2022 01 16

Iš gilios duobės išlipusi „Baskonia“ iškovojo dramatišką pergalę Andoroje

Į gilią duobę jau nuo pirmų susitikimo minučių kritusi Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (10-7) pademonstravo charakterį ir paskutinių sekundžių dramoje svečiuose 79:78 (18:31, 20:11, 24:23, 17:13) palaužė Andoros „MoraBanc“ (5-12).
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dvikovos pradžioje į gilų nokdauną pasiųsti baskai jau pirmajame kėlinyje turėjo kapanotis iš dviženklio deficito, kuris antrajame kėlinyje pasiekė rekordines aukštumas – 16 taškų (20:36).

Neveno Spahijos auklėtiniai nesutriko ir kėlinį užbaigė galingu spurtu 18:6, o viso likusio mačo metu varžovams į nugaras alsavę svečiai iš Vitorijos susitikimo pabaigoje buvo savo pačių ikimo kalviais.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei Simone Fontecchio baudų metimais skirtumą sumažino iki minimumo (77:78), o likus 4 sekundėms Wade'as Baldwinas IV aštriu reidu pelnė lemiamą dvitaškį, atnešusį pergalę.

„Baskonia“ klubo lietuviai individualiais pasirodymais Andoroje neišsiskyrė.

Rokas Giedraitis per 22 min. surinko 8 taškus (1/3 dvit., 2/5 trit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 3 naudingumo balus.

Tadas Sedekerskis žaidė 15 min., per kurias sukrapštė tik 2 taškus (1/4 dvit., 0/1 trit.), bet atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 6 naudingumo balus.

Andoros „MoraBanc“: Codi Milleris-McIntyre'as 25 (5 atk. kam., 10 rez. perd., 29 naud. bal.), Clevinas Hannah 10.

Vitorijos „Baskonia“: Wade'as Baldwinas IV 22, Alecas Petersas 12 (19 naud. bal.), Mattas Costello 10 (10 atk. kam.).