2010 04 19

Europos taurė – Valensijos „Power Electronics“ krepšininkams

Antrojo pagal pajėgumą Europos taurės („EuroCup“) vyrų krepšinio turnyro finalo ketverto turnyre Ispanijoje triumfavo Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija) ekipa. Sekmadienį finale ji 67:44 sutriuškino Vokietijos čempionato lyderius Berlyno „Alba“ krepšininkus.
Europos čempionato biudžetas siekia 1 mln. litų
Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas M.Nielsenas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Europos taurė

Be pagrindinio prizo, Valensijos klubas tapo kelialapio į 2010–2011 metų sezono ULEB Eurolygos turnyrą savininku.

17 taškų prie pergalės prisidėjo Kosta Perovičius, 13 – Thomas Kelati, 12 – Marko Marinovičius, po 7 – buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas Matthew Nielsenas (pripažintas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju) ir Nando De Colo.

Finalą pralaimėjusios Berlyno komandos gretose sėkmingiausiai žaidė Derrickas Byarsas ir Steffenas Hamannas (po 9 tšk.) bei Julius Jenkinsas (6 tšk.).

Trečią vietą turnyre užėmė Renaldo Seibučio Bilbao „Bizkaia“ (Ispanija) klubas, kuris sekmadienį mažajame finale 76:67 (17:16, 18:24, 23:15, 18:13) įveikė Atėnų „Panellinios“ (Graikija) krepšininkus.

Lietuvis nugalėtojams pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei keturiskart prasižengė. Per daugiau nei 19 žaidimo minučių (19:14) R.Seibutis pataikė 1 tritaškį iš 2, 2 dvitaškius iš 6 bei realizavo 3 baudų metimus iš 4.

Šį turnyrą Valensijos krepšininkai laimėjo antrą kartą. Pirmas klubas, kuriam pavyko antrą kartą nugalėti, šių varžybų istorijoje buvo Vilniaus „Lietuvos rytas“:

2003 m. – Valensijos „Pamesa“ (Ispanija)