2017 09 17 /18:53

Atlaikę lemiamą rusų šturmą ispanai iškovojo Europos pirmenybių bronzą

Juanas Carlosas Navarro su Ispanijos rinktine atsisveikino iškovojęs Europos čempionato bronzą. Mažajame pirmenybių finale ispanai rezultatu 93:85 (21:13, 24:15, 21:27, 27:30) palaužė Rusijos rinktinę.
Ispanijos krepšininkai iškovojo Europos čempionato bronzą
Ispanijos krepšininkai iškovojo Europos čempionato bronzą / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Eurobasket 2017

37-erių J.C.Navarro dar prieš susitikimą buvo pareiškęs, kad tai jo paskutinis mačas, vilkint rinktinės marškinėlius.

Ispanijos rinktinė dominavo didžiąją rungtynių dalį – po dviejų kėlinių ji buvo priekyje 45:28.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje, žaisdami be ant suolo pasodinto Aleksejaus Švedo, rusai sugebėjo grąžinti intrigą ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (78:76).

Vis dėlto lemiamu metu broliai Gasoliai patempė Ispanijos rinktinę į priekį. Iš viso broliai kartu surinko net 51 tašką.

Pau Gasolis pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir blokavo 3 metimus. Marcas pridėjo 25 taškus.

J.C.Navarro žaidė 18 minučių, pelnė 2 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 3 kartus suklydo.

Ispanai pataikė tik 3 tolimus metimus iš 13 (rusai – 14/31), tačiau net 26 taškus pelnė baudų metimais (26/37, rusai – 9/12).

Ispanijos krepšininkai 22 taškus pelnė greitose atakose (rusai – 12), o Rusijai net 41 tašką surinko atsarginiai žaidėjai (ispanams – 28).

Ispanija: P.Gasolis 26 (12/17 dvit.), M.Gasolis 25 (12/12 baudos), Sergio Rodriguezas 16, Fernando San Emeterio 8, Juancho Hernangomezas 6.

Rusija: A.Švedas 18 (5/11 trit.), Timofejus Mozgovas 14 (10 atk. kam.), Andrejus Voroncevičius ir Dimitrijus Kulaginas po 10.

„Scanpix“ nuotr./Ispanijos krepšininkai iškovojo Europos čempionato bronzą

Medalių kraitis: 3 + 3 + 3

2005 metai – tai paskutinis Europos čempionatas, kuriame Ispanijos rinktinė liko be medalio. Tuomet mažajame finale ispanus sutriuškino Prancūzijos krepšininkai.

Ir tai vienintelis kartas nuo 1999 metų, kai ispanai nelipo ant Europos čempionato apdovanojimų pakylos.

3 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos medaliai per pastaruosius 18 metų. Stambule nukalta bronza puikiai tiko į ispanų kolekciją.

Rusijos krepšinis paskutiniu Europos čempionato medaliu džiaugėsi 2011 metais – Lietuvoje vykusiame turnyre rusai iškovojo bronzą.

Tačiau svarbiausią pastarųjų dešimtmečių pergalę Rusijos rinktinė pasiekė ketveriais metais anksčiau: Ispanijoje vykusių 2007 m. žemyno pirmenybių finale Rusija nukovė būtent ispanų krepšininkus.

RUNGTYNIŲ EIGA

40 min. A.Švedas pataikė iš toli, tačiau rusų bandymai sukurti stebuklą neišdegė. P.Gasolis įkrovė iš viršaus ir ispanai netrukus galėjo švęsti. Galutinis rezultatas 93:85.

39 min. V.Fridzonas liko visiškai laisvas prie tritaškio linijos, bet net nepataikė į lanką. F.San Emeterio nubaudė greita ataka. Netrukus dėjimu krepšį sudrebino ir P.Gasolis (87:79).

38 min. Broliai Gasoliai patempė ispanus į priekį (83:76). Likus 2 min. S.Bazarevičius grąžino į aikštę ilgokai užsisidėjusį A.Švedą. Po jo perdavimo T.Mozgovas pelnė du taškus su pražanga (83:79).

37 min. Ispanai vienos atakos metu prametė du tritaškius, o į priekį nuskuodęs V.Fridzonas pataikė iš po krepšio (76:73). P.Gasolis pataikė sudėtingą metimą, tačiau A.Zubkovas atsakė fantastišku tritaškiu per M.Gasolio rankas (78:76).

36 min. D.Kulagino tritaškis sumažino ispanų pranašumą iki 5 taškų (76:71).

35 min. A.Švedui sėdint ant suolo rusai bandė gįžti į rungtynes. V.Fridzonas pavogė kamuolį iš R.Rubio, o paražanga rusą sustabdyti pabandęs R.Rubio buvo nubaustas antrąja nesportine pražanga. Dėl to R.Rubio buvo pašalintas iš aikštės (74:66).

31 min. V.Ivlevas dėjimu po ilgos pertraukos ispanų persvarą sumažino iki vienženklės (66:57).

30 min. Trečią kėlinį užbaigė D.Chvostovo tolimas šūvis (66:55).

28 min. N.Kurbanovo keturi taškai iš eilės (dėjimas pozicinės atakos metu ir greitas išpuolis) privertė S.Scariolo prašyti minutės pertraukėlės (60:47).

26 min. Rusai per pirmus du kėlinius suklydo 13 kartų, tačiau per 6,5 min. trečiajame kėlinyje nepametė nė vieno kamuolio. Vis dėlto nusustabdomai po pertraukos žaidęs M.Gasolis neleido rusams artėti (60:43). 21 taškas per 15 minučių – tokia M.Gasolio statistika įpusėjus trečiam kėliniui.

24 min. M.Gasolis, R.Rubio, J.C.Navarro neleido rusams sukurti didesnio spurto (51:33).

22 min. A.Voroncevičius pelnė 5 taškus iš eilės (45:33).

20 min. P.Gasolio šou – blokas T.Mozgovui ir eilinis tikslus metimas – leido ispanams susikrauti 17 taškų persvarą (42:25). Andrejus Voroncevičius pataikė iš toli, bet P.Gasolis ir Sergio Rodriguezas jį pavertė niekais – įpusėjus mačui ispanai priekyje 45:28.

18 min. A.Švedo bandymą įkrauti iš viršaus grubiai sustabdęs Ricky Rubio nubaustas nesportine pražanga (36:25).

16 min. Po minutės pertraukėlės rusų puolimas atkuto (34:24).

14 min. A.Švedas pametė dar vieną kamuolį. Po ispanų spurto 11:0 rezultatas tapo 32:17.

13 min. Sergio Rodriguezas pataikė pirmą ispanų tritaškį ir padidino ispanų persvarą iki dviženklės (28:17). Rusai suklydo 10-ą kartą, o P.Gasolis puskabliu iš po krepšio dar labiu nutolino savo komandą nuo varžovų (30:17).

10 min. Per pirmąjį kėlinį ispanai prametė visus 4 tolimus metimus (rusai – 3/7), tačiau Rusijos rinktinė suklydo net 7 kartus (ispanai – 3). Po pirmojo ketvirčio – 21:13.

9 min. M.Gasolis perėmė kamuolį iš A.Švedo, tačiau į greitą ataką bandęs skubėti ispanas buvo pargriautas – nesportinė pražanga ir du baudos metimai į rusų krepšį. Ispanai jau pataikė 9 baudos metimus iš 9, o rusai prie baudų metimo linijos dar nestovėjo (19:10).

8 min. A.Švedas paleido dar vieną tritaškį (2/4). Jis pelnė 8 iš pirmųjų 10 rusų taškų (15:10).

5 min. Rusijos rinktinės treneris Sergejus Bazarevičius pagrindinį vidurio puolėją Timofejų Mozgovą paliko ant atsarginių suolo. Tai leido ispanams dominuoti baudos aikštelėje – Marcas Gasolis akimirksniu surinko 6 taškus (13:5).

3 min. Pirmosios rusų atakos nebuvo sėkmingos – 3 klaidos per 2,5 minutės. Aleksejus Švedas pataikė iš toli, tačiau ispanai startavo rezultatyviau. Ypač sėkmingai rungtynes pradėjo Fernando San Emeterio, pelnęs 5 taškus iš eilės. Sužaidus 3 minutes ispanai jau turėjo 8 taškų persvarą (11:3).