2017 11 01

FIBA Čempionų lyga: „Neptūnas“ įspūdingu rezultatu nušlavė turkus

Klaipėdos „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos rungtynėse namuose 114:73 (30:24, 28:20, 28:15, 28:14) sutriuškino Gaziantepo „Gaziantep” ekipą ir iškovojo trečią pergalę. 41 taško skirtumu nušlavę turkus klaipėdiečiai įsirašė didžiausią pergalę šiame turnyre.
Arnas Butkevičius
Arnas Butkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dvikova prasidėjo taškų lenktynėmis – vyko greitas ir daugiau puolimu paremtas krepšinis. Nors pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė ir į priekį išsiveržė svečiai, tačiau neptūniečiai jau trečiąją susitikimo minutę po trijų iš eilės Edgaro Želionio rezultatyvių atakų persvėrė rezultatą – 9:8.

Dar po kelių akimirkų po Renaldo Seibučio, E.Želionio reidų ir Mindaugo Girdžiūno tritaškio „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 6 taškų – 22:16.

Tokiu pat atotrūkiu baigėsi ir pirmasis kėlinys – 30:24.

Antrajame kėlinyje toliau tęsėsi puolimo banga – neptūniečiai žaidė lyg ant bangos – šaudė tritaškius ir kaskart varžovus priblokšdavo greitomis atakomis. Tai davė vaisių – vienu metu po Renaldo Seibučio dviejų taškų su pražanga ir Lauryno Beliausko tritaškio komandas jau skyrė rekordinė 17 taškų persvara – 58:41.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo „Neptūnui“ pirmaujant 58:44.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai toliau kontroliavo žaidimo ritmą – 23 rungtynių minutę po Renaldo Seibučio atakos su bauda ir Mindaugo Girdžiūno tritaškio komandas jau skyrė 22 taškai – 70:48.

„Neptūno“ sėkmingų atakų šou tęsiasi – R.Seibutis ir A.Butkevičius metimais iš po krepšio padidino pranašumą iki 24 taškų – 74:50.

Po trijų kėlinių komandas jau skyrė 27 taškai – 86:59 ir likusi rungtynių dalis buvo daugiau formalumas.

Edgaras Želionis nugalėtojams surinko 20 taškų. Po 17 pridėjo Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

Šiose rungtynėse „Neptūnui“ dar nepadėjo naujokas Jerry Johnsonas. Jis iš Amerikos į Klaipėdą atskris ketvirtadienį ir pakeis su komanda atsisveikinusį ir Klaipėdą jau palikusį kitą amerikietį Malcolmą Armsteadą.

FIBA Čempionų lygos B grupėje Klaipėdos klubas pakilo į antrąją vietą.

„Neptūnas“: E.Želionis 20, M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius po 17, R.Seibutis 16, T.Delininkaitis 14.

„Gaziantep“: D.White'as 21, S.Armandas 14, M.Lyonsas 11.