2022 11 30

Esto ir vengro karjeros mačai nukalė pergalę „Lietkabeliui“

Vengras Gyorgyjus Golomanas ir estas Kristianas Kullamae sužaidė geriausias karjeros rungtynes Europos taurėje, o Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (3-3) šventė įtikinamą pergalę namuose.
Kristianas Kullamae / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nenado Čanako auklėtiniai trečiadienio vakarą „Kalnapilio“ arenoje 104:98 (34:27, 26:17, 22:25, 22:29) pranoko A grupės autsaiderę Liublianos „Cedevita Olimpija“ (0-6) ekipą.

Trečiojo kėlinio viduryje panevėžiečiai dominavo 20 taškų skirtumu (73:53) ir, atrodė, švęs lengvą pergalę.

Tačiau dramos panevėžiečiams išvengti ir vėl nepavyko. Paskutinę minutę svečiai priartėjo iki vieno taiklaus metimo (100:97).

Laimei, baudų metimus tuomet šaltakraujiškai sumetė kapitonas Vytenis Lipkevičius, o panevėžiečiai triumfavo, pirmą sykį šiame sezone surinkę triženklį taškų skaičių Europos taurėje.

Rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros rungtynes Europos taurėje sužaidęs estas K.Kullamae pelnė 24 taškus (4/4 trit.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

Vengras G.Golomanas pridėjo 23 taškus (3/4 trit.) ir 4 atkovotus kamuolius, surinkdamas 29 naudingumo balus. Tai taip pat rezultatyviausios ir naudingiausios aukštaūgio rungtynės Europos taurėje.

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullame 24 (4/4 trit., 7 rez. perd., 6 atk. kam., 28 naud. bal.), Gyorgy Golomanas 23 (3/4 trit., 28 naud. bal.), Benas Griciūnas 16 (5 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 13.

„Cedevita Olimpija“: Amaras Alibegovičius 19, Yogi Ferrellas (3/5 trit.) ir Karlo Matkovičius (7 atk. kam.) – po 17, Alenas Omičius (5 atk. kam.) ir Zoranas Dragičius – po 11.