| Penktadienis: Atėnų „Panathinaikos“ – Kauno „Žalgiris“ 21:45 |
Forma
„Panathinaikos“ komandai vasarą įvykusios didžiulės permainos nebuvo lengvos. Naująjį Eurolygos sezoną graikai pradėjo tik 1 pergale ir 3 pralaimėjimais. Žemiausią tašką C grupėje Atėnų klubas pasiekė praėjusią savaitę, kai Lenkijoje 68:71 suklupo prieš Zeliona Guros „Stelmet“.
Dar prieš porą savaičių „Barcelona“ namuose graikus pamokė net 77:52. Savaitgalį „Panathinaikos“ vargo net su vienais Graikijos čempionato autsaiderių Patrų „Apollon“, kuriuos palaužė tik ketvirtajame kėlinyje 80:70.
Akivaizdu, kad „Panathinaikos“ forma šiuo metu nėra auksinė. Kita vertus, prieš tris savaites PAO parklupdė Pirėjo „Olympiakos“ 73:69, o vienintelę pergalę pasiekė būtent namuose su Izmiro „Karšiyaka“ 85:73.
Tai buvo vienintelės „Panathinaikos“ rungtynės namuose. Trys pralaimėjimai patirti išvykoje.
PAO namuose šioje duobėtoje sezono pradžioje visai kita komanda?
Spaudimas
„Panathinaikos“ žaidėjų galvas turėtų spausti velniška įtampa. Na, ir pinigines taip pat.
Už pralaimėjimą Lenkijos klubui „Panathinaikos“ bosas komandai skyrė 50 tūkst. eurų baudą.
Graikų klubo vadovams jau atsibodo pralaimėjimai Eurolygoje. Po pastarojo pralaimėjimo Lenkijoje „Panathinaikos“ prezidentas Dimitris Giannakopoulos visai komandai skyrė 50 tūkst. eurų baudą.
Visa komanda prieš rungtynes kalba apie būtinybę atsitiesti, tačiau pralaimėjimų slegiami pečiai ir rūstus D.Giannakopoulo žvilgsnis gali padaryti ir meškos paslaugą.
Jei „Karšiyaka“ nugalės „Stelmet“ krepšininkus, o „Žalgiris“ iš O.A.K.A. arenos grįš su pergale, „Panathinaikos“ nukris į paskutinę, šeštąją, C grupės vietą.
Ar įsivaizduojate? „Panathinaikos“ – paskutinėje grupės vietoje. Įdomu, kokiomis baudomis tada taškytųsi PAO bosas.
Kaip sakė Gintaras Krapikas, graikai žais „gyvenk arba mirk“ rungtynes. Jei „Panathinaikos“ perdegs, žalgiriečiai protingu ir solidžiu žaidimu gali nusitiesti kelią į pergalę.
Kaip suveiks finansiniai grasinimai „Panathinaikos“ žaidėjams?
Rezervai
„Žalgiris“ dar turi rimtų rezervų. Toli žvalgytis nereikia.
Pagrindinis įžaidėjas Mantas Kalnietis dar nesužaidė savo rungtynių Eurolygoje.
„Žalgirio“ rezervai: M.Kalnietis (vid. 5,8 tšk.), M.Pocius (2,3), L.Lekavičius (1).
Kol kas jo geriausias mačas buvo su Krasnodaro „Lokomotiv“, kai į buvusios komandos krepšį įmetė 9 taškus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.
Tai tikrai ne viskas, ką sugeba Lietuvos rinktinės atakų organizatorius.
Penktosios Eurolygos rungtynės ir svarbi galimybė svečiuose nukniaukti labai reikalingą tašką – pats metas M.Kalniečiui išmesti savo kozirius.
Daug geresnio žaidimo laukėme ir iš Martyno Pociaus bei Luko Lekavičiaus. Tai dar du svarbūs „Žalgirio“ rezervai, kurie Lietuvos čempionų žaidimui įneštų didžiulį impulsą.
Norėdamas laimėt net ir šlubuojančių graikų tvirtovėje, „Žalgiris“ turi sužaisti puikų mačą. O tam reikės visų rezervų.









