2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Barcelona“ vadovas paaiškino, kodėl išsiskyrė su Šaru ir pasirinko R.Grimau

„Nepasiekėme susitarimo dėl biudžeto klausimo“, – komentuodamas Šarūno Jasikevičiaus ir „Barcelona“ išsiskyrimą aiškino Katalonijos klubo krepšinio sekcijos vadovas Josepas Cubellsas, pasidalinęs mintimis ir daugiau aktualių temų.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Duodamas interviu Ispanijos naujienų agentūrai EFE, J.Cubellsas teigė, kad santykiai su 47-erių lietuviu buvo geri, bet susitarti nepavyko dėl pinigų.

„Šaru visada buvo pasitikima. Mūsų santykiai buvo nuoširdūs, jie atnešė trejus sėkmingus metus ir leido mums sugrįžti į elitą. Bet susitarimas nebuvo pasiektas dėl biudžeto klausimo ir sporto reikalų planavimo“, – trumpai atsakė katalonas.

Jis taip pat dalijosi mintimis finansiniais klausimais, kurie pastaruoju metu supa „Barcelona“ klubą.

Atsisakę ne tik Š.Jasikevičiaus, bet ir Nikolos Mirotičiaus ir Cory Higginso, katalonai tikina susimažinę biudžetą nuo 40 iki 28 mln. eurų.

Vis dėlto dviejų paminėtų žaidėjų kontraktus „Barca“ nutraukė vienašališkai, tad krepšininkai kreipėsi į teismą ir bylinėjimosi keliu bandys atgauti pinigus.

Roko Snarskio nuotr./Nikola Mirotičius
Roko Snarskio nuotr./Nikola Mirotičius

J.Cubellso teigimu, dar nuo 2021 m., kai pasikeitė „Barcelona“ vadovybė, N.Mirotičiaus agentui kelis kartus buvo siūloma sumažinti žaidėjo atlyginimą, bet jis su pasiūlymu nesutiko.

„Jei agentas būtų buvęs jautresnis klubo atžvilgiu, situacija būtų kitokia. Nikola buvo labai laimingas Barselonoje, bet niekada negali savęs statyti prieš kažką kitą. Jų geri ketinimai liko tik žodžiais. Tai yra didžiulis kontraktas, kurį mes paveldėjome iš kitos vadovybės, kaip nutiko ir futbole, tad šioje situacijoje pasielgėme vieninteliu būdu, kuriuo galėjome pasielgti“, – sakė „Barca“ vadovas.

Jo teigimu, dalis C.Higginso ir N.Mirotičiaus likusių kontraktų sumų gali būti išmokėta žaidėjams.

J.Cubellsas prognozuoja, kad ateinančiame sezone „Barca“ turės 13 mln. eurų deficitą, kai praėjusiame sezone šis skaičius siekė net 30 mln.

ACB nuotr./„Barcelona“ triumfas
ACB nuotr./„Barcelona“ triumfas

Tiesa, Katalonijos komandos galva ir toliau negali pasakyti, kada bus pradėta statyti naujoji arena, galinti išspręsti didžiąją dalį „Barcelona“ finansinių problemų. Nors pagal pirminius planus ji turėjo būti užbaigta beveik prieš dešimtmetį, dabar manoma, kad arena iškils ne anksčiau negu 2030 m.

„Kitais metais neketiname dar labiau sumažinti krepšinio sekcijos biudžeto, o jei galėsime, jį šiek tiek padidinsime. Bet žinoma, tai priklausys nuo sudėtingoje ekonominėje padėtyje esančio klubo situacijos“, – sakė katalonas.

Galiausiai, J.Cubellsas pasidalino mintimis ir apie naująjį „Barcelona“ vairininką Rogerį Grimau, perėmusį vyr. trenerio vaidmenį iš Š.Jasikevičiaus.

„Barcelona“ nuotr./Rogeris Grimau
„Barcelona“ nuotr./Rogeris Grimau

Katalonijos klubo vadovas tikino, kad visos „Barcelona“ organizacijos prezidentas Joanas Laporta rėmė sprendimą paskirti R.Grimau vyr. treneriu, kadangi „gerbia jį kaip kapitoną, su kuriuo klubas 2010 metais laimėjo Eurolygą“.

„Pažįstame jį ilgus metus. Jis žino klubo pagrindus ir dirbo su asistentais, kurie turi didžiulę ACB lygos patirtį. Jis labai protingas treneris, žinantis, kaip save apsupti tinkamais žmonėmis. Tai kontroliuojamos rizikos sprendimas, kokį anksčiau jau buvome priėmę su Xavi Pascualiu, arba futbole priėmėme su Pepu Guardiola ir Xavi“, – teigė „Barcelona“ krepšinio vadovas.

Jis dar pridūrė, kad su sumažėjusiu biudžetu „Barca“ negali tikėtis iškovoti visų titulų, kadangi tai bus pereinamieji metai. Vis dėlto katalonai neatmeta galimybės dar pasistiprinti sezono eigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 24sek