Įkrintamųjų šviesa prigeso: latvio netekęs „Žalgiris“ krito ir Miunchene

Kauno „Žalgirio“ (11-18) viltys žaisti šio sezono Eurolygos įkrintamosiose sumenko iki minimalių. Visas rungtynes sunkiai puolime vargę Lietuvos čempionai svečiuose 58:64 nusileido Miuncheno „Bayern“ (13-16) ir suklupo trečią kartą paeiliui.

58 taškai – mažiausiai, kiek „Žalgiris“ pelnė Eurolygos rungtynėse šį sezoną. Ankstesnis antirekordas (62 taškai) taip pat buvo užfiksuotas Vokietijoje, kai kauniečiai nusileido Berlyno ALBA ekipai.

„Žalgiris“ po 29 turų atsilieka dviem pergalėmis nuo 10-12 vietas besidalinančių Belgrado „Partizan“, „Valencia“ ir Miuncheno „Bayern“ klubų. Iki reguliariojo sezono pabaigos liko tik penki turai.

Dar antrajame kėlinyje „Žalgiris“ neteko Rolando Šmito, kuris po metimo nesėkmingai nusileido ant žemės ir susižeidęs koją tik su pagalba paliko aikštę, į kurią nebesugrįžo.

Scanpix/IMAGO/Oryk HAIST nuotr./Rolandas Šmitas patyrė traumą

Kauniečiai startavo 6 iš eilės taškais, bet tada gavo atsaką 14:0 ir po jo taip ir nebesugebėjo atsigauti.

Antrajame kėlinyje žalgiriečių klaidomis naudojęsis „Bayern“ atitrūko 31:16, o trečiajame kėlinyje skirtumas pasiekė net 18 taškų – 50:32.

Žalgiriečius gelbėti ėmėsi Keenanas Evansas, kuris iki ketvirto kėlinio buvo įmetęs tik 7 taškus.

Amerikietis smeigė keturis tritaškius, iš viso per lemiamą ketvirtį pelnė 14 taškų, bet laiko nebeužteko – iki 4 taškų skirtumą sumažinęs „Žalgiris“ vis tik turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

zalgiris.lt nuotr./Keenanas Evansas

Per pirmąją rungtynių pusę „Žalgiris“ pelnė tik 21 tašką. Tai – mažiausias bet kurios ekipos skaičius šio sezono Eurolygoje.

Kauno komandai taškus Miunchene pelnė tik šeši žaidėjai.

„Bayern“: Devinas Bookeris 20 (6 atk. kam.), Nickas Weileris-Babbas ir Carsenas Edwardsas po 10.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 21 (5/10 trit., 5 kld.), Brady Manekas 11 (3/9 trit.), Lukas Lekavičius 9, Kevarriusas Hayesas 7 (9 atk. kam.), Laurynas Birutis 6 (5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 4. Dovydas Giedraitis, Edmondas Sumneris, Rolandas Šmitas, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius taškų nepelnė.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 64:58

40 min. K.Evansas gelbėjo, bet neišgelbėjo „Žalgirio“.

40 min. Neįtikėtinas K.Evanso tritaškis, bet ar ne per vėlai? Liko 25 sek. (60:56).

39 min. Trečias K.Evanso tritaškis ketvirtame kėlinyje (60:53).

37 min. K.Evansas vėl tikslus, bet reikia ir apsiginti (60:50).

36 min. K.Evansas įmeta tritaškį, bet D.Bookeris terorizuoja B.Maneką (58:47).

36 min. Biras nesumeta baudų, D.Bookeris pataiko ir vėl skirtumas didėja (56:44).

34 min. E.Ulanovas po ilgesnės pertraukos mažina skirtumą iki vienženklio (52:44).

32 min. B.Manekas bando užkurti „Žalgirį“ (52:42).

III kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 50:37

30 min. B.Maneko tritaškis, o netrukus ir „alley-oop“ su L.Biručiu – jau truputį linksmiau (50:37).

29 min. Tritaškį įmeta ir C.Edwardsas (50:32).

28 min. Skaudus N.Weilerio-Babbo dūris (47:30).

26 min. Skirtumas tarp komandų ir vėl krypsta ne į tą pusę, į kurią norėtume (44:30).

24 min. K.Evansas pataiko sudėtingą metimą (40:30).

22 min. „Žalgirio“ puolimas išlaisvėjo ir P.Laso jau prašo pertraukėlės (38:28).

21 min. Puiki pradžia po pertraukos – B.Maneko tritaškis (33:24).

II kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 33:21

20 min. Prasta situacija po dviejų kėlinių. „Žalgiris“ pataikė tik 9/29 metimų ir suklydo 10 kartų.

19 min. Retas atvejis, kai „Žalgiris“ sėkmingai užbaigia dvi atakas paeiliui (31:21).

18 min. Reikalingas tarsi oras L.Lekavičiaus tritaškis (31:19).

18 min. Jau -15 (31:16).

17 min. Taškų mažiau nei prabėgusių minučių, o „Bayern“ pamažu didina skirtumą (27:15).

16 min. Klaidos nesiliauja (25:15).

15 min. Baisus vaizdas – R.Šmitas po metimo nesėkmingai leidžiasi ant parketo ir lieka gulėti. Latvis tik su gydytojų pagalba palieka aikštę.

Scanpix/IMAGO/Eibner nuotr./Rolandas Šmitas

14 min. Jau 9 kartus suklydo „Žalgiris“, o varžovai baudžia (22:13).

13 min. K.Evansas smeigia tritaškį (20:13).

12 min. Dukart suklydusį E.Sumnerį treneris pasodino vos po dviejų minučių (20:10).

11 min. Varžovai pirmąkart nutolsta dviženkliu skirtumu (20:10).

I kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 18:10

10 min. Klampus pirmas kėlinys ir -8 po jo.

9 min. Pirmi svečių taškai po 5,5 minutės – juos pelnė L.Lekavičius (14:8).

8 min. „Žalgiris“ jau virš keturių minučių be taškų, o bavarai tolsta (14:6).

7 min. D.Bookeris vėl šveičia taikliai, o „Bayern“ atkarpa jau 12:0 (12:6).

6 min. Jau priekyje „Bayern“ (7:6).

4 min. D.Bookeris atidaro bavarų taškų sąskaitą tritaškiu (3:6).

4 min. L.Birutis krauna iš viršaus, o po to meta taikliai dešine (0:6).

2 min. Pirmasis taškus pelno K.Evansas (0:2).

2 min. Per pirmas dvi atakas žalgiriečiai gavo du blokus (0:0).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Laurynas Birutis.