2018 05 06

Po Atėnų AEK triumfo FIBA Čempionų lygoje – liepsnos OAKA arenoje

Atėnuose FIBA Čempionų lygos finale OAKA arenoje AEK 100:94 (29:20, 24:24, 20:28, 27:24) nugalėjo „Monaco“ klubą ir iškovojo pirmą tarptautinį trofėjų per 18 metų. Pergalę Atėnų sirgaliai šventė audringai ir degino pergalės fakelus.
OAKA arenoje liepsnojo fakelai
OAKA arenoje liepsnojo fakelai / twitter nuotr.

Finalo favoritu buvo laikytas Monako klubas, kuris pergalingai žygiavo viso sezono metu ir užtikrintai žengė į finalą. Jo palaikyti į Atėnus buvo atvykęs ir Monako princas Albertas.

Tačiau AEK pirmavo visų rungtynių metu ir iškovojo pirmąjį tarptautinį trofėjų nuo 2000 metų. Šiais metais klubas švenčia ir 50 metų jubiliejų nuo pirmojo trofėjaus 1968 metais.

Tiesa, „Monaco“ sukūrė intrigą pačioje rungtynių pabaigoje, kai Serhijus Gladyras sumažino skirtumą 94:97. Jamesas Delroy neklydo mesdamas baudas – 99:94, o DJ Cooperis prametė abi ir palaidojo Monako ekipos viltis.

Dar nenuskambėjus finalinei sirenai, OAKA tribūnose pasklido liepsnos, kurios greitai plėtėsi ir kėlė rimtų saugumo klausimų.

Kovą dėl trečios vietos laimėjo „Murcia“ ekipa, kuri 85:74 nugalėjo Ludvigsburgo „MHP Riesen“ ekipą.

„Monaco“: S.Gladyras 18, G.Robinsonas 13, P.Lacombe ir E.Kikanovičius po 12.

AEK: M.Greenas 19, K.Punteris ir D.Sakota po 16, D.Jamesas 13, V.Hunteris 10.