2026-01-08 21:04

Į Kauną sugrįžęs Motiejūnas aiškino sprendimą žaisti Serbijoje: „Lengvas pasirinkimas“

Donatas Motiejūnas su Belgrado „Crvena zvezda“ ekipa ketvirtadienio vakarą atvyko į Kauną, kuriame jau penktadienį mes iššūkį vietos „Žalgiriui“. Karmėlavos oro uoste 35-erių metų lietuvis sulaukė klausimų apie sprendimą rungtyniauti Rusijai palaikymą reiškiančioje Serbijoje.

Donatas Motiejūnas sezono pradėjo kaip „Monaco“ atstovas, bet dar spalio pradžioje sudarė trijų mėnesių kontraktą su Belgrado „Crvena zvezda“.

Serbijos klubui įspūdį palikęs lietuvis dar prieš didžiąsias metų šventes pasiekė susitarimą dėl bendradarbiavimo iki pat sezono pabaigos.

Nors gimtinėje toks krepšininko ėjimas buvo pasitiktas dviprasmiškai dėl Serbijos ir Rusijos draugystės, D.Motiejūnas tikino kito pasirinkimo neturėjęs.

„Aš reaguoju paprastai, savo poziciją jau išsakiau buvusiame interviu, tad tos temos daugiau liesti nereikia. Tie, kas skaitė, turi suvokimą ir supratimą, tie suprato. Artimiausi žmonės, su kuriais bendravau ir tariausi, suprato. O kiti... Mes gyvename demokratiškoje šalyje, tad visi gali reikšti savo jausmus ir nepasitenkinimą viešai. Man nėra jokių problemų, – Karmėlavos oro uoste Lietuvos žurnalistams dėstė D.Motiejūnas. – Aš esu profesionalas, tad einu ir savo darbą atlieku 100 proc., ką dariau ir prieš tai visuose sezonuose. Ką minėjau ir prieš tai buvusiame interviu, aš neturėjau pasirinkimo. Atėjo galimybė žaisti ir parodyti, koks esu žaidėjas. Aš turėjau pasirinkimą arba sėdėti tarp žiūrovų, arba žaisti krepšinį. Manyčiau, kad bet kuriam profesionaliam sportininkui tai būtų lengvas pasirinkimas.“

VIDEO: Donatas Motiejūnas atvykęs į Kauną atsakė, kodėl pasirinko žaisti Serbijoje

Prieš tai keturis sezonus paeiliui D.Motiejūnas į Nemuno salą atvykdavo su „Monaco“ klubu, su kuriuo pasitaikydavo galimybė Lietuvoje viešėti ilgėliau.

Šįkart krepšininkas su visa „Crvena zvezda“ komanda jau po rungtynių keliaus į oro uostą ir skris atgal į Serbiją.

„Visada emocijos yra geros, kai grįžti namo, – kalbėjo D.Motiejūnas. – Žinoma, gaila, kad viešnagė trumpa, nes iškart po rungtynių išvyksime, o anksčiau keletą sezonų pasisekdavo dar pasibūti po keletą dienų. Šįmet toks tvarkaraštis, kad didžiajame Belgrado stadione vyks pasaulio vandensvydžio čempionatas, tad didžiąją dalį artėjančio mėnesio ar pusantro praleisime išvykose. Reikia su tuo susitaikyti. Grįžau namo, pamačiau sniegą, tad kyla šventinės emocijos. Belgrade irgi pastarąsias dvi dienas irgi snigo. Nuotaikos šventinės. Aišku, praėjusios rungtynės nebuvo mums labai sėkmingos, tad stengsimės reabilituotis.“

Šiame sezone D.Motiejūnas starto penkete žaidė visose 18 rungtynių.

Jis vidutiniškai žaidžia po beveik 15 minučių, per kurias renka po 6,9 taško (61,8 proc. dvit., 45,5 proc. trit., 58,1 proc. baud.), atkovoja po 2,1 kamuolio ir fiksuoja po 8,4 naudingumo balo.

„Crvena zvezda“, kaip ir Kauno „Žalgiris“, savo sąskaitoje turi 11 pergalių ir 9 pralaimėjimus, tad abi komandos dalijasi 9-10 pozicijomis.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Serbijos sostinėje 88:79 laimėjo „Crvena zvezda“, o emocijomis ant atsarginių suolo sproginęs D.Motiejūnas surinko 19 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse plevėsavo Rusijos vėliava, tribūnose skambėjo rusiškos dainos.

– Donatai, ar jaučiatės laimingas Belgrade?

– Kalbant apie organizaciją, neturiu jokių priekaištų. Aukščiausio lygio organizacija, tikrai pasikeitusi. Klubo prezidentas atnaujino treniruočių bazę, nauja svorių salė. Viskas yra aukščiausiame lygyje, kad žaistume ir duotume rezultatą.

– Kaip vertinate komandos ir asmeninę pirmąją sezono dalį?

– Manau, kad 50 prieš 50. Norėtųsi solidžiau, ypač žaidžiant išvykose. Namuose, kai turime sirgalių užnugarį, galime žaisti aukščiausiu lygiu, bet išvykose to trūksta. Žinoma, buvo tokių rungtynių, kaip dvejos prieš Stambulo „Anadolu Efes“ ar vienerios prieš „Fenerbahče“, kai laimėjome. Kad ir kas ką nori sakyti, bet Eurolygos čempionus įveikti net ir tokioje stadijoje yra nelengva. Turime grįžti prie to, kad namuose nuo „Valencia“ praleidome 106 taškus. Kaip ir šiandien kalbėjome per video peržiūrą, tai nėra mūsų žaidimas. Mes nežaidėme taip, kaip norime, tad ir rezultatas nebuvo toks, kokio tikimės.

– „Žalgirio“ lyderių trejetą sudaro Nigelas Williamsas-Gossas, Sylvainas Francisco ir Mosesas Wrightas. Kaip ketinate juos stabdyti?

– Nežinau, ar juos įmanoma visiškai sustabdyti. Visi šie dalykai... Aš stengiuosi rungtynių plano viešai neaptarinėti, nes tai yra mūsų vidiniai dalykai. Tai yra krepšinis, žaidimas, tad tokiame aukštame lygyje, kaip Eurolyga, sunku kažką visiškai sustabdyti. Gali tikėtis pristabdyti, priversti varžovą žaisti nepatogiai. Toks yra tikslas, o ne koncentracija į vieno žaidėjo sustabdymą.

– Ar pritariate treneriui Sašai Obradovičiui, kuris teigė, kad „Žalgiris“ yra parankus varžovas, o „Valencia“ ne?

– Manyčiau, kad tai yra skirtingos komandos. Taip, „Valencia“ daugiau bėga į greitas atakas, kartais tai atrodo chaotiškai, bet toks yra „Valencia“ žaidimas. Mes bandėme prie jų prisitaikyti, žaisti tą patį chaosą, bet nepavyko. „Žalgiris“ šį sezoną žaidžia labai taktiškai. Aišku, pasitaikė bangų, bet namų arenoje tai yra labai stiprus varžovas. Tikrai niekas į šias rungtynes nežiūri labai lengvai. Manau, kad mums bus ypač sunku, tad turėsime nuo pat pradžių parodyti tikrąjį savo veidą, kaip mes galime žaisti.

– Koks yra tas tikrasis „Crvena zvezda“ veidas?

– Esame fiziška, protinga ir labai talentinga komanda, kurią labai sunku sustabdyti, jei ji žaidžia komandiškai. Mes dar trejas rungtynes iki „Valencia“ mačo rodėme tikrai gerą krepšinį, bet prieš „Valencia“ atrodėm lyg ne savi. Turime žaisti taip, kaip kad tose trejose rungtynėse. Kartu, vieningai, kovoti vienas už kitą. Krepšinis yra komandinis sportas, tad turime žaisti komandiškai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą