2018 01 20

Jaunieji žalgiriečiai pralaimėjo italams ir nepateko į Eurolygos turnyro finalą

Jaunieji žalgiriečiai pirmą kartą per šeštus metus „Žalgirio“ arenoje rengiamą Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą nerungtyniaus šio turnyro finale. Šeštadienį lemiamoje A grupės dvikovoje Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai nusileido be pralaimėjimų Kaune žengiančiai Romos „Stellazzurra“ komandai 75:88 (18:27, 19:27, 13:18, 25:16).
VEF Riga – Žalgiris Kaunas
VEF Riga – Žalgiris Kaunas / Aliaus Koroliovo / 15min nuotr.

Lemiamos grupės rungtynės prasidėjo Roko Jokubaičio taškais perėmus kamuolį, tritaškį po pastarojo rezultatyvaus perdavimo smeigė Martynas Arlauskas, bet lygiai taip pat sėkmingai startavo ir varžovai – 5:5.

Atsiliekant 9:14 situaciją savo rankomis aplygino R.Jokubaitis – 13:14. Tritaškiu pasižymėjo aukštaūgis Giedrius Bergaudas, kamuolį puolime ėmė Volodimiras Markovetskis, tačiau svečiai iš Italijos pirmąjį kėlinį užbaigė net ir tolimu šūviu su sirena – 18:27.

Antrajame kėlinyje lyderio vaidmens vėl ėmėsi R.Jokubaitis, įspūdingu bloku pasižymėjęs Erikas Venskus netrukus stojo mesti baudų, tačiau pozicijų „Stellazzurra“ aštuoniolikmečiai neužleido – 24:34.

Nors puolime solidžiai rungtyniavo R.Jokubaitis, savo indėlį įnešė aukštaūgiai V.Markovetskis ir E.Venskus, įpusėjus ketvirčiui varžovai vis dar užtikrintai kontroliavo situaciją pirmaudami 30:40. Kauniečių gynyba ir toliau itin šlubavo, tad Tomo Masiulio auklėtiniai ilsėtis keliavo skirtumui išaugus iki 37:54.

Po didžiosios pertraukos sėkmingai krepšio link nardė Arnas Adomavičius, Nojaus Pankratjevo savalaikį perdavimą taškais pavertė E.Venskus, o po R.Jokubaičio skrydžio ir dėjimo atstumas mažėjo iki 48:61. Svečiai klydo penkis kartus paeiliui, tačiau gerų progų neišnaudoję žalgiriečiai vėl krito į duobę ir prieš paskutinę rungtynių atkarpą atsiliko 50:72.

Žalgiriečiai pasiduoti be kovos nesiruošė ir vos per minutę rėžė deficitą dešimčia taškų – 60:72. Suaktyvėję sirgaliai bandė užkurti kauniečius lemiamam šturmui, tačiau net iš geriausių padėčių pro šalį skrieję metimai neleido pavojingiau grįžti į rungtynes (64:78).

Kėliniui persiritus į antrą pusę iš toli pataikė G.Bergaudas, užtikrintai arčiau krepšio sužaidė E.Venskus, o ginklų sudėti neketino R.Jokubaitis – 71:82. Likus porai minučių intrigos įpūtė tritaškį smeigęs A.Adomavičius (74:81), bet varžovai užtikrintai išlaikė pergalę savo kišenėse ir „Žalgirio“ arenos publika pirmą kartą po 22 pergalių iš eilės išvydo pralaiminčius „Žalgirio“ aštuoniolikmečius – 75:88.

„Žalgiris“: R.Jokubaitis 20 (9/13 dvit., 6 atk. kam., 10 rez. perd., 2 per. kam.), A.Adomavičius 15, E.Venskus 11, G.Bergaudas 9 (2 blk.), V.Markovetskis 6 (6 atk. kam.), M.Arlauskas 5 (5 per. kam.), N.Pankratjevas 5, L.Vaištaras 4, M.Špokas 0, M.Kancleris 0.

„Stellazzurra“: P.Eboua 23 (10/11 dvit., 15 atk. kam.), R.Tchewa 20 (10/15 dvit., 7 atk. kam.), L.Conti 16 (6 atk. kam.), A.Mouaha 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).