2021 12 22

Iš Turkijos – be kalėdinių dovanų: „Lietkabelis“ krito Ankaroje

Panevėžio „Lietkabelio“ (3-5) krepšininkai galėjo prieš pat Kalėdas įteikti dovaną savo sirgaliams, tačiau iš Turkijos sostinės grįš tuščiomis. Nenado Čanako auklėtiniai nerezultatyviose kautynėse išvykoje 60:65 nusileido Ankaros „Turk Telekom“ (5-3).
Panevėžio „Lietkabelis“ – Klaipėdos „Neptūnas“
Panevėžio „Lietkabelis“ / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Gynybinėse rungtynėse „Lietkabelis“ kelis sykius buvo paleidęs varžovus į priekį dviženkliais skirtumais, bet kaskart sugrįždavo į kovą.

Pirmąsyk „Turk Telekom“ nutolo jau pirmajame kėlinyje (15:4), bet panevėžiečiai antrojo kėlinio viduryje rezultatą išlygino (27:27).

Antrą kartą Ankaros komanda nutolo ketvirtojo kėlinio starte, kai pelnė 5 taškus be atsako ir pirmavo 53:43, bet „Lietkabelis“ į tai atsakė 10 taškų iš eilės ir atstatė pusiausvyrą – 53:53.

Vis dėlto lemiamu momentu „Turk Telekom“ žaidė tiksliau. Aubrey Dawkinsas pataikė tritaškį, JaJuanas Johnsonas įspūdingai įdėjo kamuolį po netaiklaus komandos draugo metimo ir spurtavęs Turkijos klubas pirmavo 60:53.

Gediminas Orelikas ir Dovydas Giedraitis dar bandė gaivinti viltis, kai jų metimai likus minutei priartino „Lietkabelį“ iki vieno metimo (58:60), tačiau kertinį tritaškį likus 38 sek. pataikė Anthony Clemmonsas, o per paskutines sekundes „Turk Telekom“ pergalės iš savo rankų jau nepaleido.

„Lietkabeliui“ šiose rungtynėse fatališkai nekrito tritaškiai – jų panevėžiečiai pataikė tik 8 iš 32 (25 proc.). Įdomu tai, kad dvitaškių svečiai metė gerokai mažiau (12 iš 23, 52,2 proc.).

Nesisekė N.Čanako vyrams sustabdyti ir varžovų lyderio JaJuano Johnsono. Jis vienas išmetė tiek dvitaškių, kiek visa varžovų komanda ir pelnė net 28 taškus (11/23 dvit., 6/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Puikiai žaidė ir praeityje trumpai Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs Alexas Perezas, kurio sąskaitoje – tik 5 taškai, bet net 11 rezultatyvių perdavimų ir 19 naudingumo balų.

Panevėžiečiams tai antroji nesėkmė iš eilės – praėjusią savaitę jie pralaimėjo ir Andoroje prieš „MoraBanc“.

Savo ruožtu „Turk Telekom“ klubas išlieka nepralaimėjęs savų sirgalių akivaizdoje – namuose ši komanda laimėjo visus keturis sykius.

Kitas rungtynes „Lietkabelis“ žais tik po trijų savaičių, kai pirmąjį ratą užbaigs akistata namuose prieš Paryžiaus „Metropolitans 92“ klubą.

„Turk Telekom“: JaJuanas Johnsonas 28 (11/23 dvit., 7 atk. kam., 27 naud. bal.), Anthony Clemmonsas 11, Aubrey Dawkinsas 9.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius ir Panagiotis Kalaitzakis po 11, Gediminas Orelikas (1/7 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kristupas Žemaitis (2/7 trit.) po 8, Kasparas Berzinis 7, Vytenis Lipkevičius 6 (8 atk. kam., 6 kld.), Dovydas Giedraitis 5, Karolis Giedraitis 4, Nikola Radičevičius ir Gabrielius Maldūnas taškų nepelnė.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Turk Telekom“ – „Lietkabelis“ 65:60 (20:15, 13:17, 15:11, 17:17)

Po rungtynių. J.Johnsonas pataiko dvitaškį, o panevėžiečiai išsigelbėti nebespėja.

Likus 24 sek. Dž.Gagičius pataiko dvitaškį po atkovoto kamuolio puolime (63:60).

Likus 38 sek. A.Clemmonsas smeigia labai skausmingą tritaškį (63:58).

39 min. D.Giedraičio dvitaškis (60:58).

39 min. G.Oreliko tritaškis gaivina svečių viltis (60:56).

38 min. J.Johnsonas įspūdingai taiso netaiklų komandos draugo metimą ir šeimininkai kraunasi persvarą lemiamu metu (58:53).

37 min. A.Dawkinso tolimas šūvis išveda „Turk Telekom“ į priekį (56:53).

36 min. P.Kalaitzakis lygina rezultatą, o „Lietkabelis“ pelnė jau 10 taškų be atsako (53:53).

34 min. Tolimą metimą prideda ir Karolis Giedraitis (53:51).

33 min. V.Lipkevičiaus tritaškis ir jau gerokai linksmiau (53:48).

32 min. Dž.Gagičius baudų metimais pristabdo „Lietkabelio“ kraujavimą (53:45).

32 min. Skirtumas jau dviženklis... 53:43.

31 min. Efektingas šeimininkų žaidimas ir skirtumas pavojingai auga (52:43).

III kėlinys. „Turk Telekom“ – „Lietkabelis“ 48:43 (20:15, 13:17, 15:11)

30 min. „Lietkabelio“ žaidėjai užstrigo ketvirčio pabaigoje, bet per toli varžovų dar nepaleido.

27 min. Aubrey Dawkinso tritaškis vėl tolina „Turk Telekom“ (46:42).

25 min. Švelniai kamuolį į krepšį įleidęs G.Orelikas išlygina rezultatą (40:40).

24 min. A.Perezas juvelyriškai skirsto perdavimus, o Anthony Clemmensas vėl išveda į priekį savo komandą (40:38).

23 min. Tolimą metimą smeigia ir K.Žemaitis (35:38).

21 min. V.Lipkevičiaus tritaškis išveda „Lietkabelį“ į priekį trečiojo kėlinio pradžioje (33:35).

II kėlinys. „Turk Telekom“ – „Lietkabelis“ 33:32 (20:15, 13:17)

20 min. Viskas spręsis antroje rungtynių pusėje.

20 min. Praktiškai visą pirmąją rungtynių pusę atsilikęs „Lietkabelis“ – priekyje (31:32).

20 min. Šeimininkai buvo nutolę keturiais taškais, bet P.Kalaitzakis vėl artina savo komandą (31:30).

18 min. G.Orelikas pelno pirmuosius savo taškus pataikydamas dvitaškį ir lygina rezultatą (27:27).

16 min. Dar du K.Žemaičio taškai ir „Turk Telekom“ strategas Henrikas Rodlis prašo minutės pertraukėlės (25:24).

15 min. Tolimą metimą smeigia ir Kristupas Žemaitis (25:22).

15 min. D.Giedračio šūvis iš toli (25:19).

13 min. „Lietkabelis“ stringa puolime, o turkai vėl tolsta (25:16).

I kėlinys. „Turk Telekom“ – „Lietkabelis“ 20:15

10 min. P.Kalaitzakio dvitaškis minant tritaškio liniją beveik aidint kėlinio sirenai ir nuotaikos po pirmojo kėlinio jau ne tokios prastos.

8 min. Keturi iš eilės Panagiočio Kalaitzakio taškai (18:11).

6 min. Kasparo Berzinio tritaškis kiek praskaidrina panevėžiečių nuotaikas (15:7).

6 min. J.Johnsono dvitaškis išaugina „Turk Telekom“ persvarą iki dviženklės (15:4).

4 min. JaJuanas Johnsonas meta dvitaškį su D.Giedraičio pražanga ir skirtumas tarp komandų auga (11:4).

4 min. G.Oreliko saldainiukas ir Dž.Gagičiaus dėjimas į krepšį (8:4).

2 min. Du iš eilės Ankaros klubo tritaškiai (6:2).

1 min. Pirmieji rungtynių taškai krenta į Dž.Gagičiaus taupyklę (0:2).

„Lietkabelio“ starto penketas: Nikola Radičevičius, Dovydas Giedraitis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Džordže Gagičius.