Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Talino rūke paklydęs K.Maksvytis: „Turėjome rodyti charakterį, o ne bėgti į krūmus“

„Estai norėjo padaryti sau šventę. Labai gaila, kad jos nepagadinome“, – po sugerto pralaimėjimo Taline konstatavo Kazys Maksvytis, įeisiantis į istoriją kaip pirmasis, su Lietuvos rinktine oficialiose rungtynėse nusileidęs estams.

Talino dangų visą pirmadienį dengęs rūkas, panašu, paslėpė ir Lietuvos rinktinės krepšininkus, kurie nublanko prieš įspūdingą kovingumą ir emocijas demonstravusius estus Europos čempionato atrankos susitikime.

Mažieji mūsų broliai iš šiaurės jau buvo sykį šokiravę lietuvius 2020 metais, kai nugalėjo mūsiškius draugiškame Baltijos taurės turnyre, tačiau tai nepasotino 2,5 karto mažiau gyventojų turinčios šalies krepšininkų.

Nemažai žadančią žaidėjų kartą užsiauginusi Estija norėjo pirmosios pergalės prieš Lietuvą ir oficialiose rungtynėse, o ją išplėšė nagais ir dantimis.

Audringai 7,2 tūkst. sirgalių pasitikti suomio Jukkos Toijalos treniruojami estai nuo pirmų minučių demonstravo, kad Lietuvos krepšininkams lengvo pirmadienio Taline tikėtis neverta.

Nors Edgaras Ulanovas puikiai pradėjo rungtynes ir per pirmus du kėlinius rinko 12 taškų, lietuviai nusileido oponentams ir fiziškumu, ir dėmesingumu.

Slaptą ginklą Janari Joesaarą, kuris per pirmą mačo pusę suvertė net 16 taškų, atradę varžovai smogė mūsiškiams net 16:0 ir šėlstant mėlynai nusidažiusioms tribūnoms atitolo dviženkliu skirtumu.

Kaziui Maksvyčiui turėjo prasimušti keletas žilų plaukų dėl jo auklėtinių nuolat pramiegamų varžovų gynyboje, vis neatitveriamų estų po lenta. Įpusėjus mačui estai jau buvo atlikę 16 rezultatyvių perdavimų, pagal puolime atkovotus kamuolius pirmavo net 8:0, bet daugiausiai E.Ulanovo ir Tomo Dimšos meistriškumo dėka lietuviai atsiliko tik 4 taškais (37:41).

FIBA.com nuotr./Tomas Dimša
FIBA.com nuotr./Tomas Dimša

Ilgiau nei 10 minučių rūbinėje per ilgąją pertrauką taręsi lietuviai trečiajame kėlinyje ėmė laužti rungtynes į savo pusę, kai per septynias minutes visiškai užgniaužti estai pelnė tik 2 taškus, pataikė 1 metimą iš 9 ir klydo šešis sykius, o Lietuva jau pirmavo 46:43.

Vis dėlto pergalinga atkarpa tai nevirto.

Į klampynę įsivėlė ir patys lietuviai, ketvirtajame kėlinyje pelnę tik 9 taškus, o begalinių Maiko Kotsaro ir kitų žaidėjų pastangų užvesti estai siautulingai triumfavo – 65:59, įsirašydami pirmąją pergalę prieš Lietuvą per devynerias tarpusavio rungtynes.

FIBA.com nuotr./Janari Joesaaras
FIBA.com nuotr./Janari Joesaaras

„Sunkios, klampios rungtynės. Daug kontakto, daug keitimosi ginamaisiais, daug techninio broko iš abiejų pusių, – po nesėkmės kalbėjo K.Maksvytis. – Galėjome šias rungtynes laimėti tiek puolimu, tiek gynyba. Gynyba šiek tiek pavedė pirmoje pusėje, gavome labai daug pigių įkirtimų. Labai stipriai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, jie sugriebė 15, mes – tik 2. Jeigu taip blogai pataikydamas dar nenusiimi ir kamuolių, pasidaro labai sunku laimėti.

Antroje pusėje mūsų puolimas (neveikė), ypatingai prieš keitimąsi ginamaisiais. Kažkuriose vietose perskubėdavome, kažkur perlaikėme kamuolį. Įmetus 59 taškus sunku laimėti, nors patys estai įmetė tik 65.“

Suprasti akimirksniu

  • 1937-05-03 Lietuva – Estija 20:15 (Ryga, EČ)
  • 1939-05-22 Lietuva – Estija 33:14 (Kaunas, EČ)
  • 1992-06-25 Lietuva – Estija 100:70 (Badachosas, OŽ atranka)
  • 1993-11-10 Lietuva – Estija 97:74 (Vilnius, EČ atranka)
  • 1994-11-09 Estija – Lietuva 65:67 (Talinas, EČ atranka)
  • 1997-12-03 Lietuva – Estija 87:77 (Vilnius, EČ atranka)
  • 1998-12-02 Estija – Lietuva 60:91 (Talinas, EČ atranka)
  • 2015-09-09 Lietuva – Estija 64:62 (Ryga, EČ)
  • 2024-02-26 Estija – Lietuva 65:59 (Talinas, EČ atranka)

– Kas lėmė taip stipriai pralaimėtą kovą dėl kamuolių?

– Buvo daug sėkmingai jiems atšokusių kamuolių, buvo ir noro trūkumas, nesusikalbėjimas, kur dviese imam, bet nė vienas nepaimam kamuolio.

– Kiek tokiai kovai dėl kamuolių pakenkė Martino Gebeno ir kitų žaidėjų netektys?

– Kažkiek netekome. Netekome ir Margirio Normanto, kartu ir kontakto, dydžio. Ėjome su kita priekine linija, galbūt tai irgi lėmė.

– Estai pirmoje rungtynių pusėje įmetė 17 metimų ir atliko net 16 rezultatyvių perdavimų. Ar tai daugiausiai buvo psichologinės klaidos, dėmesio ir koncentracijos stoka iš jūsų žaidėjų?

– Manau, kad mentalinės klaidos buvo. Kai yra paprastas įkirtimas, tai ne komandinės gynybos klaidos.

– Jūsų komanda atliko tik 10 rezultatyvių perdavimų. Nelikote patenkintas gynėjų vadovavimu komandai?

– Kaip minėjau, varžovai daug keitėsi. Mes kažkur perlaikėme kamuolį, ypatingai antroje pusėje tai nepadėjo.

– Tomas Dimša minėjo, kad estams tokiomis rungtynėmis padarėme šventę. Kiek tai skaudus pralaimėjimas jums dėl to, jog pirmą kartą Lietuva nusileido Estijai?

– Man prieš bet ką pralaimėjimas yra skaudus – ar tai estai, ar latviai, ar Amerika. To aš nesureikšminu.

– Ąžuolas Tubelis šiandien gavo daugiau minučių. Kaip vertinate jo pasirodymą?

– Gerai. Kadangi turėjome problemų su priekine linija, galima sakyti, kad iš mūsų aukštaūgių jis šiandien buvo šviežiausias ir davė daugiausiai.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ąžuolas Tubelis
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Ąžuolas Tubelis

– Sunkiais momentais estus patempė Siimas-Sanderis Vene. Kas nepavyko ginantis prieš jį?

– Nemanau, kad kažkas labai nepavyko. Kažkur nesusikalbėjome, įmetė laisvą tritaškį. Jis geras žaidėjas, prieš lietuvius turi motyvacijos.

– Ą.Tubelis galbūt ne visada atsilaikė prieš M.Kotsarą, bet gynyboje demonstravo mobilumą, keitėsi ir išmušinėjo kamuolius. Ar tai gali būti jo koziris žvelgiant jau į vasaros rinktinę?

– Gali būti. Jo mobilumas, gebėjimas žaisti per dvi pozicijas, ketvirtą ir penktą, be abejo.

– Estai kai kuriose situacijose išnaudojo Luko Lekavičiaus ūgio deficitą. Ar tai nustebino?

– Pirmus keturis taškus pelnė ir tai buvo mūsų sprendimas, po to pakeitėme, prieš ką jis gynėsi. Pabaigoje neturėjome daug problemų, tik pradžioje.

Turėjome parodyti charakterį, o ne bėgti į krūmus.

– Per šį langą išbandėte 15 žaidėjų. Keli iš jų gali tikėtis atsidurti jūsų radare ir rikiuojant vasaros rinktinę?

– Dabar sunku pasakyti. Reiktų atsiversti sąrašą, paskaičiuoti. Yra ir Eurolygos žaidėjų, ir kiti. Dabar spėčiau, kad kažkiek pateks.

– Kokias pamokas galima išsinešti iš šio lango?

– Pirmiausia, reikia ruoštis kiekvienoms rungtynėms, o šiandien nebuvo geriausia atmosfera žaisti. Turėjome parodyti charakterį, o ne bėgti į krūmus. Daugiau charakterio, daugiau komandiškumo, kai yra sunku.

Kokia yra traumą patyrusio Deivido Sirvydžio situacija?

– Jam, kaip ir Margiriui Normantui, tie skausmai velkasi iš seniau. Čia jau gydytojas ir klubas geriau pasakytų, bet rinktinė jam padės. Jis ir Margiris negalėjo žaisti dėl panašių problemų, ilgalaikių, chroniškų nedidelių skausmų, kurie perauga į didesnius.

– Du žalgiriečiai – Tomas Dimša ir Edgaras Ulanovas – ėmėsi iniciatyvos puolime. Ar tai nulėmė jų patirtis aukščiausiame lygyje?

– Be abejo. Prie tokių rėkiančių tribūnų ne visi išlaiko šaltus nervus. Tie, kurie turi daugiau patirties, jiems šiandien sekėsi geriau.

– Ar nustebino tokia atmosfera rungtynėse Estijoje?

– Gera atmosfera. Estai norėjo padaryti sau šventę. Labai gaila, kad jos nepagadinome.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius