2017 05 21

J.Mačiulis stengėsi, bet mažajame Eurolygos finale „Real“ neprilygo CSKA klubui

Jonas Mačiulis buvo rezultatyviausias Madrido „Real“ žaidėjas, tačiau ispanų klubas mažajame Eurolygos finale didelių šansų neturėjo: Maskvos CSKA dominavo ir laimėjo rungtynes 94:70 (23:10, 22:22, 24:24, 25:14).
CSKA – „Real“
CSKA – „Real“ / „Scanpix“ nuotr.

J.Mačiulis per 20 minučių pelnė 11 taškų (3/4 dvit., 0/2 trit., 5/7 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, išvengė klaidų, triskart prasižengė ir pats išprovokavo 5 pražangas. Lietuvis surinko 13 naudingumo taškų.

Beje, J.Mačiulis šį sezoną sėkmingai žaidė visose trijose rungtynėse su CSKA, vidutiniškai rinkdamas po 14 taškų.

CSKA ir „Real“ reguliariajame sezone pasidalijo po pergalę, tačiau mažajame finale sąlygas diktavo rusų klubas.

CSKA sėkmingiau pradėjo rungtynes ir įsiveržė į priekį 7:2. Puikiai į žaidimą įsiliejusio J.Mačiulio dėka „Real“ sumažino atsilikimą (9:7), tačiau CSKA surengė spurtą 9:1 ir įgijo dviženklę persvarą (18:8).

„Real“ pro šalį sviedė pirmuosius septynis tritaškius, o CSKA didino atotrūkį (25:10). Pirmuosius 25 taškus rusų klubui pelnė 8 skirtingi žaidėjai.

Baigiantis antrajam kėliniui CSKA persvara pasiekė 21 tašką (41:20). „Real“ atsakė spurtu 8:0. Maskvos ekipoje dar iki pertraukos taškus pelnė visi 11 aikštėje pasirodę krepšininkai, daugiausia – Vitalijus Fridzonas (9).

Po dviejų kėlinių CSKA pirmavo 45:32.

Po pertraukos „Real“ žaidė agresyviau ir sumažino atsilikimą iki vienženklės ribos (49:41), tačiau CSKA iniciatyvos taip lengvai nepaleido.

Primename, jog „Real“ pusfinalyje nusileido Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipai, o rusų superklubui kelią į finalą užstojo Pirėjo „Olympiakos“.

Ketvirtajame kėlinyje CSKA dar kartą įjungė aukštesnę pavarą ir laimėjo rungtynes 24 taškų skirtumu.

CSKA: Kyle'as Hinesas 14, Aaronas Jacksonas ir Nando De Colo po 13, Vitalijus Fridzonas 12, Andrejus Voroncevičius 10.

„Real“: Jonas Mačiulis ir Gustavo Ayonas po 11, Jeffery Tayloras 8, Sergio Llullas 7.