2019 01 03

Emocijos Vilniuje: neatpažinto kapitono kuriozas ir kodėl D.Suttonas nekenčia pertraukos

„Po velniais!“ – prasibrovęs pro „Siemens“ arenos duris, skiriančias aikštę nuo užkulisių, kiek susierzinęs burbtelėjo Chrisas Krameris. „Ryto“ kapitono tiesiog neatpažino arenos apsaugos darbuotojai, iš pradžių nepraleidę amerikiečio savo rūbinės link. Vilniečiai pagrindinį įžaidėją šį sezoną matė jau seniai ir nekantraudami laukia jo sugrįžimo. „Rytas“ pasitinka savo generolą įsibėgėjęs pergalingu greičiu.
Dominique'as Suttonas
Europos taurė: „Rytas“ - „Partizan“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ch.Krameris skubėjo į „Ryto“ rūbinę pasidžiaugti su savo bičiuliais pirmąja pergale Europos taurės „Top 16“ etapo starte.

Sostinės komanda 80:74 palaužė Belgrado „Partizan“ bei keturių komandų E grupėje ambicingai pradėjo kovą dėl pirmų dviejų pozicijų ir kelialapio į ketvirtfinalį.

Tai buvo komandinė pergale, dėl kurios aukojosi visi, užlipę ant „Siemens“ arenos parketo.

Pavyzdžiui, Arciomas Parachouskis naktį prieš rungtynes net viduriavo ir ryte negalėjo treniruotis, bet vos gaudydamas kvapą vis tiek suvertė į „Partizan“ krepšį 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Gerą toną „Ryto“ puolimui uždavė Dominique'as Suttonas, pirmoje mačo dalyje įjungęs NBA žaidėjo režimą.

Iki pertraukos amerikietis pelnė net 17 taškų, pataikęs visus 4 dvitaškius ir 2 tritaškius.

Jo buvo pilna visur.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dominique'as Suttonas

„Partizan“ sumokėjo už puolėjui suteiktą erdvę atakuoti iš trijų taškų zonos. Kai pasileisdavo į greitą puolimą, paskui „Ryto“ legionierių nespėjo nė vienas svečių krepšininkas. Jo nevaržė net ir metimai atsilošus. D.Suttonas buvo sutramdomas tik nelegaliais būdais – prasižengiant.

Sykį atkovojęs kamuolį po savuoju krepšiu D.Suttonas kaip bizonas pasileido „Partizan“ krepšio link.

Kaip stovinčius kuoliukus apibėgęs Belgrado klubo žaidėjus, D.Suttonas jau puolė suknežinti „Partizan“ lanko, kai paskutinę akimirką svečiai išsigelbėjo pražanga.

D.Suttonas buvo taip įsibėgėjęs, kad po pražangos išlėkė į užribį kelis metrus.

Amerikietis taip garsiai pliaukštelėjo delnais ir suriko iš nusivylimo, kad nuaidėjo visa „Siemens“ arena, kurią pirmosiose 2019-ųjų rungtynėse užpildė 4,6 tūkst. vilniečių.

D.Adomaitis plojo, matydamas tokį veržlų „Ryto“ puolėją.

„Jeigu atvirai, nekenčiu ilgosios pertraukos, – 24sek tikino D.Suttonas, po pertraukos pelnęs jau tik 4 taškelius. – Iki pertraukos mano kūnas buvo apšilęs, jaučiausi gerai. Bet per pertrauką kūnas atsipalaiduoja.

Antroje mačo dalyje buvo sunku vėl užvesti motorus. Manau, štai kas man nutiko. Nebegalėjau susigrąžinti ritmo.“

Tačiau „Rytas“ atrado naujų lyderių.

Vienu tokių tapo Arnas Butkevičius. Nors puolėjas neišsiskyrė kosminiu rezultatyvumu – įmetė 7 taškus per 25 minutes, jis buvo universaliausias D.Adomaičio ginklas antroje mačo pusėje.

Geriausiai tai iliustravo viena atkarpa ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai iš pradžių Arnas galingai sustabdė „Partizan“ išpuolį bloku virš „Ryto“ lanko, o kitoje aikštės pusėje įrideno dvitaškį.

„Svarbiausias momentas buvo Arno išėjimas, – puolėją gyrė Dainius Adomaitis. – Su ta energija, kuria daug davė gynyboje ir puolime, su tais prasiveržimais ir taškais, jis buvo labai svarbus komandai.“

„Džiaugiamės pergale, – 24sek sakė jau pats A.Butkevičius. – Ją lėmė prieš rungtynes akcentuotos detalės: kova po krepšiu ir greito puolimo stabdymas.

Atrodo, neblogai su tuo susitvarkėme. Dar nemačiau statistikos, bet nepasirodė, kad jie būtų dominavę tais žaidimo aspektais, kurie paprastai būdavo jų varikliukas laimėtose rungtynėse.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius

Rungtynių protokolas daugmaž pagrindžia A.Butkevičiaus žodžius.

Kovą dėl atšokusių puolime „Rytas“ laimėjo 11-7, o antraisiais šansais serbai susirinko 7 taškus.

Galbūt vilniečių gynyba leido „Partizan“ pelnyti 10 taškų greitose atakose, bet jie nebuvo pražūtingi sostinės klubui.

Dainius Adomaitis skėsčiojo rankomis, kai po pertraukos „Partizan“ per porą minučių pelnė 8 greitus taškus. Šešis iš jų tritaškiais, kai po žaidimo du prieš du krepšininkai su kamuoliu gražiai nusimetė jį į tolimus aikštės kraštus.

Bet tada „Rytas“ susiveržė diržus.

Per likusią 18 minučių atkarpą vilniečiai praleido tik 24 taškus ir išsaugojo pergalę.

„Iškart į tai sureagavome ir pakeitėme gynybą. Tokia paprastai nesinaudojame, bet šiandien ji tikrai neblogai suveikė, – 24sek sakė Arnas Butkevičius, įvertinęs vilniečių gynybos pasiekimus. – Gale turėjome grįžti prie savo senosios gynybos, nes varžovai prie to prisitaikė. Bet galbūt tie gynybos kaitaliojimai išmušė juos iš vėžių ir mums padėjo.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eimantas Bendžius ir DJ Seeley

„Mes tiesiog laikėmės žaidimo plano. Norėjome paskubinti juos pulti ir žaisti aktyviai, – 24sek pasakojo rezultatyviausią sezono mačą (21 tšk.) sužaidęs Dominique'as Suttonas. – Mes davėme jiems per daug progų po du prieš du, bet kažką turėjome aukoti. Jie neblogai meta iš toli, todėl stengėmės atimti jų metikus.

Labiausiai džiaugiuosi, kaip mes kovėmės visas 40 minučių ir iškovojome pergalę. Mums tai buvo labai svarbus momentas. Turime toliau statytis iš šių rungtynių.“

„Ryto“ sezono sėkmę nuspręsiantis „Top 16“ etapas praskuos greičiau nei D.Suttonas per visą aikštę.

Visi atsakymai į vilniečių grupės su ALBA, „Partizan“ ir „Monaco“ klausimus bus atsakyti jau vasario 6-ąją.

Dainius Adomaitis išmokė savo krepšininkus ne tik derinių, kurie gali atvesti į 3-4 pergales, kurių galbūt užtektų patekti į ketvirtfinalį.

Jis įskiepijo žaidėjams ir finalo filosofiją.

„Treneris akcentuoja, kad kiekvienos atskiros rungtynės mums dabar yra kaip finalas. Kiekviena ta pergalė galiausiai lems, ar išeisime į kitą etapą, ar ne. Grupė, manau, labai apylygė. Tad tų pergalių svarba namuose yra dvigubai didesnė“, – pabrėžė A.Butkevičius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniaus „Ryto“ fanai

Su kiekviena pergale ir kiekviena savaite „Rytas“ gali darytis dar stipresnis. Ypač, jei prie komandos prisijungs Chrisas Krameris.

Klubas kiek anksčiau informavo, kad pagrindinis atakų organizatorius grįš į rikiuotę jau kitą savaitę Monake.

Jo be galo laukia ir bendražygiai.

„Jis duotų komandai visko, – tikino D.Suttonas, pradėjęs vardyti visas Ch.Kramerio geriausias savybes. – Pirmiausia, lyderystę – jis mūsų aikštės generolas. Jis taip pat daug duotų mums gynyboje, kovojant dėl atšokusių kamuolių.

Labai jo laukiame. Tai nuims spaudimo nuo daug žaidėjų. Labai to laukiame.“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris

Jau nebeatsimename, kaip „Rytas“ atrodo su vos 7 rungtynes šį sezoną sužaidusiu Chrisu Krameriu.

Dabar 30-metis diriguoja komandos žaidimui ne aikštėje, o sėdėdamas ant kėdės ir vis nenustygdamas vietoje „Ryto“ atsarginių suolo pašonėje.

Vilniečiai šešerių rungtynių „EuroCup“ finalo seriją pradėjo pergalingai. Tai nebuvo pačios geriausios ir gražiausios „Ryto“ rungtynės, bet su sugrįšiančiu atakų organizatoriumi, sostinės krepšininkai bus tik geresni.

„Siemens“ arenos apsaugos darbuotojas jau nebesudvejos, turėdamas praleisti į rūbinę „Ryto“ pergalių kalvius.