2015 06 13

Banguotai žaidusios lietuvės Europos čempionate iškovojo pirmą pergalę

Pirmą pergalę po dviejų pralaimėjimų Europos moterų krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos krepšininkės. Trenerio Manto Šerniaus auklėtinės 72:66 (15:15, 24:8, 13:24, 20:19) palaužė pergalių vis dar nepatyrusią Vengrijos rinktinę. Rungtynes lietuvės laimėjo nepaisant nesėkmingos atkarpos, kurią pralaimėjo 0:20.
Gintarė Petronytė
Gintarė Petronytė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Susitikimo pradžioje pirmavo tai viena, tai kita ekipa. Pirmuosius taškus pelnė Vengrijai atstovaujanti amerikietė Allie Quigley, tačiau į jos dvitaškį taikliai atsakė Vita Kuktienė, įmetusi ir ir dviejų, ir iš trijų taškų zonos. Iki pirmo ketvirčio pabaigos likus trims minutėms visus Vengrijos rinktinės taškus pelnė A.Quigley, tačiau švieslentė vis tiek fiksavo lygų rezultatą – 9:9. Pirmasis ketvirtis baigėsi persvaros neturint nė vienai ekipai – 15:15.

Antrą ketvirtį ir vėl taikliu dvitaškiu pradėjo A.Quigley, tačiau po to nė vienas metimas į lietuvaičių krepšį neįkrito net septynias minutes. Mūsiškės, daugiausiai Gintarės Petronytės bei Gabrielės Gutkauskaitės pastangomis, spurtavo 15:0 bei susikūrė solidų pranašumą – 30:17. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos krepšininkės pirmavo 39:23.

Po nesustabdomai žaidusios G.Petronytės tritaškio trečio ketvirčio pradžioje lietuvių pranašumas tapo rekordinis – 44:23. Vis dėlto dėl pirmos pergalės čempionate nusiteikusios pakovoti buvo ir vengrės: tritaškį pataikė Orsolya Zsovar, penkis taškus per kiek daugiau nei minutę įsūdė Dora Horti bei lietuvaičių persvara aptirpo iki 15-os – 48:33. Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms dvitaškį pelnė Sandra Linkevičienė – 52:33.

Tada Vengrijos komanda pakilo į lemiamą šturmą: baudų metimus realizavusios, tritaškius pataikiusios bei svarbiausia – sėkmingai gynyboje dirbusios vengrės penkių minučių atkarpą laimėjo 20:0 bei persvėrė rezultatą – 52:53. Apsnūdusias mūsiškės išbudino G.Petronytė, pataikiusi du baudos metimus bei du dvitaškius, o po Monikos Grigalauskytės tritaškio lietuvių persvara šoktelėjo iki aštuonių – 61:53.

Per likusias penkias minutes vengrėms pavyti Lietuvos krepšininkių nepavyko: susitikimas baigėsi rezultatu 72:66.

Vieną pergalę per trejas rungtynes iškovojusios lietuvės D grupėje užima trečią vietą. Tiesa, ketvirtoje pozicijoje esanti Švedijos komanda, turinti vieną pergalę, sužaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau. Būtent švedės bus mūsiškių varžovėmis sekmadienį.

Į kitą etapą pateks trys geriausios grupės komandos.

Lietuva: G.Petronytė 28 (12 atk. kam.), G.Gutkaukaitė 9, S.Okockytė ir K.Nacickaitė po 7, M.Grigalauskytė 6, V.Kuktienė 5, E.Šikšniūtė 4, M.Solopova ir S.Linkevičienė po 3.

Vengrija: A.Quigley 20, B.Hatar 10, K.Honti 9, Z.Fegyverneky 7, D.Horti 6, A.Vajada 5, D.Zele 4, O.Zsovar 3, Z.Simon 2,