2023 01 28

Žvėriškai dėl kamuolių kovojęs Rokas Giedraitis su baskais pargriovė čempionus

Įspūdingą pergalę Eurolygoje penktadienio vakarą iškovojo Vitorijos „Baskonia“ (12-9), namuose per pratęsimą 114:111 (29:28, 19:23, 22:26, 28:21, 16:13) palaužusį titulą ginantį Stambulo „Anadolu Efes“ (10-11).
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Traumuotas Tadas Sedekerskis nugalėtojams nepadėjo, o jo tautietis Rokas Giedraitis surengė ypač įspūdingą pasirodymą, atkovoję net 18 kamuolių.

Iki šiol geriausias lietuvio užfiksuotas rezultatas Eurolygoje buvo perpus kuklesnis – 9 sugriebti kamuoliai.

R.Giedraitis žaidė 36 minutes ir pelnė 7 taškus (2/6 tritaškių, 0/4 tritaškių, 3/4 baudų), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, kartą prasižengė ir surinko 26 naudingumo balus.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje arčiau pergalės buvo turkai, bet Daultonas Hommesas paskutinėmis akimirkos pataikė tritaškį ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu daugiau šviežių jėgų išlaikė šeimininkai.

Baskai nutraukė keturių pralaimėjų atkarpą ir Eurolygoje užima šeštą poziciją.

Titulą ginantis „Anadolu Efes“ pralaimėjo trečią Eurolygos akistatą per keturis pastaruosius mačus ir užima tik dešimtą poziciją.

„Baskonia“: Matthew Costello 33, Dariusas Thompsonas 19 (16 rez. per.)., Markusas Howardas 16, Stevenas Enochas 14.

„Anadolu Efes“: Shane’as Larkinas 21, Vasilije Micičius ir Rodrigue’as Beaubois – po 19, Willas Clyburnas 16, Ante Žižičius ir Bryantas Dunstonas – po 11.