2017 09 01

C grupė: įspūdingas P.Gasolio pasiekimas ir ispanų sutrypta Juodkalnija

Penktadienį Rumunijoje startavo C grupės rungtynės. Pirmąsias pergales šventė Kroatijos, Čekijos ir Ispanijos rinktinės.
Pau Gasolis
Pau Gasolis / FIBA nuotr.

Ispanai neturėjo jokio vargo su Juodkalnija ir įsirašė užtikrintą pergalę 99:60 (26:14, 25:15, 19:15, 29:16).

Nesenstantis Pau Gasolis sužaidė jau 200-ąsias rungtynes rinktinėje, per kurias pelnė 10 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Ketvirtajame kėlinyje lyderis ilsėjosi.

Nesenstantis Pau Gasolis sužaidė jau 200-ąsias rungtynes rinktinėje

Legendinis ispanas visų laikų rezultatyviausių Europos čempionato žaidėjų sąraše aplenkė Dirką Nowitzkį ir pakilo į antrą vietą (1054). Pirmoje vietoje karaliauja Tony Parkeris su 1104 taškais.

Rezultatyviausias su 18 taškų buvo Willy Hernangomezas. Sergio Rodriguezas padarė net 10 rezultatyvių perdavimų.

Ispanija: W.Hernangomezas 18, J.Hernangomezas 13, P.Gasolis ir F.San Emeterio po 10.

Juodkalnija: N.Vučevičius 16, N.Pavlicevičius 13.

1-2 ????!@SergioRodriguezoficial to @WillyHernangomez #EuroBasket2017

A post shared by FIBA (@fiba) on

Kroatijos rinktinė 67:58 (20:20, 19:16, 13:17, 15:5) nugalėjo Vengriją.

Nors kroatai buvo ryškūs mačo favoritai, vengrai kovojo tris kėlinius. Visgi ketvirtajame jie sugebėjo pelnyti tik penkis taškus ir pralaimėjo.

Bojanas Bodganovičius buvo tikras komandos lyderis ir pelnė net 23 taškus bei atkovojo 7 kamuolius. Dario Šaričius pridėjo 15 taškų.

Vengrijos rinktinėje rezultatyviausias su 12 taškų buvo Zoltanas Perlis.

Antrajame kėlinyje susižeidė ir į rūbinę patraukė Adamas Hanga. Likusių rungtynių metu krepšininkas sėdėjo ant atsarginių suolo.

Vengrija: Z.Perlis 12, D.Vojvoda 11, A.Kelleris ir J.Eilingsfeldas po 8.

Kroatija: B.Bogdanovičius 23, D.Šaričius 15, M.Tomas 8.

Čekijos rinktinė 83:68 (21:22, 19:16, 22:9, 21:21) nugalėjo grupės šeimininkus rumunus.

Čekijos rinktinės lyderis Tomašas Satoransky startavo dvigubu dubliu – 20 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. Vojtechas Hrubanas buvo rezultatyviausias su 25 taškais.

Rumunija: V.Moldoveanu 24, R.Paličiučius 12.

Čekija: V.Hrubanas 25, T.Satoransky 20.