2022 09 07

C grupės ketvertas aiškus, kai kaimynų mūšyje Italija palaužė Kroatiją

Vėlyvą antradienio vakarą Europos krepšinio čempionato C grupėje Italijos krepšininkai 81:76 (22:17, 20:17, 13:25, 26:17) palaužė Kroatiją.
Achille Polonara ir kiti Italijos krepšininkai užsitikrino bilietą į atkrintamąsias kovas. / FIBA nuotr.

Simone Fonteccchio ir Nicolo Melli pelnė po 19 taškų ir ištempė Europos čempionato šeimininkus į atkrintamąsias varžybas.

Po netikėto pralaimėjimo Ukrainai į neramią erdvę patekusi Italija atsitiesė per pirmadienio banguotas rungtynes.

Jose trečiajame kėlinyje italai turėjo 9 taškų pranašumą, bet paskui jau Bojano Bogdanovičiaus traukiami kroatai persvėrė rezultatą ir pirmavo 6 taškais ketvirto kėlinio pradžioje.

Italai pataikė 12 tritaškių iš 33, o daugiausiai – 4 pataikė S.Fontecchio.

Kroatija laimėjo kovą dėl kamuolių 44:34, bet suklydo 18 kartų, Dario Šaričiui praradus kamuolį 6 kartus.

Italija: Simone Fonteccio ir Nicolo Melli po 19, Alessandro Pajola, Giampaolo Ricci ir Achille Polonara po 8;

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 27, Ivica Zubacas 13, Dario Šaričius 10, Jaleenas Devonas Smithas 9, Mario Hezonja 8.

C grupėje jau aišku, kad iš Milano į atkrintamąsias varžybas Berlyne keliaus Graikija, Ukraina, Italija ir Kroatija.

Italų pergalė galutinai užgesino estų viltis. Net ir laimėję paskutinį mačą prieš graikus ir paviję pergalių skaičiumi italus ir kroatus (prie šių nesėkmių), Estijos krepšininkai yra pralaimėję jiems tarpusavio rungtynes.

Šioje grupėje trečiadienį paskutiniame ture žais: Kroatija – Ukraina, Graikija – Estija ir Italija – Didžioji Britanija.