2015 11 04 /21:10

Beviltiška pradžia, pikti sirgaliai ir dar viena gniuždanti „Lietuvos ryto“ nesėkmė

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (1/3) krepšininkai Europos taurės turnyro E grupės rungtynėse Vilniuje parodė pavyzdingą kovingumą, tačiau tragiška mačo pradžia lėmė dar vieną nesėkmę. Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipai pralaimėta 65:70 (11:18, 12:27, 23:10, 19:15).
„Lietuvos rytas“ – „Zenit“
„Lietuvos rytas“ – „Zenit“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo tragišku žaidimu puolime, netaikliais metimais ir klaidomis. 7 klaidos pirmajame ketvirtyje ir bedantis puolimas leido „Zenit“ pirmauti 18:11.

Rusijos klubas žaidė be antrojo rezultatyviausio krepšininko Ryano Toolsono, tačiau amerikiečio nebuvimo nejautė. Antrojo ketvirčio viduryje Pavelas Antipovas įmetė du tritaškius iš eilės, po ko sekė „Zenit“ atkarpa 11:0 – 43:19. „Siemens“ arenoje sirgaliai nušvilpinėjo Vilniaus komandą.

Trečiojo ketvirčio pradžioje neatrodė, kad Marcelo Nicola per pertrauką būtų užkūręs savo komandą, tačiau „Lietuvos ryto“ krepšininkai sugebėjo susiimti.

Likus žaisti pusantros minutės K.Lavrinovičius pataikė tritaškį, o vilniečiai net du kartus iš eilės perėmė kamuolį „Zenit“ išsimetant iš užribio. Atkarpa 10:0 ir optimizmo pliūpsnis prieš lemiamą ketvirtį – 46:55.

Sutrikę svečiai pradėjo klysti ir netrukus pagal prarastus kamuolius jau aplenkė „Lietuvos rytą“, o skirtumas toliau tirpo. Sulig ketvirčio viduriu rezultatas pagaliau buvo išlygintas (55:55), tačiau Zabianas Dowdellas netrukus pataikė tritaškį – 60:57.

Likus žaisti 30 sek. N.Laprovittola vėl priartino vilniečius iki taško – 65:66. Likus 16,5 sek. Z.Dowdelas įmetė baudas, tačiau N.Laprovittola paskubėjo ir išmetė sunkų tritaškį, kuris net nelietė lanko. Likus 8 sek. K.Landry sumetė baudas ir pergalė atiteko „Zenit“.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius (4/4 dvit., 2/7)  18, A.Kavaliauskas (6/12 dvit., 9 atk. kam.) 15, N.Laprovittola (5/11 dvit., 1/5 trit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.) 13, A.Juškevičius (1/4 trit.) 7, R.Giedraitis ir G.Orelikas po 4, J.Jucikas ir M.Lukauskis po 2.

„Zenit“: A.Vichrovas (6/10 dvit.) ir Z.Dowdellas (5/8 dvit.) po 17, P.Antipovas 10, K.Landry (10 atk. kam.) 9.

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“

10 min. „Zenit“ turėjo tris progas po vilniečių gynyboje neatkovotų kamuolių ir tai baigėsi A.Vichrovo dvitaškiu su pražanga. Bauda netaikli – 66:63.

Likus žaisti 30 sek. N.Laprovittola vėl priartino vilniečius iki taško – 65:66. „Zenit“ neįmetė, A.Kavaliauskas taip pat. Z.Dowdellas sustabdytas pražanga likus žaisti 16,5 sek. Baudos taiklios. N.Laprovittolos metimas iš trijų taškų net nelietė lanko.

9 min. K.Lavrinovičius prasižengė puolime. Tačiau pavyko ir vėl perimti kamuolį varžovams išsimetant iš užribio ir N.Laprovittola pelnė du taškus. A.Vichrovas sumetė baudas – 64:61.

8 min. A.Kavaliauskas surado K.Lavrinovičių, kuris įmetė iš po krepšio. Kitoje atakoje brolio tritaškis skriejo pro šalį, o Z.Dowdellas lengvai perskrodė gynybą – 62:59.

7 min. Paskutinę „Zenit“ atakos sekundę Z.Dowdellas pataikė tritaškį, apramindamas įsisiautėjusią „Siemens“ areną – 60:57. Komandos apsikeitė klaidomis.

6 min. K.Lavrinovičius įmetė tris taškus, o N.Laprovittolos reidas sumažino skirtumą iki vieno metimo – 55:57. Dar viena „Zenit“ klaida, o po A.Kavaliausko  baudų ir vėl lygu.

5 min. A.Kavaliauskui viskas gerai – kapitonas pailsėjęs grįžo į žaidimą. Netrukus „Zenit“ padarė jau 18-ąją klaidą.

4 min. Po susidūrimo su varžovu A.Kavaliauskas negalėjo tęsti mačo ir sėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio.

3 min. Po vilniečių spurto „Zenit“ nebepavyko žaisti taip lengvai ir greitai. Po A.Juškevičiaus perdavimo įmetė A.Kavaliauskas, o „Lietuvos rytas“ apsigynė.

2 min. Du taškus įmetė ir K.Landry – 57:48.

1 min. Puiki ketvirčio pradžia – Roko Giedraičio dvitaškis ir iš persvaros liko 7 taškai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./„Lietuvos rytas“ – „Zenit“

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 46:55 (11:18, 12:27, 23:10)

10 min. Ar tai gali būti lūžis?

Pavyko surengti retą greitą ataką, pasibaigusią A.Juškevičiaus dvitaškiu. „Lietuvos rytas“ perėmė kamuolį dukart iš eilės varžovams išsimetant kamuolį iš užribio – taškus pelnė A.Kavaliauskas ir su pražanga pataikęs K.Lavrinovičius – 46:55.

9 min. K.Lavrinovičius įmetė tritaškį – 39:55.

8 min. Šeimininkų spurtas sustabdytas P.Antipovo dvitaškiu, o netrukus K.Lavrinovičius suklydo 13-ąjį kartą.

7 min. Sėkminga vilniečių atkarpa: A.Juškevičiaus ir K.Lavrinovičiaus 4 baudos bei N.Laprovittolos dvitaškis – 36:53.

6 min. Porą minučių abi komandos šaudė tuščiais šoviniais, tačiau tylą pirmieji nutraukė rusai. Po kvailos vilniečių klaidos A.Karpuchinas vienas pats nubėgo pirmyn ir įmetė – 51:30.

3 min. „Zenit“ smogė atgal 4 taškais – 49:28.

2 min. Po pertraukos startuota 5 iš eilės taškais – A.Kavaliausko dvitaškiu ir A.Juškevičiaus tolimu metimu 28:45.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 23:45 (11:18, 12:27)

10 min. „Zenit“ ir toliau lengvai rinko taškus, pagaliau pavyko pataikyti J.Jucikui. Kone sulig sirena A.Kavaliauskas pataisė netaiklų M.Lukauskio metimą – 23:45.

8 min. Po K.Landry tritaškio dalis „Siemens“ arenoje susirinkusių žiūrovų vilniečiams jau švilpia – 19:39.

7 min. Z.Dowdellas pataikė tritaškį, o netrukus greitoje atakoje įmetė iš po krepšio ir „Lietuvos rytas“ toliau buvo daužomas – 36:19.

5 min. Vilniečiai nesugebėjo pataikyti net iš po krepšio, atakos strigo, nors klaidų skaičius ir neaugo. P.Antipovas pataikė du iš eilės tritaškius – 32:17.

3 min. G.Orelikas pagaliau smeigė tritaškį – 15:24.

2 min. Tragiškas „Lietuvos ryto“ puolimas leido varžovams didinti pranašumą net ir nedemonstruojant nieko įspūdingo – 22:12.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Zenit“ 11:18

10 min. D.Golovinas smeigė tritaškį po jau 7-osios vilniečių klaidos – 16:10. K.Lavrinovičius pataikė tik vieną baudą, o sulig paskutine sekunde J.Timma įmetė du taškus – 18:11.

8 min. „Lietuvos ryto“ krepšininkai puolime nerodė gero žaidimo, tritaškiai nekrito, klysta per dažnai – 10:13.

6 min. Į aikštę žengė Z.Dowdellas ir K.Landry. N.Laprovittola suklydo jau tris kartus.

5 min. N.Laprovittola tapo pirmuoju „Lietuvos ryto“ žaidėju, įmetusiu tris taškus – 6:7.

2 min. Svečiai geriau pradėjo mačą, A.Vichrovas vienas rinko taškus „Zenit“ ekipoje, kuri pirmavo 5:3.

1 min. Svečiai rungtynes pradėjo įdomiu startiniu penketu – be abiejų savo lyderių amerikiečių. R.Toolsonas neatvyko į Vilnių dėl traumos, o Z.Dowdello nežaidimo priežastis neaiški.

Per tris Europos taurės rungtynes „Zenit“ krepšininkai net dukart žaidė išvykoje, tad neverta tikėtis, kad juos išgąsdins „Siemens“ arenos sienos ar lankai.

Sezoną „Zenit“ pradėjo sunkia pergale Saratove prieš „Avtodor“ (90:85), tada namie 76:66 nugalėjo PAOK ir išvykoje 84:75 palaužė grupės autsaiderę „Olaj“ ekipą.

Statistiškai vilniečiai lenkia savo varžovus kone visos kategorijose, tačiau ne kovoje po krepšiu. Tai gali būti itin svarbus dalykas rungtynėse. Vilniečių aukštaūgiams ypač sunku bus stabdyti vidutiniškai po 10 kamuolių atkovojantį Kyle'ą Landry.