2017 07 17

Europos čempionate Lietuvos 20-mečiai grupėje liko antri

Lietuvos jaunimo iki 20-ies metų krepšinio rinktinė trečiosiose Kretoje vykstančio Europos čempionato C grupės rungtynėse pirmadienį 89:61 (18:26, 25:12, 25:14, 21:9) įveikė be pergalių likusią Latvijos rinktinę ir grupėje užėmė antrąją vietą.
Martynas Echodas
Martynas Echodas / Fibaeurope.com nuotr.

Pirmuosius šešis susitikimo taškus pelnę lietuviai sustojo ir leido varžovams juos pavyti. Kėlinio antroje pusėje jau kur kas geriau atrodė latviai, susikrovę 8 taškų persvarą – 26:18. Antrojo kėlinio viduryje lietuviai surengė spurtą 15:1 ir po pirmosios dalies jau buvo priekyje – 43:38.

Trečiajame ketvirtyje žaidimas kurį laiką klostėsi lygiai, bet antroje ketvirčio pusėje lietuviai įjungė aukštesnę pavarą. Baigiantis kėliniui gynyboje pasistengę lietuviai lengvai stabdė atakas, o du iš eilės A.Mikalausko tritaškiai persvarą padidino iki rekordinės – 66:50.

Lemiamą ketvirtį dviem tritaškiais pradėjo K.Lukošiūnas ir lietuvių persvara tapo triuškinama – 78:52.

Lietuva U-20: M.Echodas 17 (6/8 dvit., 10 atk. kam.), M.Dieninis 15 (2/2 trit.), A.Beručka 15 (4/6 dvit., 0/5 trit.), L.Birutis 11 (11 atk. kam.).

Latvija U-20: V.Kohas 17, R.Birkanas 11, R.Blumbergas 8.

Trečiąją pergalę iš tiek pat galimų C grupėje iškovojo ir nugalėtoja tapo Izraelio rinktinė, pirmadienį 90:83 (16:17, 24:16, 24:20, 27:30) įveikusi Ukrainos ekipą.

Izraelis U-20: T.Blattas 23 (4/7 trit.), Y.Zoosmanas 23 (8/9 dvit.), N.Artzi 12 (3/4 trtit.).

Ukraina U-20: S.Pavlovas 24 (5/7 dvit., 4/8 trit., 10 atk. kam.), S.Mychailiukas 16, I.Tyrtyšnykas 15.

Dėl šio rezultato Lietuvos rinktinė grupėje užėmė antrąją vietą, o varžybų aštuntfinalyje kausis su trečiąją vietą D grupėje užėmusia Slovėnijos rinktine.