Sėkmingas startas Europoje: Alytaus „Wolves“ pranoko Salonikų „Aris“

Verslininko Gedimino Žiemelio tik šiais metais įkurtas Alytaus „Wolves“ klubas antradienį sėkmingai debiutavo Europoje.
Regimantas Miniotas
Regimantas Miniotas / FIBA.com nuotr.

FIBA Europos taurės atrankoje kovas pradėję Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 83:72 palaužė garsų Graikijos klubą Salonikų „Aris“.

Graikai pirmavo beveik visą pirmąją rungtynių pusę, bet paviję ir aplenkę varžovus „Vilkai“ lemiamu metu, ketvirtajame kėlinyje, susikrovė saugią dviženklę persvarą.

„Wolves“ šiose rungtynėse metė daugiau tritaškių (29) nei dvitaškių (27), o iš toli iš viso pasižymėjo 12 sykių (41,4 proc.). Labiausiai prie to prisidėjo Adas Juškevičius (5/9) ir Arnas Beručka (3/4).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 20 taškų pelnę Regimantas Miniotas ir A.Juškevičius. Pirmasis dar sugriebė net 12 kamuolių, o A.Juškevičius atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

FIBA.com nuotr./Ahmadas Caveras

Ahmadas Caveras (5 rez. perd.) pridėjo 11 taškų, A.Beručka – 10, Eigirdas Žukauskas – 8, Mindaugas Lukauskis – 7.

„Aris“ ekipoje išsiskyrė 18 taškų pelnęs Janaudas Notae (7 atk. kam.). Joshas Haginsas surinko 16, Vassilis Kavvadas (12 atk. kam.) ir Vasileios Toliopoulos – po 11.

FIBA.com nuotr./Rungtynių akimirka

Bulgarijoje vykstančio atrankos turnyro pusfinalyje Alytaus klubo dabar lauks šeimininkė Samokovo „Rilski Sportist“ ekipa.

Sėkmės atveju, atrankos finalas vyktų penktadienį, o „Wolves“ varžovais būtų Haifos „Hapoel“ (Izraelis) arba Joensū „Kataja Basket“ (Suomija) krepšininkai.

Rungtynių eiga:

Perėmę iniciatyvą „Vilkai“ ėmė pamažu tolti, kol tritaškį likus žaisti dvi minutes įskraidinęs Regimantas Miniotas galutinai palaužė „Aris“ krepšininkų tikėjimą (79:67).

Trečiajame kėlinyje „Wolves“ po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą (57:55, 61:57), tačiau „Aris“ išliko vieno metimo atstumu (61:59).

„Aris“ antrajame kėlinyje pavojingai nutolo (15:24), bet „Wolves“ prieš pat didžiąją pertrauką panaikino visą varžovų pranašumą (44:44). Labiausiai prie to prisidėjo net 5 tritaškius iš 7 įskraidinęs Adas Juškevičius.

Pirmajame rungtynių kėlinyje „Wolves“ metė daugiau tritaškių (10), nei dvitaškių (7). Pataikė po tris. Įdomu, kad „Aris“ padarė daugiau klaidų, bet geresnė kova dėl atšokusių kamuolių Graikijos klubui leidžia pirmauti 15:21.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rimas Kurtinaitis

FIBA Europos taurė yra ketvirtas pagal pajėgumą krepšinio klubų turnyras Europoje.

Pirmose oficialiose rungtynėse Rimo Kurtinaičio auklėtiniai savaitgalį Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) išvykoje 81:76 palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“.