Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2019 birželio 3d. 08:05

Vilniaus „Ryte“ bręsta pokyčiai: kas išeis, o kas pasiliks?

Vilniaus „Ryto“ komanda
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Vilniaus „Ryto“ komanda

Nuleistomis galvomis ir tyliais komentarais Kaune Vilniaus „Ryto“ krepšininkai baigė savo pašėlusiai banguotą sezoną. LKL finalo serija pralaimėta 0:3 „Žalgiriui“, tačiau visas sezonas nebuvo toks prastas, kaip pabaiga.

Triumfas Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, pirmą kartą nuo 2011 metų pasiektas Europos taurės turnyro ketvirtfinalis ir sidabras LKL pirmenybėse yra solidus laimikis komandai, kurią ilgai krėtė traumos, legionierių kaprizai ir stiprūs žaidimo bangavimai.

Dainiaus Adomaičio vidiniai šarvai turėjo tapti dar kietesni, atmušant įtampos žiežirbas ir ieškant sprendimų.

4,4 mln. eurų biudžete būta gaisrų, bet juos pavyko prigesinti klubo vadovybei, iš kurios pavasarį skandalingai pasitraukė Antanas Guoga, bet kitų valdybos narių sudėtis nepasikeitė ir realiu komandos šeimininku liko Darius Gudelis, nors jis ir perleido direktoriaus pareigas Juliui Sarapinui.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Darius Gudelis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Darius Gudelis

Panašaus dydžio pinigine „Rytas“ turėtų pasitikti ir kitą sezoną, nebent atsivertų durys į Eurolygą.

Liepos mėnesį Eurolyga turėtų paskelbti, kam skirs likusį vardinį kelialapį į 18 klubų turnyrą, o Vilniaus klubui tenka konkuruoti su Belgrado, Kazanės, Podgoricos ir kitomis komandomis, irgi svajojančiomis pakeisti Europos taurės varžybas į Eurolygą.

Jei „Rytui“ pasisektų, klubas įgytų realių galimybių padidinti biudžetą maždaug milijonu eurų, nes išaugtų bilietų prekyba ir sąskaitą įmanoma būtų papildyti premijomis už pergales. Tikriausiai, lengviau būtų pritraukti naujus rėmėjus.

Bet kuriuo atveju, „Ryto“ laukia darbinga vasara, nes pusę komandos teks perkonstruoti. Pokyčiai ypač atsilieps legionierių korpusui, kuris turėtų pasikeisti iš esmės.

24sek pažvalgė į „Ryto“ krepšininkų galimybes likti sostinės klube ir kitą sezoną.

Derekas Needhamas

Rodikliai: 12,1 taško ir 4,8 rez. perd. LKL.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Derek Needham
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Derek Needham

Sezonas: traumuoto Chriso Kramerio vietą užėmęs amerikietis iš „Monaco“ klubo, kuriame jo alga siekė 200 tūkst. eurų per metus, buvo aktyvus „Ryto“ atakose ir svariai prisidėjo prie komandos pergalių LKL ketvirtfinalyje bei pusfinalyje. Tačiau finale jis strigo žalgiriečių gynybos girioje. Su 180 cm ūgio tvirtu, bet žemu įžaidėju aikštėje „Rytas“ negalėjo ir keistis dengiamaisiais žaidėjais taip laisvai, kaip turėdami Ch.Kramerį.

Likimas: LKL finalas labiau išryškino D.Needhamo ribas, o keli mėnesiai Vilniuje parodė, kad mažasis amerikietis atakuoja geriau nei diriguoja komandai, nors tai turėtų būti pagrindinė jo funkcija. 24sek žiniomis, D.Needhamo Vilniuje neliks.

Rokas Stipčevičius

Rodikliai: 9,1 taško ir 3,5 rez. perd. Europos taurės varžybose; 6,7 taško ir 2,6 rez. perd. LKL čempionate.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rokas Stipčevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rokas Stipčevičius

Sezonas: aistringas kroato charakteris padėjo „Rytui“ pakelti dvasinę atmosferą, o pašėlę tritaškiai – laimėti Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalą. Tačiau bendrai jis pataikydavo tik kas trečią tritaškį, o atletiškumas niekada nebuvo stiprioji mažojo kroato pusė ir tai labai krito į akį finale.

Likimas: „Ryto“ sirgaliai turėtų padėkoti Rokui už KMT trofėjų, o tada su juo atsisveikinti. Po LKL finalo serijoje apie kito sezono planus kalbėdamas su 24sek užsiminė ir pats R.Stipčevičius. „Tikriausiai čia nebegrįšiu“, – sakė kroatas.

Chrisas Krameris

Rodikliai: 6,3 taško ir 4,6 rez. perd. Europos taurės varžybose; 8,6 taško ir 4,4 rez. perd. LKL čempionate.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris

Sezonas: įvairių traumų persekiojamas „Ryto“ kapitonas sužaidė tik 17 mačų, kol Europos taurės ketvirtfinalio mače Valensijoje jam trūko kelio kryžminis raištis. Kol Ch.Krameris buvo sveikas, „Rytas“ buvo daug labiau organizuotas gynyboje ir puolime, o kai amerikietis dar ir pataikydavo – klubas laimėdavo. Būtent Ch.Krameris buvo rezultatyviausias KMT taurės finale, kai „Rytas“ vienintelį kartą šį sezoną įveikė „Žalgirį“.

Ateitis: kryžminio raiščio gydymas trunka bent pusmetį, tad kovo pradžioje traumą patyręs Ch.Krameris į aikštę turėtų grįžti rudenį. Vargu, ar „Rytas“ rizikuotų vėl pagrindiniu komandos įžaidėju rinktis pakankamai brangų (250 tūkst. eurų per metus), bet traumų taip puolamą amerikietį.

Aistis Pilauskas

Rodikliai: 0,9 taško ir 0,9 rez. perd. Europos taurės varžybose; 1,8 taško ir 1,3 rez. perd. LKL pirmenybėse.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aistis Pilauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aistis Pilauskas

Sezonas: Nors „Rytas“ turėjo spragų dėl Ch.Kramerio traumos, užpildyti ją reikėjo didesnių batų nei avėjo A.Pilauskas. 21 metų gynėjas taip ir neįgijo D.Adomaičio pasitikėjimo.

Ateitis: Karjeros pradžioje trauma sustabdė A.Pilausko progresą, o įsitvirtinti vyrų krepšinyje jam vis dar sunku. Vienam mandagiausių Vilniaus komandos žaidėjų veikiausiai ir pačiam būtų naudinga išmėginti save žemesnio kalibro komandoje.

D.J.Seeley

Rodikliai: 11,6 taško ir 2,9 rez. perd. Europos taurės varžybose; 10,3 taško ir 3,1 rez. perd. LKL pirmenybėse.

Sezonas: Vienas labiausiai patyrusių komandos žaidėjų turėjo itin svarbų vaidmenį, tačiau po ryškių blyksnių aikštėje D.J.Seeley sugebėdavo taip pat meistriškai ir išnykti, tarsi apsigaubęs nematomo žmogaus apsiaustu. Atkarpa balandį, kai „Rytas“ vargo ir LKL varžybose, buvo itin prasta amerikiečiui, kai jį kamavo traumos, o rezultatyvumas smuko penkis kartus.

Ateitis: Už tokią kainą (190 tūkst. eurų) Vilniaus klubas turėtų rasti stabilesnį ir energingesnį atakuojantį gynėją. D.J.Seeley dienos Vilniuje irgi yra suskaičiuotos.

Mindaugas Girdžiūnas

Rodikliai: 7,4 taško ir 1,4 rez. perd. Europos taurės turnyre; 8,6 taško ir 2,2 rez. perd. LKL pirmenybėse.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas ir Brandon Davies
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas ir Brandon Davies

Sezonas: Rungtynėse su „Šiauliais“ jis pelnė 37 taškus ir pagerino lygos sezono rezultatyvumo rekordą, tačiau įspūdingų mačų daug nepasitaikė. Sezono pradžioje D.Adomaitis galutinai įsitikino, kad M.Girdžiūnui per sudėtinga rungtyniauti įžaidėju. Atakuojančiu gynėju klaipėdietis žaidė geriau, bet stabilumo ir atletiškumo trūko.

Ateitis: Turbūt vienas didžiausių klaustukų „Ryto“ sudėtyje.Viena vertus, M.Girdžiūnui jau 30 metų, ir jo žaidimo kreivė vargu, ar kils aukštyn. Jo sutartyje yra galimybė dar metus likti Vilniaus klube, bet sprendimas tęsti kontraktą, ar ne, yra vadovų rankose. Pats M.Girdžiūnas mielai liktų sostinėje, bet ir šnekos apie klubo susidomėjimą Doviu Bičkauskiu iš Utenos „Juventus“ nėra išgalvotos.

Margiris Normantas

Rodikliai: 2,8 taško ir 0,6 rez. perd. LKL varžybose.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Margiris Normantas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Margiris Normantas

Sezonas: 22 metų gynėjas gerai pasirengė sezonui, bet lūžusi pėda ilgam išstūmė iš žaidimo. Prieš kelis mėnesius grįžus į aikštę jam prireikė laiko įsibėgėti, o LKL finale M.Normantas nusipelnė komplimentų už energingą gynybą.

Ateitis. Kietas karys gynyboje, bet puolime talentas turi aiškias ribas. Galimybės likti klube veikiausiai lems tai, kokius gynėjus pagrindinei komandai pasiūlys Vilniaus „Perlas“. Karolis Giedraitis, Domantas Vilys ir Simas Jarumbauskas – kažkuris jų turbūt papildys „Rytą“.

Deividas Sirvydis

Rodikliai: 5,4 taško ir 1,9 atk. kam. Europos taurės varžybose, 4,5 taško ir 1,9 rez. perd. LKL pirmenybėse.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Deividas Sirvydis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Deividas Sirvydis

Sezonas: Rudenį jis tapo šviesiu atradimu „Rytui“, kai kildamas nuo suolo sužaidė solidžių rungtynių Europos taurės turnyre, bet stiprų toną 18-mečiui išlaikyti yra sudėtinga. Nors talentingą snaiperį sekė NBA skautų akys, „Ryte“ sezono pabaigoje D.Adomaitis išėmė D.Sirvydį iš rotacijos, pripažinęs, kad varžovai pernelyg dažnai stengiasi atakuoti per jaunąjį krepšininką.

Ateitis: Daug lems NBA naujokų birža, kurioje D.Sirvydžiui prognozuojamas šaukimas antrajame rate. Jei lietuvis pasirodys naudingas kuriam NBA klubui, „Rytas“ susižers solidžią išpirką. Jei ne, vasara bus svarbi krepšininkui ugdant atletiškumą, kuris labai praverstų jaunam talentui bandant greičiau integruotis į vyrų krepšinį.

Arnas Butkevičius

Rodikliai: 6,1 taško ir 4,9 atk. kam. Europos taurės varžybose; 11 taškų ir 5,7 atk. kam. LKL pirmenybėse.

Sezonas. Jis visada buvo stiprus gynyboje, bet sezono pradžioje tarsi pasislinko už nugaros atakose kitiems komandoms puolėjams, tokiems, kaip Dominique'as Suttonas. Išvykus amerikiečiui, A.Butkevičius vis daugiau atsakomybės krovė ant savo pečių ir LKL atkrintamosiose tiesiog sužvėrėjo – tai jis ant savo pečių nunešė „Rytą“ į LKL finalą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius

Ateitis. Svarbiausia, kad visą sezoną A.Butkevičius išvengė traumų. Žinant, kaip jos stabdė puolėją pastaraisiais metais, tai pati geriausia žinia „Rytui“. Šiuo metu Arnas žaidžia geriausią krepšinį per savo karjerą, tad klubas be dvejonių turi padaryti viską, kad išsaugotų savo kovingą puolėją.

Eimantas Bendžius

Rodikliai: 9,9 taško ir 3,1 atk. kam. Europos taurės turnyre; 10,7 ir 4,1 atk. kam. LKL varžybose.

Sezonas: Europos taurės varžybose tritaškių taiklumas galėjo būti ir aukštesnis nei 33 proc., tačiau Eimanto vaidmuo tapo aiškesnis, kai Vilniaus klubą paliko D.Suttonas. Bendrai E.Bendžius buvo vienas patikimiausių „Ryto“ žaidėjų, kurių D.Adomaitis neturėjo tiek jau daug.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Eimantas Bendžius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Eimantas Bendžius

Ateitis: Jis turi galiojančią sutartį, o tai yra gerai „Rytui“, nes jis yra viena svarbiausių lietuviškojo komandos branduolio dalis. Puolėjas yra vertinamas ir dėl subtilaus humoro jausmo, o tai irgi reikalinga.

Einaras Tubutis

Rodikliai: 1,8 taško ir 1,6 atk. Kam. LKL varžybose.

Sezonas: Iš Vilniaus „Perlo“ persikėlęs 20-metis puolėjas gavo epizodinį vaidmenį. Nors žaidė 13 mačų, aikštėje praleisdavo tik po kelias minutes.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Einaras Tubutis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Einaras Tubutis

Ateitis: 207 cm ūgio krepšininkas ir NKL pirmenybėse nebuvo žvaigždė, o į „Rytą“ paimtas, nes labai trūko šios pozicijos žaidėjų. Kitą sezoną patekti į „Rytą“ bus sunkiau.

Arciomas Parachouskis

Rodikliai: 13,8 taško ir 7,6 atk. kam. Europos taurės turnyre; 12 taškų ir 6,7 atk. kam. LKL pirmenybėse.

Sezonas: Gruodžio mėnesį prie komandos prisidėjęs baltarusis tapo geriausia Kalėdų dovana „Rytui“. Baltarusis – stiprus kaip lokys, o jėgos labai reikėjo „Rytui“ po krepšiais, kai dėl traumos iškrito Evaldas Kairys, o dėl kaprizų – D.Suttonas. Iki tol Vilniuje sportavęs, bet klubo neradęs patyręs vidurio puolėjas buvo vienas kertinių žaidėjų Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte, A.Parachouskio metimas paskutinę sekundę Belgrade išstūmė „Rytą“ į Europos taurės atkrintamąsias varžybas. LKL finale jis buvo vangesnis, bet šiaip A.Parachouskis buvo tarp naudingiausių žaidėjų lygoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artiomas Parachovskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artiomas Parachovskis

Ateitis: „Chimki“ dar sezono metu viliojo A.Parachouskį iš Vilniaus, bet tada baltarusis nesiblaškė dėl didesnių pinigų ir liko ištikimas „Rytui“.

Dabar jis kalba atsargiau ir tikina, kad planų ateičiai neturi.

Vis dėlto sostinės klubas ir pats suvokia, kad išlaikyti tokio lygio žaidėją bus per sudėtinga. Europos rinkoje tokio lygio vidurio puolėjas gali tikėtis apie 500-600 tūkst. eurų atlyginimo per sezoną, o gal ir daugiau – kalbama, kad Chimkų klubas buvo pasiruošęs pasiūlyti visą milijoną, juo labiau, kad baltarusis nesiskaičiuoja, kaip legionierius VTB Jungtinėje lygoje.

Martynas Echodas

Rodikliai: 9,6 taško ir 5,1 atk. kam. Europos taurės varžybose, 10,6 taško ir 4,8 atk. kam. LKL kovose.

Sezonas: 21 metų vidurio puolėjas šiemet laimėjo Europos taurės kylančios žvaigždės titulą, nors jo proveržis per antrą sezoną Vilniuje nebuvo toks stiprus, kaip praėjusį sezoną.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Echodas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Echodas

Ateitis: Pavasarį pasklido gandai, kad M.Echodu domisi stipriausi Izraelio klubai, bet tai tebuvo iš praėjusių metų atskriejusio dėmesio aidai. „Rytas“ turėtų išsaugoti savo vidurio puolėją, nepamiršdamas, kad jam tik 21-eri ir geriausias M.Echodo krepšinis dar prieš akis.

Marekas Blaževičius

Rodikliai: 2 taškai ir 1,6 atk. kam. Europos taurės varžybose; 3,4 taško ir 1,8 atk. kam. LKL pirmenybėse.

Sezonas: 17-metis vidurio puolėjas jau turėjo progą pasigrumti ir su Kauno „Žalgiriu“, bet progų daugiau žaisti nebuvo daug, juo labiau, kad sezono pabaigą sugadino trauma.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Marekas Blaževičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Marekas Blaževičius

Ateitis: Vėl galėtų užimti trečiojo vidurio puolėjo vietą, bet žvelgiant į ateitį naudingiau turbūt būtų gauti daugiau minučių silpnesnėje LKL ekipoje.

Evaldas Kairys

Rodikliai: 7,4 taškai, 4,1 atk. kam. Europos taurės turnyre; 7,2 taško ir 3,7 atk. kam. LKL varžybose.

Sezonas: Jam skirtas starto penketo vidurio puolėjo vaidmuo, bet judrus centras turėdavo problemų, susidūręs su fiziškai galingesniais varžovais. Peties trauma E.Kairį ištiko gruodžio pradžioje ir nukirpo daugiau nei pusę sezono.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evaldas Kairys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evaldas Kairys

Ateitis. „Rytas“ pastaruoju metu turėjo net keturis vidurio puolėjus: A.Parachouskį E.Kairį, M.Echodą, M.Blaževičių ir Norbertą Gigą, kuris sužaidė tik du mačus ir buvo paskolintas Lenkijos klubui. Bet vis tiek, jei A.Parachouskis nesugrįš, „Rytui“ praverstų vienas atletiškesnis centras. O tai reikš, kad „Rytas“ kažko turės atsisakyti.

Dainius Adomaitis

Sezonas: Po finalo rungtynių D.Adomaitis labai taikliai apibūdino visą sezoną, prilyginęs jį kelionei per kalnus. Nors jo vyrų krepšinis nebūtų laimėjęs grožio konkurse, visi trys tikslai buvo įgyvendinti.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Ateitis: Sutartis galioja ir kitam sezonui, paskutinėje spaudos konferencijoje tai pabrėžęs D.Adomaitis tarsi leido suprasti, kad permainos nėra laukiamos. Nors treneris pats nebuvo viskuo patenkintas klube, o pirmadienį laukia pokalbis su klubo vadovais, po sudėtingo sezono D.Adomaitis turėtų pradėti ruoštis antrajai kelionei ir viltis, kad kalnų per ją bus mažiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 24sek