2018 08 10

Triuškinantį spurtą surengę 16-mečiai Europos čempionatą pradėjo skambia pergale

Lietuvos 16-mečių vaikinų rinktinė sėkmingai pradėjo Europos pirmenybes Serbijoje. Lietuviai net 84:50 (11:12, 17:15, 29:15, 27:8) pervažiavo bendraamžius iš Juodkalnijos, o pergalę nukalė puikiu spurtu trečiajame kėlinyje.
Lietuva – Juodkalnija
Lietuva – Juodkalnija / nuotr. FIBA

Nors į didžiąją pertrauką lietuvaičiai išėjo pirmaudami 1 tašku, pirmus du kėlinius žaidimas nesiklostė. Tai iliustravo vos 26 proc. dvitaškių pataikymas.

Vis dėlto išvadas prieš antrąją mačo dalį Tomo Purlio auklėtiniai padarė ir trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa 19:2. Būtent šis spurtas ir sudavė lemiamą smūgį Juodkalnijos ekipai.

Beje, Juodkalnijos rinktinė šiame susitikime prametė visus savo tritaškius, nors iš toli atakavo net 24 kartus.

Puikias rungtynes sužaidė Ąžuolas Tubelis, kuris per 20 minučių pelnė 21 tašką, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Lietuva: Ą.Tubelis 21 (8/11 dvit., 33 naud. bal., H.Pivorius 14 (4/4 trit.),E.Preibys (7 atk. kam.), M.Rubstavičius ir J.Rubinas po 9.

Juodkalnija: S.Jovonovičius 15 (7 atk. kam.), F.Zugičius 10.

Kitas grupės rungtynes lietuviai žais prieš Slovėniją, o tada lauks Izraelio iššūkis.