Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apžiūrėjo, kur „Eurobasket 2017“ metu gyvens Lietuvos rinktinė

Lietuvos krepšinio rinktinės sąlygos Europos čempionate
LKF nuotr. / Lietuvos krepšinio rinktinės sąlygos Europos čempionate
Šaltinis: musukrepsinis.lt
0
A A

154 dienos. Tiek laiko liko iki Europos vyrų krepšinio čempionato, kuris rugpjūčio 31–rugsėjo 17 dienomis lepins keturių valstybių gyventojus ir jų svečius. Tiek laiko liko ir šio turnyro organizatoriams, kurie įtemptai ruošiasi svarbiausiam metų krepšinio renginiui.

Ar pasiruošimas vyksta sklandžiai ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė bei kitos komandos turės geras sąlygas ruoštis rungtynėms, domėjosi nacionalinės ekipos vadovas Žydrūnas Vilenčikas. Po viešnagės jis pasidalijo mintimis apie treniruočių ir gyvenimo sąlygas su oficialia Lietuvos krepšinio federacijos svetaine www.musukrepsinis.lt

– Žydrūnai, koks buvo šių kelionių tikslas?

– Kelionių tikslas buvo pažiūrėti, kokiose viešbučiuose gyvens komandos, kur žais ir treniruosis. Susipažinti su arenomis, pamatyti realius atstumus nuo arenų iki viešbučių, viską įvertinti ir jei kas nors netenkina – bandyti tai spręsti. Izraelyje lankėsi visų komandų atstovai, o į Stambulą susirinko ne visų komandų delegatai. Kadangi rinktinei keliami aukšti tikslai, tai įvertinome ir antrojo etapo lokacijas.

– Ar tenkina suteikiamos sąlygos?

– Izraelyje ir Turkijoje sąlygos yra tikrai aukšto lygio. Stambulo viešbutyje rinktinė jau gyveno per 2010 metų Pasaulio čempionatą ir per daugybę prieš tai vykusių turnyrų. Jis tikrai aukšto lygio. Tel Avive komandos gyvens „Hilton“ viešbutyje. Vien vardas daug ką pasako, ten gyvens visos komandos ir FIBA atstovai. Kambariai erdvūs, lovos prailgintos.

Stambule, pagal miesto mastelius, viskas yra šalia oro uosto, 15–20 minučių autobusu. Panašūs atstumai ir iki varžybų bei treniruočių salių. Pagal reglamentą, atstumą privaloma įveikti per pusvalandį ir abiejuose miestuose tai įvykdoma.

– Ar rinktinių atstovai kelia kokius nors išskirtinius reikalavimus?

– Iš praktikos galiu pasakyti, kad mūsų komandai visada aktualu turėti erdvų medicinos kambarį, nes didelį dėmesį skiriame žaidėjų atsigavimui po rungtynių ir treniruočių. Taip pat aktualu turėti savo pasitarimų kambarį, kuriuo treneriai gali naudotis visą parą. Daugiau kokių nors išskirtinių reikalavimų tikrai nekeliame.

– Kokia situacija su treniruočių ir rungtynių salėmis?

– Treniruočių sąlygos Tel Avive labai geros, prieš porą metų pastatyta nauja arena ir ten viskas išties puiku. Stambule treniruočių salė yra šalia arenos, ją naudojome ir 2010 metais. Ji senesnė, bet organizatoriai žadėjo ją renovuoti. Pagrindinė arena, pastatyta 2010 metais, taip pat renovuojama ir ruošiama čempionatui. Treniruoklių salės yra ir viešbučiuose, ir treniruočių salėse. Manau, čia problemų tikrai nekils.

– Sirgaliai būgštauja dėl saugumo tiek Tel Avive, tiek Stambule. Ar organizatoriai tam skiria daug dėmesio?

– Izraelyje ir taip saugumui skiriama daug dėmesio, o per čempionatą visur bus policijos palydos, sustiprinta apsauga viešbutyje ir arenoje. Stambule organizatoriai rodė, jog bus pastatytos laikinos vaizdo stebėjimo kameros prie arenų, gatvėse, taip pat kiekviename viešbučio aukšte. Į viešbutį pateks tik žmonės su akreditacijomis. Saugumo lygis tikrai aukštas ir dėl to nerimauti nėra pagrindo.

„Eurobasket 2017“ kovos vyks rugpjūčio 31–rugsėjo 17 dienomis, o lietuviai jas B grupėje pradės besivaržydami su Italijos, Vokietijos, Gruzijos, Ukrainos ir Izraelio krepšininkais. Mūsiškiai dėl keturių kelialapių į atkrintamąsias varžybas grumsis ant Tel Avivo „Menora Mivtachim“ arenos parketo, o lemiamiems mūšiams 16 geriausių rinktinių persikels į didžiausią Turkijos miestą Stambulą ir jame įsikūrusią „Sinan Erdem Dome“ areną, talpinančią net 16 tūkst. žiūrovų.

Lietuvos rinktinės pasirengimo planas Europos krepšinio čempionatui:

Liepos 21 d.–rugpjūčio 3 d. treniruočių stovykla Palangoje.

Rugpjūčio 7 d.–rugpjūčio 28 d. treniruočių stovykla Kaune.

Rugpjūčio 29 d. išvykimas į Europos čempionatą.

Lietuvos rinktinės kontrolinių rungtynių ciklas:

Rugpjūčio 4–5 d. tarptautinis turnyras Klaipėdoje.

Rugpjūčio 4 d. Lietuva – Lenkija, Latvija – Gruzija.

Rugpjūčio 5 d. Laimėtojai – laimėtojai, pralaimėtojai – pralaimėtojai.

Rugpjūčio 8–10 d. tarptautinis turnyras Orleane (Prancūzija).

Rugpjūčio 8 d. Prancūzija – Kroatija.

Rugpjūčio 9 d. Lietuva – Kroatija.

Rugpjūčio 10 d. Prancūzija – Lietuva.

Draugiškos rungtynės Lietuvoje.

Rugpjūčio 15 d., Kaunas, Lietuva – Prancūzija.

Rugpjūčio 18–20 d. tarptautinis turnyras Rygoje (Latvija).

Rugpjūčio 18 d. Lietuva – Rumunija.

Rugpjūčio 19 d. Latvija – Lietuva.

Rugpjūčio 20 d. Latvija – Rumunija.

Draugiškos rungtynės Lietuvoje.

Rugpjūčio 23 d., Šiauliai, Lietuva – Islandija.

Rugpjūčio 25 d., Vilnius, Lietuva – Belgija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek