Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Skaityti apie sportą - taip pat sportas.
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
2018 08 21

Lietuvos 16-metės baigė kovą dėl medalių Europos čempionate Kaune

Europos krepšinio iki 16 metų merginų čempionate Kaune kovą dėl medalių baigė Lietuvos rinktinė. Lietuvės aštuntfinalyje 37:51 (8:19, 8:6, 10:13, 11:13) turėjo pripažinti Vengrijos bendraamžių pranašumą.
Tadas Stankevičius
Tadas Stankevičius / FIBA nuotr.

Itin nerezultatyviose rungtynėse lietuvės po pirmojo kėlinio atsiliko 8:19, tačiau antrajame ketvirtyje buvo sugrąžinusios intrigą. Vengrės taškų nepelnė net penkias minutes, tačiau lietuvės nepavijo varžovių.

Antroje rungtynių dalyje vengrės išlaikė pranašumą ir šventė pergalę.

Iš viso Lietuvos rinktinė surinko tik 37 taškus. Net 16 iš jų komandai pelnė lyderė Klaudija Janionytė.

„Jautėme, kad šios rungtynės gali būti nerezultatyvios, nes tai atkrintamosios varžybos ir tiek mes, tiek varžovės jautė jaudulį. Sunku dabar pasakyti kas įvyko, bet mes nesusitvarkėme su jauduliu, emocijomis. Čia buvo ne taktiniai dalykai, o psichologija. Nuo pat rungtynių pradžios tas labai jautėsi, užsikrėtė visa komanda. Lyderės nesužaidė ir tas virusas užsitęsė visas rungtynes. Niekaip nesugebėjome nuraminti, šitoje vietoje niekas nesigavo, neradau žodžių.

Kas liečia taktinius dalykus, tai pakankamai neblogai gynėmės pozicinėje gynyboje. Tai kaip mes ruošėmės, žiūrėjome vaizdo santraukas – pasiteisino. Puolimas vyko labai lėtai, neužtikrintai, išsiderino viskas. Todėl toks menkas rezultatyvumas. Vengrės šitoje vietoje buvo tikslesnės“, – sakė Lietuvos merginų rinktinės vyr. treneris Tadas Stankevičius.

Lietuvos krepšininkės D grupėje iškovojo tik vieną pergalę prieš Danijos ekipą ir nusileido Vokietijai bei Rusijai.

Vengrijos rinktinė C grupėje nugalėjo Lenkiją ir Kroatiją, bet nusileido Italijai.

Ketvirtfinalyje Vengrija susitiks su Čekija arba Nyderlandais.

Lietuvos rinktinė tęs kovą dėl 9-16 vietų.

Vengrija: E.Madar 14, R.Dombai 11.

Lietuva: K.Janionytė 16, A.Zdanevičiūtė 8, A.Švėgždaitė 6.

Didžiausiame Bukčių miško parke Vilniuje pasivaikščioti kviečia trys nauji maršrutai