2021 01 05

Antrą kartą iš eilės suklupęs J.Mačiulio klubas susikomplikavo padėtį Čempionų lygoje

Jono Mačiulio atstovaujamas Atėnų AEK (3-2) klubas apsunkino savo padėtį FIBA Čempionų lygoje. Graikijos ekipa svečiuose 71:77 (19:18, 13:20, 21:17, 18:22) nusileido Holono „Hapoel“ (3-2) ekipai ir dar turės pakovoti dėl vietos kitame etape.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinės puolėjas pralaimėtose rungtynėse per 28 minutes įmetė 6 taškus (0/1 dvit., 2/6 trit.), atkovojo 2 kamuolius, blokavo vieną metimą, du kartus suklydo ir surinko 2 naudingumo balus.

Rungtynių baigtį lėmė galingas Holono klubo finišas. Likus trims minutėms rezultatas dar buvo lygus 67:67, bet tada „Hapoel“ pelnė 10 taškų be atsako ir įsirašė pergalę į savo sąskaitą.

Tris kartus per penkis mačus laimėjęs Atėnų klubas Izraelyje ne tik pralaimėjo, bet ir neišsaugojo tarpusavio pranašumo prieš „Hapoel“, nes pirmasis mačas Graikijoje baigėsi AEK pergale 100:96.

Dabar AEK ir „Hapoel“ yra surinkusios po tris pergales, o prie šių komandų gali prisijungti ir Minsko „Tsmoki“, šįvakar išvykoje žaisianti prieš Šolė „Basket“ ekipą.

„Hapoel“ 3 2
AEK 3 2
„Tsmoki“ 2 2
Šolė „Basket“ 1 3

Paskutiniame ture AEK vyks į Minską, kur J.Mačiulio komandai veikiausiai bus būtina laimėti. Priešingu atveju, graikai gali likti trečioje arba ketvirtoje vietoje ir nepatekti į kitą etapą.

„Hapoel“: Tyrusas McGee 18, Chrisas Johnsonas 16 (13 atk. kam.), Maxime'as de Zeeuwas ir Isaiah Milesas po 12.

AEK: Keithas Langfordas 19 (13/14 baud.), Dimitris Moraitis 10, Yannickas Moreira 9 (9 atk. kam.).