Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2015 09 11

Dirkas Nowitzkis: „Aš nežaidžiau taip gerai, bet jie vis tiek skandavo mano vardą“

Nors po paskutinių Europos krepšinio čempionato rungtynių Vokietijos rinktinės lyderis Dirkas Nowitzkis jautėsi išsunktas ir paliko aikštę su ašaromis akyse, gali būti, kad kovoti už nacionalinę rinktinę jis dar sugrįš.
Dirkas Nowitzkis
Dirkas Nowitzkis / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Apie galimybę sugrįžti į Vokietijos rinktinę dar vienai vasarai Dirkas Nowitzkis pasakojo „Eurobasket 2015“ žurnalistui Dimitriui Kontos.

13 600 sirgalių po vokiečių pralaimėjimo ispanams dėkojo Vokietijos legendai Dirkui Nowitzkiui už pasiaukojimą ir sunkų darbą šiame čempionate.

Tuomet visi galvojo, kad tai yra pabaiga. 37-erių puolėjas savo darbą nacionalinėje rinktinėje baigė.

„Aš irgi taip maniau. Tačiau aš išgirdau, kad yra šansas, jog olimpinis atrankos turnyras gali vykti Vokietijoje. Turėsime palaukti ir pamatyti arba sugrįžti kitą vasarą ir apie tai pasikalbėti“, – viltį visiems vokiečio gerbėjams ketvirtadienį atgaivino D.Nowitzkis.

Pats krepšininkas po sunkių rungtynių su Ispanija susijaudino, nes tikėjo, kad tai jau tikrai pabaiga: „Aš buvau išsekęs, aikštėje palikau viską, ką turėjau, ir to neužteko, todėl buvo labai apmaudu.“

Berlyno arena krepšininkui už pastangas dėkojo atsistojusi.

„Dėkojau sirgaliams. Aš tikrai šiame čempionate nežaidžiau taip gerai, kaip visi tikėjosi. Aš irgi ne to tikėjausi. Tačiau jie vis tiek mane pagerbė, skandavo mano vardą... Tai man reiškė labai daug ir aš susijaudinau. Tai fantastiškas momentas mano karjeroje, ir aš jo niekada nepamiršiu“, – tikino „Dallas Mavericks“ aukštaūgis.

Aš tikrai šiame čempionate nežaidžiau taip gerai kaip visi tikėjosi. Tačiau jie vis tiek mane pagerbė, skandavo mano vardą...

Dar prieš čempionatą krepšininkas teigė, kad nebūtų sutikęs padėti rinktinei, jei turnyras nevyktų Vokietijoje. Kadangi Europos čempionatas vyko gimtinėje, krepšininkas nusprendė, kad tai bus jo padėka Vokietijai.

„Jaučiuosi labai dėkingas, kad visos rungtynės vyko esant sausakimšoms tribūnoms. Tai buvo taip nuostabu, kad aš susijaudinu vien apie tai kalbėdamas“, – kalbėjo D.Nowitzkis.

Nors vokietis nebuvo įspūdingai rezultatyvus, 69 taškų pakako, kad jis rezultatyviausių čempionato žaidėjų sąraše pralenktų Nikosą Galį.

Šiame sąraše vokietį lenkia tik prancūzas Tony Parkeris. Jeigu D.Nowitzkis sugrįš į rinktinę kitą vasarą, ar noras aplenkti prancūzą bus pakankamas dalyvauti 2017 metų Europos čempionate?

Šį klausimą išgirdęs vokietis nusišypsojo: „Jeigu yra bent menka galimybė žaisti kitą vasarą, jeigu bus Vokietijoje atrankos turnyras, tada tai tikrai bus paskutinis kartas, kai aš žaisiu.“

Krepšininkas prisipažino, kad augdamas žiūrėdavo visus Europos čempionatus ir buvo didelis Nikoso Galio gerbėjas.

Aš buvau išsekęs, aikštėje palikau viską, ką turėjau ir to neužteko, todėl buvo labai apmaudu.

„Jis buvo nuostabus, nuostabus metikas, būdamas gynėjo pozicijoje. Tiesiog smagu jį stebėti. Ir aš labai džiaugiuosi dėl Tony. Manau, kad jis taip pat yra puikus įžaidėjas. Jis visada padėjo savo šaliai, taigi jis nusipelnė titulo, kurį turi“, – apie T.Parkerį kalbėjo Vokietijos legenda.

Berlyno arenoje ketvirtadienį buvo ir ypatingas svečias – Kevinas Durantas. „Oklahoma City Thunder“ žvaigždė atskleidė, kad visada lygiavosi į Dirką.

Išgirdęs tokį komplimentą D.Nowitzkis sutriko: „Jis vienas geriausių žaidėjų. Labai malonu, kad jis tai pasakė. Kartais man visa tai atrodo siurrealu. Jau taip ilgai žaidžiu ir džiaugiuosi savo karjera.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius