2020 10 27

FIBA Čempionų lygos rekordą sudaužęs amerikietis pražudė „Rytą“

Vilniaus „Ryto“ debiutas FIBA Čempionų lygoje prisvilo. Vilniečiai namuose nesulaikė varžovų snaiperių ir nusileido Atėnų „Peristeri“ komandai – 88:106 (22:27, 29:24, 20:29, 17:26).

„Ryto“ pralaimėjimą lėmė neįtikėtinai žaidęs „Peristeri“ amerikietis Stevenas Gray'us.

Jis pataikė net 10 tritaškių iš 13, pelnė 39 taškus ir surinko net 47 naudingumo balus.

Pastarasis rodiklis yra geriausias penktą sezoną skaičiuojančios FIBA Čempionų lygos istorijoje – S.Gray'us pagerino prieš dvejus metus 43 naudingumo balus surinkusio Keiferio Sykeso užfiksuotą rezultatą.

S.Gray'us pakartojo ir taiklių tolimų metimų rekordą, kurį dar 2016 metais užfiksavo tuometinis Klaipėdos „Neptūno“ snaiperis Jimmy Baronas, taip pat pataikęs 10 tritaškių.

Iki rezultatyvumo rekordo S.Gray'ui pritrūko 4 taškų.

Jau pačioje rungtynių pradžioje svečiai iš Atėnų, kuriems tai buvo antros oficialios rungtynės spalio mėnesį, nuprausė „Rytą“ šaltu dušu ir kelis sykius turėjo 11 taškų persvarą.

Vilniečius kovai prikėlė po keitimo pasirodęs Mindaugas Girdžiūnas, vos per porą minučių pataikęs net keturis tritaškius, o antrajame kėlinyje pridėjęs ir penktą.

Estafetę iš klaipėdiečio antrajame ketvirtyje perėmė ir amerikiečiai – Chrisas McCollough dar iki ilgosios pertraukos buvo surinkęs 13 taškų, Demetrius Jacksonas ardė „Peristeri“ gynybą, o vilniečiai antroje rungtynių atkarpoje jau turėjo ir 7 taškų persvarą. Tiesa, neilgai – po dviejų kėlinių rezultatas buvo 51:51.

Nors trečiojo ketvirčio pradžioje „Rytas“ trumpai pirmavo, „Peristeri“ netrukus šovė į priekį – įspūdingai žaidusio Steveno Gray'aus vedama Graikijos komanda spurtavo 18:3 ir pabėgo rekordiniu skirtumu 76:64.

Klampiai prasidėjusio ketvirtojo kėlinio pradžioje „Rytas“ dar bandė kabintis ir buvo priartėjęs iki 75:80, bet vėl tritaškiais prapliupę varžovai pražudė Vilniaus komandą ir pasiekė pergalę net 18 taškų skirtumu.

„Peristeri“ pergalę lėmė ne tik S.Gray'aus, bet ir kitų krepšininkų nuostabus pataikymas iš toli. Iš viso Graikijos klubas sumetė net 18 tritaškių iš 30 ir liko vos per du taiklius metimus nuo FIBA Čempionų lygos rekordo, priklausančio Oldenburgo „EWE Baskets“ komandai (20 taiklių tritaškių).

Tiesa, taikliai atakavo ir „Rytas“ (14/30 tritaškių), kurio neišgelbėjo net ir geriausias sezono rungtynes sužaidęs Ch.McCollough (22 taškai, 4/4 tritaškiai, 9 atkovoti kamuoliai, 25 naudingumo balai).

Tai veikiausiai buvo paskutinės rungtynės, kurias „Rytas“ žaidė su žiūrovais. Jei Vyriausybė rytoj pritars sveikatos apsaugos ministro siūlymui, nuo penktadienio krepšinio rungtynės Lietuvoje vyks be sirgalių.

Kitas rungtynes FIBA Čempionų lygoje „Rytas“ žais po dviejų savaičių, kai išvykoje bandys nugalėti Strasbūro SIG komandą.

„Rytas“: Chrisas McCollough 22 (4/4 trit., 9 atk. kam., 25 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 15 (5/6 trit.), Demetrius Jacksonas 14 (6 rez. perd.), Andrew Goudelockas 13 (4/12 metimai), Arnas Butkevičius ir Kristjanas Kitsingas (1/7 trit.) po 8.

„Peristeri“: Stevenas Gray'us 39 (10/13 trit., 7 rez. perd., 5 per. kam., 47 naud. bal.), Tre McLeanas 19, Marvinas Jonesas 14 (10 atk. kam.), Panagiotis Vasilopoulos 13, Terranas Petteway 11.

Vilniaus ir Atėnų komandų rungtynių eigą tiesiogiai sekė 15min.

Rungtynių eiga

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“ 88:106

40 min. S.Gray'us pataikė ir dešimtą tritaškį, o „Rytas“ sudėjęs ginklus pralaimėjo net 18 taškų skirtumu.

38 min. Devintas S.Gray'aus tritaškis... 86:98.

37 min. Viltys senka – „Peristeri“ vėl turi dviženklę persvarą. 84:95.

36 min. Pagaliau! K.Kitsingas septintu bandymu pataiko tritaškį. 84:92.

35 min. Kaip taip įmanoma? S.Gray'us vėl meta visiškai laisvas, pataiko jau aštuntą tritaškį, o „Peristeri“ devynmyliais žingsniais skuodžia link pergalės – 81:90.

34 min. S.Gray'us sapnuosis „Ryto“ sirgalių košmaruose – amerikietis turi jau 30 taškų. 79:85.

33 min. Terranas Petteray ne tik prasižengė prieš metantį Ch.McCollough, bet ir užsidirbo techninę pražangą. „Rytas“ artėja – 75:80.

32 min. Lemiamo ketvirčio pradžia labai klampi – „Rytas“ pataikė vienintelį metimą, o rezultatas beveik nesikeičia. 73:80.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“ 71:80

30 min. Ketvirtajame kėlinyje „Ryto“ laukia sudėtingas uždavinys.

29 min. Ch.McCollough įsviedžia ir ketvirtą savo bombą, o „Rytas“ vėl kyla – 69:76. Amerikietis turi jau 19 taškų.

29 min. Svečiai mėgaujasi rekordine persvara – 64:76.

28 min. Ch.McCollough nutraukia varžovų spurtą – amerikietis pataikė jau trečią tritaškį. 64:71.

27 min. „Rytas“ įstrigo, o „Peristeri“ kaip rinko, taip toliau renka taškus – 61:71.

25 min. Atrodo, kad S.Gray'us prieš save mato ne „Ryto“ krepšį, o vandenyną – amerikietis turi jau 25 taškus ir ką pataikė šeštą tritaškį. 61:67.

24 min. „Siemens“ arenos prižiūrėtojams po šių rungtynių reiktų susirūpinti krepšių tinklelių kokybe. Trečias kėlinys dar neįpusėjo, o abi komandos įsvilino jau 23 tritaškius – „Rytas“ pataikė 11 iš 20, o „Peristeri“ – 12 iš 20. Vilniečiai kol kas atsilieka būtent vieno tritaškio atstumu – 61:64.

22 min. Stevenas Gray'us pataiko jau penktą tritaškį ir didina savo taškų kraitį iki 22 taškų, o „Peristeri“ vėl priekyje – 56:58.

21 min. Pirmas A.Goudelocko tritaškis šiandien – 54:51.

Antras kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“ 51:51

20 min. Audringa pirmoji rungtynių pusė baigėsi lygiosiomis.

18 min. Du graikų tritaškiai ir rezultatas vėl apylygis – 48:47.

17 min. Po K.Kitsingo baudų metimų „Rytas“ atitrūksta jau septyniais taškais – 48:41.

17 min. M.Girdžiūnas grįžta į aikštę ir tęsia pradėtus tinklelio svilinimo darbus – gynėjas šveičia jau penktą tritaškį. „Rytas“ vėl pirmauja 44:41.

16 min. Po D.Jacksono tritaškio vilniečiai jau turėjo 3 taškų persvarą, bet gerą nuotaiką „Siemens“ arenoje kartina sėkminga „Peristeri“ atkarpa – 39:41.

14 min. Ch.McCollough išprovokuoja pražangą mesdamas tritaškį ir išveda „Rytą“ į priekį – 36:34.

14 min. Ch.McCollough šiandien nusiteikęs įrodyti savo vertę – ant atsisveikinimo su „Rytu“ slenksčio balansuojančio amerikiečio sąskaitoje jau 10 taškų, o vilniečiai atsilieka jau tik 32:34.

12 min. „Rytą“ imasi tempti amerikiečiai – pirmuosius taškus pelnė ir D.Jacksonas, ir A.Goudelockas. 27:32.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – „Peristeri“ 22:27

10 min. Ch.McCollough švysteli ir dar vieną taiklų tritaškį, o „Rytas“ per kėlinį pataikė net šešis tolimus metimus. Bet kitoje aikštės pusėje vaizdas labai liūndas – „Peristeri“ sumetė net 12 metimų iš 17.

9 min. Į tritaškių vakarėlį prisijungė ir Chrisas McCollough, bet „Peristeri“ kol kas atsako į visus „Ryto“ blykstelėjimus. 19:27.

8 min. Paduokite gesintuvą – M.Girdžiūnas dega! Klaipėdietis pataikė jau keturis tolimus metimus ir išlaiko „Rytą“ padoriu atstumu nuo ne mažiau įspūdingai pataikančių varžovų – 16:24.

7 min. M.Girdžiūnas bando išjudinti komandą dar vienu tritaškiu – 10:18.

6 min. Na, štai, pagaliau pauzė – D.Kairio kantrybė išseko po dar vieno laisvo varžovų metimo. 7:16.

6 min. Gerų emocijų pliūpsnis – Mindaugo Girdžiūno tritaškis! 7:13.

5 min. D.Kairys kol kas susitvardo ir neprašo minutės pertraukėlės, nors vaizdelis kol kas nekoks – 4:13.

3 min. Pirmuosius „Ryto“ taškus FIBA Čempionų lygoje pelnė R.Gustys, bet „Peristeri“ puolimas kol kas veikia be užstrigimų – 2:9.

2 min. Nesmagi pradžia – svečiai iš Graikijos pelnė pirmus penkis rungtynių taškus. 0:5.

„Rytas“ rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Demetrius Jacksonas, Andrew Goudelockas, Arnas Butkevičius, Kristjanas Kitsingas ir Rokas Gustys.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas