažini skirtumą iki 7 taškų, turi žaisti dar agresyviau, dar labiau susikaupti, tačiau mes liovėmės rungtyniauti. Antroje rungtynių dalyje CSKA gerai žaidė gynyboje, pelnė lengvų taškų ir užsitarnavo pergalę.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Unicaja“ – „Panathinaikos“

Tris kėlinius žaidę lygiai, Atėnų „Panathinaikos“ savo jėgą įrodė per ketvirtą kėlinį. Graikijos klubas išvykoje 81:69 (15:19, 29:26, 17:16, 20:8) nugalėjo Malagos „Unicaja“ ir nutraukė pastarosios 23 iš eilės pergalių namie seriją.

„Panathinaikos“ pergalingą pranašumą įgijo per paskutinį ketvirtį. Po 30 žaidimo minučių rezultatas buvo lygus (61:61) ir tuomet Atėnų krepšininkai surengė lemiamą spurtą. Drew Nicholas pelnė 8 taškus ir„Panathinaikos“ laimėjo atkarpą 15:2, taip įgydami solidžią persvarą – 76:63.

„Unicaja“ neatsigavo po tokio smūgio ir buvo priversta pripažinti nesėkmę.

Nugalėtojams Šarūnas Jasikevičius per 23 minutes pelnė 18 taškų (4/5 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 1/1 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, po 3 kartus suklydo ir prasižengė.

„Panathinaikos“: Drew Nicholas 19, Šarūnas Jasikevičius 18, Nikola Pekovičius 15, Dimitris Diamantidis 10.

„Unicaja“: Marcus Haislipas 14, Berni Rodriguezas 12, Omaras Cookas 11, Thomas Kelati 10.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Montepaschi“ – „Fenerbahce Ulker“

Nesunkią pergalę iškovojo Sienos „Montepaschi“ klubas. Jis savo aikštelėje 87:79 (25:13, 26:21, 18:17, 18:28) įveikė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ krepšininkus.

Sienos krepšininkams atitrūkti pavyko jau pirmajame kėlinyje, kai kėlinio pabaigoje „Montepaschi“ surengė spurtą 11:0 ir įgijo dviženklį pranašumą (25:13).

Antrajame ketvirtyje svečiams buvo pavykę kiek priartėti (35:28), tačiau šeimininkai spurtavo 10:2 ir susikrovė solidų 15 taškų pranašumą, kurio turkams panaikinti nepavyko ir po ilgosios pertraukos.

Nugalėtojams Rimantas Kaukėnas per 27 minutes pelnė 16 taškų (3/5 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 7/8 baudų), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 3 kamuolius, tačiau 5 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Kšyštofas Lavrinovičius per 26 minutes surinko 8 taškus (1/2 dvitaškių, 2/7 tritaškių), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus bei 2 kartus suklydo.

„Montepaschi“: Terrellas McIntyre‘as 24, Rimantas Kaukėnas 16, Benjaminas Eze 16, Romainas Sato 12, Kšyštofas Lavrinovičius 8.

„Fenerbahce Ulker“: Mirsadas Turkčanas 25, Gordanas Giričekas 12, Devinas Smithas 8, Gašperas Vidmaras 8.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Partizan“ – „Lottomatica“

Pirmą pergalę Eurolygos TOP 16 etape iškovojo Belgrado „Partizan“ ekipa. Ji namuose 84:76 (27:16, 23:26, 18:15, 16:19) nugalėjo Romos „Lottomatica“ krepšininkus.

Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus (10:10), tačiau tada „Partizan“ krepšininkai sputavo 17:6 ir baigiantis kėliniui susikrovė dviženklį pranašumą – 27:16.

Nors vėliau svečiai atkarpą laimėjo 10:2 ir deficitą sumažino iki 3 taškų (33:30), Urošas Tripkovičius pataikė du, o Novica Veličkovičius vieną tritaškį ir sugrąžino „Partizan“ ekipai saugesnę persvarą.

Antroje rungtynių pusėje „Partizan“ ekipa neatsipalaidavo ir šventė pergalę 8 taškų skirtumu.

„Partizan“: Urošas Tripkovičius 20, Novica Veličkovičius 19, Stephane'as Lasme 13, Milenko Tepičius 9.

„Lottomatica“: Primozas Brezečas 19, Sani Bečirovičius 17, Andre Hutsonas 13, Ibrahimas Jaaberas 11.