2022 02 28

Du stebuklus sukūrę kroatai išsigelbėjo Švedijoje, latviai – kitame etape

Kroatijos (1-3) krepšinio rinktinė buvo per plauką nuo ketvirtojo pralaimėjimo iš eilės atrankoje į 2023 metų pasaulio krepšinio čempionatą.
Lovro Gnjidičius
Lovro Gnjidičius / FIBA.com nuotr.

Po dviejų kėlinių net 15 taškų skirtumu nuo šeimininkų švedų (2-2) atsilikę kroatai (26:41) varžovus pavijo tik pačioje ketvirto kėlinio pabaigoje – likus žaisti 5 sekundes dvitaškį pataikė Filipas Kruslinas.

Pratęsime arčiau pergalės vėl buvo švedai, paskutinę minutę pirmavę 4 taškais (86:82), tačiau Gorano Filipovičiaus tritaškis, likus 16 sekundžių, išplėšė svečiams antrąjį pratęsimą.

Jame kroatai jau kontroliavo situaciją ir išplėšė neįtikėtinai dramatišką pergalę – 105:98 (14:21, 12:20, 24:18, 29:20, 9:9, 17:10).

Minėtasis G.Filipovičius nugalėtojams pelnė 29 taškus, pataikęs visus penkis mestus tritaškius.

Šeimininkų švedų gretose žibėjo Ludvigas Hakansonas su 31 tašku (6/10 trit.) ir 7 rezultatyviais perdavimais.

Švedija: Ludvigas Hakansonas 31 (6/10 trit., 7 rez. perd.), Jonas Jerebko, Viktoras Gaddeforsas ir Tobias Borgas – po 16, Simonas Birganderis 12 (18 atk. kam.).

Kroatija: Goranas Filipovičius 29 (5/5 trit.), Filipas Kruslinas 21, Karlo Matkovičius 14 (12 atk. kam.), Željko Šakičius 11 (7 atk. kam.).

Sh.Larkino taškų neužteko

Dar vieną nesėkmę patyrė amerikietį Shane‘ą Larkiną natūralizavusi Turkijos rinktinė (1-3).

Beveik be keitimų – 36 minutes – žaidęs Sh.Larkinas buvo rezultatyviausias turkų gretose su 16 taškų, bet taiklumu nežibėjo (2/7 trit.).

Amerikietis dar atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet padarė 5 klaidas, o turkai namuose 67:76 (15:17, 18:19, 13:26, 21:14) neprilygo graikams (3-1).

Graikus į pergalę vedė Dimitrios Agravanis ir Giorgios Papagiannis. Pirmasis pelnė 22 taškus ir sugriebė 11 kamuolių, antrasis pridėjo 21 tašką ir 9 atkovotus kamuolius.

9 minutes žaidęs Panagiotis Kalaitzakis pataikė 1 tritaškį iš dviejų mestų ir surinko 3 taškus.

Turkija: Shane‘as Larkinas 16 (2/7 trit., 6 rez. perd., 5 kl.), Melihas Mahmutoglu 15 (5/10 trit.), Metecanas Birsenas 12 (13 atk. kam.).

Graikija: Dimitrios Agravanis 22 (4/7 trit., 11 atk. kam.), Giorgios Papagiannis 21 (8/12 dvit.), Dimitris Moraitis 10, Kostas Sloukas 9 (9 rez. perd.).

Kitose rungtynėse svarbią pergalę, užtikrinusią vietą kitame atrankos etape, šventė kaimynai latviai (3-1), namie 68:63 palaužę belgus (2-2). Po tris pergales kartu su serbais iškovoję braliukai pirmauja A grupėje.

Nepasisekė estams (2-2), kurie išvykoje 68:70 dramatiškai nusileido pirmąją pergalę D grupėje iškovojusiems lenkams.