2015 01 08

„Žalgirio“ grupėje čempionas „Maccabi“ iškovojo pirmąją pergalę

Eurolygos „Top 16“ etapo E grupėje čempionų titulą ginantys Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai (1/1) iškovojo pirmąją pergalę – 78:67 (21:18, 16:15, 19:16, 22:18) įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (0/2).
Bryanas Randle'as ir Nikola Kaliničius (su kamuoliu)
Bryanas Randle'as ir Nikola Kaliničius (su kamuoliu) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ilgą laiką mačas klostėsi gana lygiai, kol antrojo kėlinio pabaigoje, likus apie 2 min., „Maccabi“ neįgijo dviženklės persvaros – 37:27. Iki pertraukos serbai sugebėjo ją ženkliai sumažinti – 37:33.

Per pirmas dvi trečiojo ketvirčio minutes svečiai ne tik pasivijo varžovus, bet M.Williamsas vieną akimirką buvo ir persvėręs rezultatą „Crvena Zvezda“ naudai – 42:40. Iki kėlinio pabaigos likus 4 su puse minutės „Maccabi“ pirmavo tik tašku (49:48), tačiau paskutinę atkarpą sužaidė 7:1 ir išsiveržė į priekį – 56:49.

Sužaidus dvi su puse minutės lemiamame ketvirtyje D.Smitho tritaškis ir S.Landesbergo dvitaškis persvarą vėl padidino iki dviženklės – 63:52. „Crvena Zvezda“ bandė kuo skubiau mažinti atsilikimą, tačiau darė tai vien tritaškiais. Keturi iš eilės pramesti tolimi šūviai leido „Maccabi“ padidinti pranašumą iki 15 taškų – 72:57. Per likusias keturias minutes serbai jau dėl pergalės nebekovojo, tačiau šiek tiek aptirpdė persvarą.

„Maccabi“: B.Randle'as (6/6 dvit., 9 atk. kam., 29 naud.) 16, S.Schortsanitis (4/10 dvit., 7/10 baud.) 15, J.Pargo (6 rez. perd., 6 atk. kam.) 12, Y.Ohayonas (8 rez. perd.) ir S.Landesbergas po 10.

„Crvena Zvezda“: N.Kaliničius (4/7 dvit., 3/4 trit.) 18, M.Williamsas (3/8 dvit., 2/8 trit., 6 kalid., 9 rez. perd.) 13, B.Marjanovičius (4/10 dvit., 8 atk. kam.) 10.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 2 0 170:150
2. Berlyno „Alba“ (Vokietija) 1 0 80:70
3. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 1 0 83:76
4. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 1 1 154:150
5. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 1 1 156:162
6. Kauno „Žalgiris“ 0 1 69:78
7. „Barcelona“ (Ispanija) 0 1 70:80
8. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 0 2 139:157