2021 07 14

Australai net ir be lyderių nepaliko šansų Nigerijai

Australijos krepšinio rinktinė pratęsė pergalingą pasiruošimą Tokijo olimpinėms žaidynėms. Australai Las Vegase net 108:69 (26:13, 23:16, 35:17, 24:23) sutriuškino Nigeriją ir laimėjo jau trečią kartą iš eilės.
Matisse'as Thybulle'as
Matisse'as Thybulle'as / „Scanpix“/AP nuotr.

Australijos rinktinė prieš tai Las Vegase 87:84 palaužė Argentiną ir 91:83 nugalėjo JAV rinktinę. Šiuos du varžovus buvo įveikę ir Nigerijos krepšininkai (90:87 prieš JAV ir 94:71 prieš Argentiną).

Vis dėlto šįkart aikštėje intrigos nebuvo. Nors australai vertėsi be keturių bene svarbiausių krepšininkų – Patty Millso, Joe Ingleso, Matthew Dellavedovos ir Arono Bayneso, jau pirmajame kėlinyje jų persvara pasiekė 13, o antrajame – 20 taškų.

Nemažino apsukų australai ir po ilgosios pertraukos, kai trečiajame kėlinyje nigeriečius nušlavė dvigubai (35:17), o ketvirtajame ketvirtyje skirtumas tarp komandų vienu metu buvo net 48 taškai (102:54).

Australai pergalę pasiekė įspūdingai atakuodami iš toli – tikslą pasiekė net 18 tritaškių iš 29 (62,1 proc.). Palyginimui, Nigerija pataikė tik kas ketvirtą tolimą metimą (8 iš 31, 25,8 proc.).

Vien australas Chrisas Gouldingas sumetė beveik tiek tritaškių, kiek visa varžovų komanda – tikslą pasiekė visi septyni jo šūviai.

Jau naktį iš penktadienio į šeštadienį australai Las Vegase dar sykį žais prieš JAV rinktinę.

Australija: Chrisas Gouldingas 21 (7/7 trit.), Duopas Reathas 17, Nathanas Sobey 15, Jockas Landale'as ir Joshas Giddey po 14, Joshas Greenas 11.

Nigerija: Obi Emegano ir Joshas Okogie po 10, Ike'as Iroegbu, Preciousas Achiuwa ir Jahlilas Okaforas po 7.