2015 09 10

Estijos šaltą dušą išgyvenę latviai – kitame „Eurobasket 2015“ etape

Estijos krepšinio rinktinė puikiai pradėjo paskutines savo Europos krepšinio čempionato D grupės rungtynes, tačiau patyrė pralaimėjimą. Latvijos rinktinės pavyzdinga gynyba trečiajame ketvirtyje leido pasiekti pergalę – 75:64 (15:29, 18:15, 22:5, 20:15) – ir kitą čempionato etapą. Šis rezultatas palankus Lietuvos rinktinei, kuri pralaimėjimo čekams atveju kristų tik į antrąją grupės vietą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes Estijos rinktinė pradėjo tiesiog fantastiškai – 5 tritaškiai iš 9 ir dviženklė persvara – 29:15. Latviai pataikė tik vieną tolimą metimą iš 7-ių. 29 taškai per ketvirtį – D grupės rekordas. Antrajame ketvirtyje latviams pavyko varžovus šiek tiek pristabdyti ir pranašumą sumažinti, tačiau estai liko priekyje – 44:33.

Po pertraukos latvių zoninė gynyba visiškai surakino varžovus. Pirmąsias penkias minutes latviai laimėjo 9:3, po minutės areną ant kojų kėlė J.Strelniekas. Iš pradžių jis pataikė tritaškį, o tada perėmė kamuolį ir įmetė du taškus su pražanga – 47:47.

Visiškai surakinti estai netrukus praleido latvius į priekį (51:47) ir tik likus žaisti 43 sek. J.Taltsas baudų metimais pagaliau pelnė taškus. Latviai po 3 ketvirčių jau pirmavo 55:49. Estija įmetė vos 5 taškus.

Sužaidus tris ketvirtojo kėlinuko minutes penktas pražangas gavo R.Freimanis ir S.Sokkas. Sužaidus pusę laiko K.Beržinio dėjimas latviams suteikė 7 taškų persvarą – 67:60. J.Blūmas likus žaisti 3 min. smeigė tritaškį, palaidojusį Estijos rinktinės viltis – 71:60.

Estija: G.Arbetas (5/7 dvit., 2/4 trit., 6 atk. kam.) 16, J.Taltsas 12, J.Toome'as 10, K.Kanguras (8 atk. kam.) 9.

Latvija: J.Strelniekas (6/8 dvit., 9/12 baud., 10 išprov. praž.) 21, J.Timma (3/4 trit., 5 atk. kam.) 15, R.Freimanis (5/10 dvit., 5 atk. kam.) 11, D.Bertanis 9.