2016 04 01

Dviženklę persvarą išbarstęs „Žalgiris“ krito Maskvoje

Maskvos CSKA namuose pratęsė įspūdingą pergalių seriją prieš Kauno „Žalgirį“. Rusijos klubas Eurolygoje jau septynioliktą kartą iš eilės 100:86 nugalėjo Lietuvos čempionus. Paskutinėje vietoje tūnančiam „Žalgiriui“ neužteko antrajame kėlinyje sukauptos dviženklės persvaros. CSKA šia pergale užsitikrino pirmąją vietą F grupėje.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / „Scanpix“ nuotr.
Eurolyga | Maskvos CSKA(9-4) – Kauno „Žalgiris“(2-11) 100:86 | Maskva

Suprasti akimirksniu

• „Žalgiris“ Maskvoje pralaimėjo CSKA 86:100.
  • Antrajame kėlinyje žalgiriečiai pirmavo 43:33.
  • Kauniečiai pataikė 8 tritaškius.
  • CSKA užsitikrino pirmąją vietą grupėje.
  • Sezoną Eurolygoje „Žalgiris“ baigs penktadienį namie su „Barca“.

Po pirmosios rungtynių pusės „Žalgiris“ pirmavo 48:47. Antrojo kėlinio viduryje žalgiriečiai buvo susikrovę net 10 taškų persvarą 43:33, tačiau ją per porą minučių iššvaistė.

Per pirmas penkias minutes trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ pelnė vos tris taškus ir jau CSKA pirmavo dešimčia taškų, o prieš lemiamą kėlinį atitrūko 13-a. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ nesileido triuškinamas ir kovojo iki galo, tačiau pasipriešinti rusams nepavyko.

TAIP PAT SKAITYKITE: Porą „Žalgirio“ skausmų išskyręs Šaras: „Žengėme žingsnį į priekį“

Šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė keturi „Žalgirio“ legionieriai. Olivier Hanlanas pelnė 15 taškų, Ianas Vougioukas ir Brockas Motumas pridėjo po 13, o Jerome'as Randle'as – 10.

J.Randle‘as pataikė pirmąjį tritaškį Eurolygoje po 12 nesėkmingų bandymų. Iš viso „Žalgiris“ per du kėlinius pataikė 6 tolimus metimus iš 10-ies.

Eurolygoje šį sezoną debiutavo po traumos sugrįžęs Vytenis Lipkevičius.

„Žalgiriui“ dėl traumų vis dar negali padėti Martynas Pocius ir Robertas Javtokas.

Maskvos CSKA – Kauno „Žalgiris“ 100:86 (21:23, 26:25, 27:13, 26:25), 7863 žiūrovai.

Dvitaškiai 23/37 (62 proc.) – 22/45 (48 proc.)
Tritaškiai 11/25 (44 proc.) – 9/22 (40 proc.)
Baudos 21/27 (77 proc.) – 15/16 (93 proc.)
Atkovoti kamuoliai 32 – 34
Perimti kamuoliai 5 – 6
Klaidos 11 – 14
Rezult. perdavimai 17 – 21
Blokuoti metimai 2 – 3

CSKA: N.De Colo 26, M.Teodosičius 15, K.Hinesas 14, V.Fridzonas 12, N.Kurbanovas 11.

„Žalgiris“: O.Hanlanas 15, I.Vougioukas ir B.Motumas po 13, J.Randle'as 10, P.Jankūnas 8, L.Lekavičius ir K.Vecvagaras po 7, E.Ulanovas 5, R.Seibutis 4, S.Vene ir V.Lipkevičius po 2, M.Sajus 0.

Kauno „Žalgiris“ 2-11

Vienuoliktą pralaimėjimą patyręs „Žalgiris“ jau nebegali pakilti iš paskutinės F grupės vietos.

Devintą pergalę iškovojusi CSKA užsitikrino pirmąją vietą grupėje.

Maskvos CSKA jau septynioliktą kartą iš eilės Eurolygoje nugalėjo „Žalgirį“. Rusijos klubas tarpusavio akistatose nepralaimi nuo 2000 metų.

Paskutines Eurolygos sezono rungtynes „Žalgiris“ kitą savaitę žais su „Barcelona“.

20:00

Startinis „Žalgirio“ penketas: Edgaras Ulanovas, Renaldas Seibutis, Jerome'as Randle'as, Paulius Jankūnas ir Ianas Vougioukas.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Jerome'as Randle'as

20:07

Edgarui Ulanovui nesisekė gintis prieš Nikitą Kurbanovą. Jį keitė Olivier Hanlanas – 7:8.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

20:10

Nando de Colo jau dvyliktose rungtynėse iš eilės pelno bent vieną tritaškį – 10:9.

„Scanpix“ nuotr./Nando de Colo

20:15

Siimas Sanderis-Vene išlygino rezultatą. Estas šią savaitę Alytuje sužaidė sezono rungtynes – 12:12.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Siimas Sanderis Venė

20:16

Jerome'as Randle'as pataikė pirmąjį tritaškį Eurolygoje – 17:18.

20:22

Pirmasis kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 21:23. Du tritaškius pataikė O.Hanlanas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Olivier Hanlanas

20:32

Brockas Motumas pataikė jau ketvirtą žalgiriečių tritaškį – 28:32.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Brockas Motumas

20:38

Įpusėjus antrajam kėliniui „Žalgiris“ pirmavo penkiais taškais. CSKA pataikė tik du tritaškius iš devynių – 33:38.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kasparas Vecvagaras

20:42

Paulius Jankūnas padidino Kauno klubo persvarą iki 10 taškų – 33:43.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas

20:46

E.Ulanovą pakeitė po traumos sugrįžęs Vytenis Lipkevičius – 39:46.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vytenis Lipkevičius

20:52

Antrasis kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 47:48. Kauniečiai iššvaistė 10 taškų pranašumą, bet kėlinio pabaigoje sunkų metimą su sirena pataikė J.Randle'as.

I.Vougioukas 9, J.Randle'as ir P.Jankūnas ir O.Hanlanas po 8.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Ianas Vougioukas

21:10

Ketvirtą asmeninę pražangą gavo Renaldas Seibutis – 55:48.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Renaldas Seibutis

21:16

Trečiajame kėlinyje CSKA spurtavo 14:3 ir žalgiriečiai visai prarado rungtynių kontrolę – 61:51.

AFP/„Scanpix“ nuotr./CSKA trenerisDimitrios Itoudis

21:28

Trečiasis kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 74:61. Prieš lemiamą kėlinį CSKA pirmavo 13 taškų.

21:41

Vitalijus Fridzonas pasiekė 1000 taškų ribą Eurolygoje – 88:77.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vitalijus Fridzonas

21:45

Likus žaisti tris minutes, „Žalgiris“ atkakliai kovojo, tačiau jau buvo aišku, kad stebuklo Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nesukurs – 94:80.

„Scanpix“ nuotr./Šarūnas Jasikevičius

21:56

CSKA šventė pergalę 100:86. „Žalgiris“ patyrė jau vienuoliktą pralaimėjimą „Top 16“ etape.