Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 21:36

Didžiausią pamoką išmokęs Lukas Lekavičius kritiškai vertina savo žaidimą

Lukas Lekavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lukas Lekavičius
Rungtynėse su Gruzija Lukas Lekavičius antrojo kėlinio pradžioje pakeitė Mantą Kalnietį. Per tris minutes 21-erių įžaidėjas spėjo atlikti rezultatyvų perdavimą, nė karto neišmetė kamuolio į krepšį, išgirdo trenerių, Jono Mačiulio priekaištus ir vėl atsisėdo ant suolo. Daugiau Jonas Kazlauskas jo nuo ten nebepakėlė. „Tikriausiai jau krito trenerio pasitikėjimas. Gaunu žaisti vis mažiau“, – atvirauja 180 cm ūgio „mažylis“.

Aštriais prasiveržimais, drąsiais metimais ir tiksliais „floateriais“ pasirengimo cikle džiuginęs žalgirietis Europos čempionate pataikė tik 2 metimus iš 14. Turnyro pradžioje dažniau pabuvojęs aikštėje, pastaruoju metu jis vis rečiau pasirodo ant parketo.

„Tikėjausi geresnės čempionato pradžios“, – bendraudamas su 24sek.lt neslepia L.Lekavičius.

Rungtynėse su Belgija jis žaidė ilgiausiai – per 21 minutę pasižymėjo 2 taškais ir 1 rezultatyviu perdavimu. Tikslą pasiekė tik vienas metimas iš keturių. Su Ukraina ir Latvija iš viso jis žaidė 23 minutes, bet pataikė 1 metimą iš 7.

Išlieku ramus. Man tai – pirmasis čempionatas. Nėra daug ko tikėtis. Pats ir nesitikėjau kažko daug. Stengiuosi išlikti pozityvus.

Dėl tokių neišnaudotų galimybių krepšininkas graužiasi labiausiai. L.Lekavičius nesidangsto ir drąsiai kritikuoja save.

„Tai aišku blogai, – savo žaidimą vertino antras jauniausias žaidėjas komandoje. – Galėjau pasirodyti tikrai geriau, ypač čempionato pradžioje, kai gaudavau daugiau minučių.“

Drąsus debiutas

„Žaibu Makvynu“ pasirengimo cikle pramintas įžaidėjas drąsiai žengė į aikštę debiutinėse Europos čempionato rungtynėse su Ukraina. Mantas Kalnietis stipriai pliaukštelėjo delnais, patapšnojo jaunąjį dublerį per pakaušį, o sirgaliai griausmingomis ovacijomis pasitiko rinktinės debiutantą.

L.Lekavičius pavogė kamuolį per ukrainiečių ataką, atliko puikų perdavimą Pauliui Jankūnui į kraštą, ir greitas išpuolis baigėsi dviem taškais. Netrukus L.Lekavičius pats ėmėsi iniciatyvos mesti ir po jo dvitaškio lietuviai atsiplėšė nuo ukrainiečių 18:10.

Tokio žaidimo J.Kazlauskas iš L.Lekavičiaus ir laukė. Bet šiame čempionate tai buvo viena iš nedaugelio tokių akimirkų.

„Treneris turbūt iš manęs tikėjosi didesnio indėlio puolime, – ko iš jo trūksta J.Kazlauskui, spėliojo L.Lekavičius. Pokalbio su treneriu gynėjas neturėjo. – Dėl to aš čia ir esu. Kartais metu laisvas, bet neįkrenta.“

Tikslas – nustebinti

L.Lekavičius nebejaučia jaudulio žengdamas į aikštę su marškinėliais, ant kurių puikuojasi tas didingas užrašas Lietuva.

Bet jo smėlio laikrodis kiekvieneriose rungtynėse išsenka vis greičiau. Jaunasis atakų organizatorius nepraranda ūpo ir supranta, kad per tas trumpas akimirkas jis privalo išspausti maksimumą.

„Išėjus į aikštę reikia atlikti kažką gero. Dabar išeinu kelioms minutėms ir jei nieko gero, nieko blogo, vis mažėja laikas. Turiu nustebinti“, – įsitikinęs L.Lekavičius.

L.Lekavičiaus statistika Europos čempionate
Minutės Taškai Rez. perd. Klaidos
9,8 0,8 (14,3 proc. pataikymas) 1,3 0,3

Jis kremtasi dėl neįkritusių metimų, bet negali savęs užgraužti. Antraip tikėtis tų tikslių šaltakraujiškų metimų net neverta.

Prasidėjus lemiamoms Europos čempionato kovoms tikėtis daugiau minučių naivu, bet L.Lekavičius kantriai lauks savojo šanso.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lukas Lekavičius
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Lukas Lekavičius

„Tiesiog turiu išlaukti. Jei dar gausiu šansą, tikiuosi, įkris tie metimai, – sako šilališkis. – Stengiuosi galvoti pozityviai. Juk man tai pirmasis čempionatas, nėra ko labai daug tikėtis.“

Pamoka

Pabuvojęs aukščiausio lygio virtuvėje savo gyvenime, L.Lekavičius išmoko svarbią pamoką.

„Išmokau, kad žengiant į aukštesnį lygį, reikia būti psichologiškai stipriam“, – teigė L.Lekavičius.

Rinktinės tylenį po įtempto mačo su Gruzija treniruotėje linksmino komandos draugai. L.Lekavičius žaibiškai padavinėjo kamuolius Artūrui Milakniui, kuris improvizuotame tritaškių konkurse nugalėjo Mindaugą Kuzminską.

L.Lekavičiui belieka laukti savo šanso. Ir kada įkris tie metimai.

Jaunajam krepšininkui nereikia prarasti ūpo. Tai jam – pirmasis Europos čempionatas, jis – vienas jauniausių rinktinės žaidėjų istorijoje ir viskas dar prieš akis. Ypač tokiam ryžtingam žaidėjui kaip Lukas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek