2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2015 09 14

Antanas Kavaliauskas: „Dieve mano, žaisti yra žymiai lengviau nei žiūrėti“

Kartu su Robertu Javtoku antrojo Lietuvos rinktinės „centro“ vietą „Eurobasket 2015“ turnyre besidalijantis Antanas Kavaliauskas pirmadienį buvo pakilios nuotaikos. Dėmesio centre buvęs krepšininkas laidė juokelius, interviu metu pats sau laikė mikrofoną ir dalijo klausimus žurnalistams. Apie būsimus varžovus italus jis atsiliepė kaip apie įspūdingus žaidėjus, tačiau teigė, kad juos galima įvelti į jiems netinkamą žaidimą.
Antanas Kavaliauskas
Antanas Kavaliauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

A.Kavaliausko nuomone, Italijos krepšinio rinktinės žaidimo stilius panašus į D grupėje įveiktos Latvijos. Visi žaidėjai gali pataikyti tritaškius – tai daro ir komandos aukštaūgiai. 

„Visi jie įspūdingi. Visi prisiima atsakomybę. Jei jiems krenta – varžovams būna blogai. Svarbiausia juos uždengti, gal emociškai išvaryti iš vėžių, vis dėlto jie yra italai – karštakošiai. Jeigu jie žais su blogomis emocijomis, gal ir nepataikys – tada liks atsitverti, nusiimti kamuolį ir nubėgti į greitą puolimą“, – paprastą planą nugalėti Italijos rinktinę atskleidė A.Kavaliauskas.

Tritaškius metantį „centrą“ Andrea Bargnani su Kšyštofu Lavrinovičiumi palyginęs A.Kavaliauskas teigė, kad nuo tokių varžovų negalima atsitraukti nė akimirkai.

Galbūt tas „striokas“ mums įjungia šeštą ar septintą pavarą, nežinau, kiek čia rinktinė tų pavarų turi (juokiasi).

– Lietuvos rinktinės žaidimas ne kartą lygintas su sunkiu gimdymu. Turbūt kitokiu žaidimu italus nugalėti būtų labai sunku?

– Mes tiesiog einame ir kovojame iki pabaigos. Kad ir kokia būtų pradžia – bandome gerai užbaigti. Galbūt tas „striokas“ mums įjungia šeštą ar septintą pavarą, nežinau, kiek čia rinktinė tų pavarų turi (juokiasi).

Atsiranda tokie kaip Kalnietis ar Mačiulis, kurie mus ištraukia. Jankūnas stabiliai žaidžia, Kuzia irgi su čekais labai gerai sužaidė. Atsiranda tų žaidėjų, kuriems sekasi, bandome juos išnaudoti.

– Jonas Kazlauskas, aiškindamas, kodėl nerungtyniavo vienas ar kitas žaidėjas, vis pamini žaidimo planą. Ar prieš rungtynes treneris iš anksto pasako, kuris nežais?

– Ne, taip nebūna. Tai priklauso nuo varžovų sudėties. Treneris mato, kas labiau reikalingas – aš ar Robertas. Jis susidėlioja planą. Nors su Gruzija, kai jie abu buvo prisirinkę pražangų, likus dviems minutėms treneris klausė, ar aš pasirengęs. Žinoma, buvau pasirengęs. Gaila, kad neišsibaudavo (juokiasi).

– Ar labai sunku tokiose rungtynėse stebėti viską nuo suolo?

– Dieve mano, neįsivaizduojate, žaisti yra žymiai lengviau nei žiūrėti. Sėdi, matai viską, tos emocijos ant suolo yra daug daug aštresnės nei žaidžiant.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 24sek