2023 06 08

Ispanijos lygos pusfinalio seriją „Barcelona“ pradėjo dramatiška pergale

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ sėkmingai pradėjo Ispanijos ACB lygos pusfinalio seriją. Katalonai namuose 84:81 (26:15, 19:16, 21:27, 18:23) nugalėjo Malagos „Unicaja“.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / Roko Snarskio nuotr.

Serijoje iki trijų pergalių „Barca“ pirmauja 1-0, kitos rungtynės vyks penktadienį.

Per pertrauką „Barcelona“ pirmavo 45:31, tačiau „Unicaja“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 8:0 ir dviženklis katalonų pranašumas ištirpo kaip sniegas pavasarį.

Likus žaisti pusantros minutės, „Barca“ pirmavo penkiais taškais (79:74), o Tomašas Satoransky įkrėtė tritaškį po minutės pertraukėlės. Atrodė, kad mačas jau gali būti uždarytas, bet Malagos ekipa sėkmingai gynėsi, užpuolė, o po pataikyto tritaškio nukirpo deficitą iki trijų (79:82).

Iki susitikimo pabaigos buvo likusios 18 sek., tad „Unicaja“ ėmėsi pražangų taktikos. Nicolasas Laprovittola neklydo (84:79), tačiau tuomet prieš tritaškį metusį Tylerį Kalinoskį prasižengė Alexas Abrinesas.

„Unicaja“ snaiperis sumetė dvi baudas (81:84), trečią prametė, o kamuolys aikštę paliko nuo Nikola Mirotičiaus.

Išsigelbėjimui „Unicaja“ turėjo 3,3 sek., bet prarado kamuolį, o „Barcelona“ dramatiškoje kovoje galiausiai triumfavo.

Rokas Jokubaitis per 16 minučių pelnė 9 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 15 naudingumo balų. Pagal efektyvumą lietuvis buvo geriausias komandos žaidėjas.

Kitame pusfinalyje „Joventut“ 1-0 pirmauja prieš Madrido „Real“.

„Barcelona“: N.Mirotičius 14, S.Šanli 13, J.Vesely ir A.Abrinesas po 12, T.Satoransky 10.

„Unicaja“: Y.Sima 19 (9/9 dvit.), M.Ejimas 14 (9 atk. kam.), T.Kalinoskis 12, T.Carteris 10.