2010 02 25

„Žalgiris“ palaužė „Unicaja“ ir sugriebė šiaudą (nuotraukos)

Kauno „Žalgiris“ sugriebė šiaudą G grupėje. Kauniečiai namuose po dramatiškos kovos rezultatu 89:84 (26:19, 24:22, 18:24, 21:19) palaužė Malagos „Unicaja“ (Ispanija) ekipą ir nutraukė nesėkmių seriją Eurolygos „Top-16“ etape. Pirmąją pergalę G grupėje iškovoję žalgiriečiai su „Unicaja“ dabar dalinasi 3-4 vietas.
Klysti žalgiriečiai nebeturi teisės. / Aliaus Koroliovo nuotr.

„Per treniruotę pataikau blogiau nei per varžybas. Sunku visus metimus pataikyti. Vienas įkrenta, kitas - ne. Džiugu, kad laimėjome. Sužaidžiau galbūt geriau pirmoje pusėje, po pertraukos mus jau traukė A.Čapinas ir T.Klimavičius. Manau, jog prie pergalės prisidėjo visi. Laimėjome prieš „Unicaja“, kitą savaitę šią pergalių seriją reikėtų pratęsti rungtynėse su Gdynės „Prokom“, - po pergalės sakė vienas „Žalgirio“ lyderių Martynas Pocius.

Mario Delašas 6 0 0 0 0 -3

„Unicaja“: R.Archibaldas 17, J.Freelandas (8 atk. kam.) 16, Z.Dowdellas ir O.Cookas (6 rez. perd.) po 12, B.Rodriguezas 11.

Rungtynių eiga

Vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Darius Maskoliūnas rungtynes pradeda tokiu startiniu penketu – M.Kalnietis, D.Šalenga. M.Brownas, T.Watsonas ir T.Klimavičius.

Jo oponentas – Malagos „Unicaja“ vairininkas Aito Garcia Renesesas – nuo pirmųjų minučių į aikštelę išleidžia O.Cooką, B.Rodriguezą, G.Printezį, C.Jimenezą ir R.Archibaldą.

Pirmas kėlinys

Rungtynės prasideda sėkmingų abiejų ekipų atakų škvalu (6:6). Pirmiesiems taškais savo antpuolio užbaigti nepavyksta kauniečiams – sužingsniuoja T.Watsonas (8:8). Sužaidus pusę pirmojo kėlinio J.Freelandas taikliu dvitaškiu pirmą kartą rungtynėse į priekį išveda svečius (10:12), tačiau „Žalgiris“ į tai atsako keturiais taškais iš eilės (14:12).

Kauniečiai ir toliau sėkmingai puola, tačiau nesugeba apsiginti ir skirtumas tarp komandų išlieka minimalus (16:14). Keturi M.Pociaus taškai iš eilės ir „Žalgiris“ šauna į priekį (20:14). Dar du taškus prideda T.Watsonas (22:14) ir A.G.Renesesas yra priverstas paprašyti minutės pertraukėlės.

Situacija aikštelėje nesikeičia ir po trumpo andalūzų pasitarimo – A.Milaknis dvitaškiu didina kauniečių persvarą iki dviženklės (26:16). Deja, paskutinis žodis pirmajame kėlinyje priklauso C.Jimenezui. „Unicaja“ veteranas pataiko tritaškį ir kiek sumažina svečių deficitą (26:19).

Antras kėlinys

„Unicaja“ rezultatyviai užbaigia dar vieną ataką ir iš turėtos „Žalgirio“ persvaros lieka 5 taškai (26:21). Du M.Pociaus taškai su pražanga (31:23). C.Jimenezas į tai atsako dar vienu tritaškiu (31:26), bet M.Pocius toliau „siautėja“ – pataiko du tritaškius iš eilės (37:26). T.Watsonas padidina šeimininkų persvarą iki rekordinės 13 taškų (39:26). Šį rekordą dar padidina D.Šalenga (42:28).

Tačiau „Unicaja“ baltos vėliavos dar nekelia – svečiai pelno 6 taškus be atsako ir D.Maskoliūnas prašo minutės pertraukėlės (42:34). J.Freelandas dar arčiau priartina andalūzus (42:37). Laimei, netrukus seka M.Begičiaus atsakas – du taškai su varžovo pražanga (45:37). J.Freelandas toliau dominuoja po žalgiriečių krepšiu (47:41). D.Šalengos tritaškis (50:41). D.Maskoliūnas paprašo minutės pertraukėlės, tačiau paskutinė kauniečių ataka antrajame kėlinyje baigiasi nesėkmingai.

Trečias kėlinys

M.Brownas taikliu tritaškiu grąžina „Žalgiriui“ dviženklį pranašumą (53:41). „Unicaja“ ir toliau daugiausia remiasi metimais iš po krepšio (55:45). M.Kalniečio dėjimas iš viršaus (59:47). J.Freelandas pelno 4 taškus iš eilės, o M.Kalnietis apmaudžiai pameta kamuolį (59:53). Dar viena apmaudi šeimininkų klaida – M.Begičius blokuoja J.Freelando metimą, bet sugriebtą kamuolį atiduoda varžovui, kuris lengvai pelno taškus (61:57). D.Maskoliūnas prašo dar vienos minutės pertraukėlės.

Du D.Šalengos taškai su varžovo pražanga (66:59). Pataiko ir M.Pocius (68:59). Nelaimei, Z.Dowdellas pataiko įspūdingą tritaškį su A.Čapino pražanga (68:63). Po trijų kėlinių iš „Žalgirio“ persvaros lieka vos 3 taškai (68:65).

Ketvirtas kėlinys

Taiklus M.Browno tritaškis (71:65). „Unicaja“ į tai atsako taikliu R.Archibaldo dvitaškiu (71:67). Po O.Cooko tailaus tritaškio skirtumas tarp komandų tampa minimalus (71:70). Įspūdingas T.Watsono blokas R.Archibaldui. „Unicaja“ po ilgos pertraukos išsiverčia į priekį (71:72). Svarbus A.Čapino tritaškis (74:72), bet tuo pačiu atsako ir O.Cookas (74:75). A,Čapinas taikliais baudos metimais vėl persveria rezultatą (76:75).

Kova taškas į tašką tęsiasi (76:77). A.Čapinas tritaškiu lygina rezultatą (79:79). T.Klimavičius pataiko vieną baudos metimą iš dviejų (80:79). Lieka žaisti 3 minutės. Abiejų ekipų klaidų virtinė baigiasi taikliu T.Klimavičiaus metimu iš po krepšio (82:79). M.Begičius prameta abi baudas. Lieka jau mažiau nei 2 minutės. B.Rodriguezas tritaškiu lygina rezultatą (82:82).

M.Kalnietis pataiko (84:82), bet M.Pocius užsidirba nesportinę pražangą kietai stabdydamas R.Archibaldą (84:84). T.Klimavičius pataiko abi baudas (86:84). Lieka 1 minutė. A.Čapinas taip pat realizuoja abi baudas (88:84). T.Klimavičius prideda vieną baudos metimą (89:84) ir „Žalgiris“ švenčia sunkią pergalę.

Situacija prieš rungtynes

Trimis pralaimėjimais Eurolygos „Top-16“ etapą pradėjusių Kauno „Žalgirio“ krepšininkų galimybės G grupėje užimti bent antrą vietą yra daugiau teorinės. Tačiau kauniečiai kartą šiame sezone jau sukūrė stebuklą, kai išnaudodami paskutinę galimybę įšoko į „Top-16“ traukinį. Ar pavyks prie sienos priremtiems Dariaus Maskoliūno auklėtiniams pakartoti stebuklą dar kartą?

Po netikėtos Gdynės „Prokom“ (Lenkija) klubo pergalės namuose 88:81 prieš Maskvos CSKA (Rusija) ekipą tapo aišku, jog norėdami patekti į kitą Eurolygos etapą – G grupėje užimti bent antrą vietą – žalgiriečiai klysti nebeturi teisės.

Grupėje pirmaujančios Ramūno Šiškausko CSKA ir Tomo Pačėso „Prokom“ komandos yra iškovojusios po tris pergales per ketverias žaistas rungtynes, todėl kauniečiams (0 pergalių ir 3 pralaimėjimai) galvojant apie galimybę varžytis Eurolygos ketvirtfinalyje reikia iškovoti tris pergales per tris likusius susitikimus.

Pirmą žingsnį D.Maskoliūno auklėtiniai gali žengti jau šį ketvirtadienį, kai namuose priims taip pat neblizgančius Malagos „Unicaja“ (Ispanija) krepšininkus.

Andalūzai G grupėje pergalės džiaugsmą kol kas patyrė tik kartą, kai prieš dvi savaites namuose 86:68 sutriuškino būtent kauniečius, tačiau D.Maskoliūnas neabejojo, jog žalgiriečiai namuose atrodys kur kas geriau.

Kad dvikova bus sunki, spėjo ir jo oponentas „Unicaja“ komandos vairininkas Aito Garcia Renesesas, bet Kaune žadėjo parodyti naujovių.