2018 04 26

Žalioji svajonė išsipildė – Kauno „Žalgiris“ žais Eurolygos finalo ketverte!

Krepšinio šalies širdyje Kaune – ypatinga šventė. Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą nuo 1999 metų pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Žalgiriečiai ketvirtadienį savų sirgalių akivaizdoje įspūdingai 101:91 (23:22, 28:15, 27:19, 23:35) nugalėjo Europos krepšinio grandą Pirėjo „Olympiakos“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 3:1. Lietuviai jau gali ieškoti būdų nukeliauti į Belgradą, kur Šarūno Jasikevičiaus diriguojamas „Žalgiris“ pabandys sukurti dar vieną stebuklą.
Paulius Jankūnas ir Aaron'as White'as
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dukart Eurolygos čempionas Pirėjo klubas Kauną paliks nuleista galva. Užsivedusių sirgalių palaikomas „Žalgiris“ tritaškiais žudė „Olympiakos“, o Edgaras Ulanovas buvo tiesiog nesustabdomas.

„Žalgiris“ Eurolygos pusfinalyje susitiks su praėjusio sezono čempione Stambulo „Fenerbahče“ ekipa, kuri 3:1 įveikė „Baskonia“ klubą.

Kauno „Žalgiris“ kaip ant sparnų pradėjo rungtynes – pataikė keturis tritaškius ir pirmavo 14:5, tačiau „Olympiakos“ atsakė spurtu 7:0 ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo tik 23:22.

Lemiamą smūgį kauniečiai sudavė antrajame kėlinyje, kai spurtavo 14:0 ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 51:37. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ vargino „Olympiakos“ ir pasiekė rekordinę, 23 taškų, persvarą 76:53.

Ketvirtajame kėlinyje „Olympiakos“ dar buvo sumažinęs skirtumą 71:83, tačiau tai buvo paskutinis pasispardymas prieš skaudų pralaimėjimą.

Trečiajame kėlinyje sužvėrėjęs Edgaras Ulanovas sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių Eurolygoje – pelnė 20 taškų ir atkovojo 9 kamuolius bei surinko 29 naudingumo balus.

21 tašką pelnė kitas komandos lyderis Kevinas Pangosas.

Pagrindinis „Žalgirio“ ginklas šiose rungtynėse buvo tolimi metimai. Žalgiriečiai pataikė net 13 tritaškių iš 24 ir padarė vos šešias klaidas.

Kauno „Žalgiris“ sensacingai jau pirmose rungtynėse 87:78 pamokė tituluotą „Olympiakos“ klubą, bet Pirėjo ekipa išlygino serijos rezultatą po pergalės 79:68.

Antradienį Kaune „Žalgiris“ 80:60 sutriuškino Pirėjo klubą ir persvėrė serijos rezultatą 2:1.

Eurolygos finalo ketvertas gegužės 18-20 dienomis vyks Belgrade.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 101:91

Dvitaškiai: 18/33 (54,5%) – 15/29 (51,7%)

Tritaškiai: 13/24 (54,2%) – 10/26 (38,5%)

Baudų metimai: 26/31 (83,9%) – 31/38 (81,6%)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 28

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 20

Perimti kamuoliai: 5 – 4

Klaidos: 6 – 7

„Žalgiris“: K.Pangosas 21, E.Ulanovas 20, A.Toupane'as 11, B.Daviesas ir V.Micičius po 9, P.Jankūnas ir A.White'as po 8, A.Kavaliauskas 7, B.Udrihas 4, A.Milaknis 3, P.Valinskas 1.

„Olympiakos“: V.Spanoulis 19, J.Strelniekas 17, K.Papanikolaou 15, K.Wiltjeras 12, B.Robertsas 10.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 101:91

40 min. Abiejų komandų treneriai rungtynių pabaigoje dar užsidirbo technines pražangas.

37 min. A.White'as smeigė tritaškį į Pirėjo karstą – 91:76.

36 min. K.Pangosas pataikė svarbų metimą ir jau buvo pelnęs 16 taškų – 88:73.

35 min. K.Pangosas baudos metimais malšino įtampą – 85:71.

34 min. K.Wiltjeras pataikė tritaškį, graikai šiame kėlinyje pirmauja 15:5 – 83:71.

32 min. V.Spanoulis baudos metimais pasiekė 10 taškų ribą. Prie tritaškių vakarėlio prisidėjo ir A.Toupane'as – 82:63.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eurolyga: „Žalgiris“ – „Olympiakos“

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 78:56

30 min. A.White'as toliau triuškino graikus. „Žalgiris“ ant sparnų.

29 min. E.Ulanovas smeigė tritaškį ir jau turėjo 20 taškų savo sąskaitoje – 76:53.

27 min. Nuostabias rungtynes žaidžiantis E.Ulanovas didino persvarą iki rekordinės, 22 taškų – 73:51.

26 min. E.Ulanovas ir A.White'as tritaškiais žlugdė varžovus. A.Kavaliauskas pataikė su varžovo pražanga – 68:51.

24 min. K.Pangosas buvo rezultatyviausias su 12 taškų. B.Daviesas pataikė baudas – 59:43.

22 min. B.Daviesas kėlinį pradėjo dviem taikliais metimais iš eilės – 55:40.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintarė Songailė, Mantas Katleris ir Aistė Kabašinskaitė

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 51:37

20 min. Prieš didžiąją pertrauką Kauno ekipa turėjo net 14 taškų pranašumą.

19 min. 3/3. V.Micičius pataikė trečią tritaškį – 51:35.

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Kaune

Koks spurtas! 14:0 ir „Olympiakos“ gilioje duobėje. Graikų problema ta, kad jie sunkiai keliasi prie tokio atsilikimo. Tik Martyno Sajaus išėjimas kiek išbalansavo „Žalgirį“. Tos dvi pražangos per 6 sekundes buvo kažkas komiško. Centras dar gavo asmeninių Šaro patarimų, kaip reikia gintis be kontakto su pražanga. Bet po keitimo komanda vėl greitai persigrupavo.

18 min. Šaras į žaidimą metė Martyną Sajų, bet šis gavo dvi pražangas iš eilės ir sėdo ant suolo. Trumpas pasirodymas. P.Jankūnas pataikė baudų metimus – 48:31.

17 min. E.Ulanovas didino savo sąskaitą iki 9 taškų, o A.Toupane'as pelnė taškus su pražanga. „Žalgiris“ jau triuškino graikus 46:29.

16 min. A.Milaknio ir E.Ulanovo tritaškiai žlugdė varžovus ir didino persvarą iki 14 taškų – 41:27.

15 min. Įspūdingas P.Jankūno dėjimas sudrebino areną. B.Udrihas pelnė dar du taškus – 35:27.

13 min. Savo sąskaitą atsidarė ir B.Udrihas, o A.Kavaliauskas pelnė taškus po lengvo J.Strelnieko tritaškio – 31:25.

11 min. E.Ulanovas pataisė A.Milaknio netaiklų metimą – 25:22.

Vau! To „Žalgirio“ arenoje dar nebuvo. Per pauzę tarp pirmojo ir antrojo kėlinio „Žalgirio“ sirgalių tribūna „Green White Boys“ inicijavo fantastišką skanduotę. Visi 14 tūkstančių žiūrovų pakilo iš savo vietų ir ėmė ploti vieningą „ŽAL – GI – RIS“, iš pradžių lėtai tą darant skiemenimis, o po to greitinant tempą. Tokį pavadinimo skandavimą išpopuliarino Islandijos futbolo rinktinės sirgaliai. Įspūdinga!

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 23:22

10 min. B.Daviesas pelnė pirmuosius taškus svarbiu metu. I.Papapetrou pataikė sunkų metimą paskutinę sekundę.

Nedidelis gaisras „Žalgirio“ stovykloje. Šaras smarkiai nusivylė bent keliais aikštėje pasirodžiusiais žaidėjais po keitimo. Aaronas White'as, Antanas Kavaliauskas ir Axelis Toupane'as nespėjo apšilti kojų, kai dėl koncentracijos klaidų vėl sodinami ant suolo dar to paties kėlinio pabaigoje. „Žalgirio“ treneris siunta ir auklėja saviškius pakeltu tonu.

9 min. J.Strelniekas baudos metimais trynė žalgiriečių pranašumą – 21:20.

8 min. K.Wiltjeras mažino skirtumą iki 5 taškų ir privertė prašyti pasitarimo Šarą. B.Robertsas po pertraukėlės mažino skirtumą iki trijų – 21:18.

7 min. K.Pangosas smeigė jau antrą tritaškį ir varė į neviltį graikus – 21:13.

6 min. K.Pangosas jau pelnė 7 taškus, tikras atgimimas prigesusiam žalgiriečių lyderiui – 18:10.

Nokdaunas! Paulius Jankūnas smeigė pirmą savo tritaškį Eurolygoje nuo vasario 9-osios, „Žalgiris“ iš viso įleido bent tris tolimus metimus ir išsiuntė „Olympiakos“ į ankstyvą pasitarimą 14:5. Džiugino ne tik puolimas, bet ir gynyba, kuri kaip tinklas supančioja Spanoulio prasiveržimus.

4 min. Įspūdinga. „Žalgiris“ jau pataikė keturis tritaškius iš septynių – 14:5.

2 min. „Olympiakos“ lygina žaidimą – žalgiriečiams nepavyksta išnaudoti savo pranašumų pozicijose – 5:5.

1 min. Puiki pradžia – 5:0!

Sveiki visi, iš Kauno! Nemokamų žalių marškinėlių šįkart „Žalgirio“ arenoje nebebuvo. Tik pagalvokite, būtų reikėję pagaminti maždaug net 24 tūkstančius marškinėlius. Bet didžiulė dalis sirgalių tokius turi iš antradienio rungtynių – dauguma jų pirko bilietus ir ketvirtajam serijos mačui. Kokios nuotaikos Kaune? Niekas negalvoja apie kažkokias ypatingas šventės ceremonijas, kaip kad būna per finalus LKL ar taurės varžybose. Eilinė diena „Žalgirio“ ofise, bet teko girdėti, kad žalgiriečiai negalvoja apie nieką kitą, tik kaip užbaigti seriją šį vakarą.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas, Vasilije Micičius, Edgaras Ulanovas.

„Olympiakos“: Jamelis McLeanas, Vassilis Spanoulis, Kimas Tillie, Kostas Papanikolaou, Brianas Robertsas.