2021 02 19 /18:22

Italus parklupdžiusi Estijos rinktinė – viena koja Europos krepšinio čempionate

Estijos krepšinio rinktinė (2-2) žengė didžiulį žingsnį 2022 m. Europos krepšinio čempionato link. Atrankos rungtynėse Permėje (Rusija) estai po pratęsimo 105:101 (20:21, 34:23, 28:22, 12:18, 11:7) palaužė vieną būsimojo čempionato šeimininkių Italiją (4-1) ir atsidūrė arti kelialapio į pirmenybes.
Estas Janari Joesaaras
Estas Janari Joesaaras / FIBA nuotr.

Antrąsyk per keturis mačus laimėję estai B grupėje rikiuojasi treti, o antri yra rusai. Italai grupėje yra pirmi, o Šiaurės Makedonijos atstovai, pralaimėję visus keturis mačus, – paskutiniai.

B grupė
1. Italija* 4 1
2. Rusija* 3 2
3. Estija 2 2
4. Šiaurės Makedonija 0 4

Į Europos čempionatą pateks viena iš šeimininkių Italija ir bilietą jau užsitikrinusi Rusija. Likusį bilietą pačiups estai arba šiaurės makedonai.

Šiaurės makedonams norint išplaukti bus privalu per likusius turus nugalėti Italiją, bent 9 taškų skirtumu įveikti Estiją ir dar tikėtis estų pralaimėjimo prieš rusus, kuriems šis mačas jau nieko nebelems.

Estai lemiamus mačus žais sekmadienį (prieš Rusiją) ir pirmadienį (prieš Šiaurės Makedoniją).

Rungtynes tarp estų ir italų klostėsi itin dramatiškai. Po trijų kėlinių Estijos krepšininkai užtikrintai pirmavo net 16 taškų skirtumu (82:66), bet išbarstė pranašumą ketvirtajame kėlinyje.

Galiausiai, likus 11 sek. italas Marco Spissu dvitaškiu išlygino rezultatą (94:94) ir išplėšė pratęsimą, nes Maikas-Kalevas Kotsaras dvitaškio paskutinėmis akimirkomis nepataikė.

Visgi pratęsime estai pademonstravo charakterį ir atsitiesė. Nors likus pusantros minutės Italija dar pirmavo 98:97, estai finišavo pratęsime 8:3 atkarpa, kurią vainikavo kertinis Henri Drello tritaškis likus penkioms sekundėms.

Šiuo metu Permėje rungtyniauja Rusijos ir Šiaurės Makedonijos rinktinės. Pergalės atveju, rusai užsitikrintų vietą Europos čempionate.

Estija: Maikas-Kalevas Kotsaras 32 (15/22 dvit., 7 kl.), Kasparas Treieris 17, Janari Joesaaras 13, Henri Drellas 12, ..., Stenas Sokkas 3 (14 rez. perd.).

Italija: Michele Vitali 24 (13/13 baud., 9 atk. kam., 34 naud. bal.), Giampaolo Ricci 19 (5/10 trit.), Marco Spissu 16 (6 rez. perd.).

Kitose rungtynėse pergalę pasiekė Suomijos krepšininkai (2-3), kurie Tbilisyje (Sakartvelas) 92:84 (23:19, 26:12, 22:17, 21:36) palaužė Šveicariją (1-4).

Kertinį laimėjimą iškovoję suomiai yra labai arti bilieto į Europos čempionatą. Jį užsitikrinti šiaurinės šalies atstovai gali jau šįvakar, jei serbai (2-2) svarbiose rungtynėse nugalės kartvelus (4-0), kurie jau turi bilietą į žemyno pirmenybes.

Suomija: Petteri Koponenas 21 (10/11 baud.), Edonas Maxhunis 17, Sasu Salinas 15, Mikaelis Jantunenas 11.

Šveicarija: Roberto Kovačas 18 (5/11 trit.,), Jonathanas Kazadi 13 (7 atk. kam., 10 rez. perd.), Arnaudas Cotture'as 11.