Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 16d. 09:03

Jonas Kazlauskas sukritikavo naują FIBA sistemą

Jono Kazlausko emocijos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Jono Kazlausko emocijos
Jono Kazlausko nesužavėjo naujas FIBA tarptautinio krepšinio modelis, pagal kurį vietas į pasaulio čempionatą nuo 2017-ųjų rinktinės išsiskirstys žaisdamos kelis kartus per metus – rudenį, žiemą ir vasarą. Pagrindinė problema – nerastas susitarimas su NBA ir NCAA, oficialaus palaiminimo dar nedavė Eurolyga. Tai reiškia, kad mažų mažiausiai pasaulio čempionato atrankoje sezono metu rinktinės versis be NBA žaidėjų.

„Tai nėra gerai. Visada čempionatuose turi žaisti geriausi. Tada tai yra tikros rinktinės, tikros varžybos“, – kategoriškas Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

FIBA modelis dar nėra išgrynintas. Kol kas J.Kazlauskui naujoji sistema kvepia interesų konfliktu.

„Jau seniai reikia išspręsti tą klausimą. Jis nėra išspręstas. Matau grynai interesų kovą tarp Eurolygos, FIBA, dar kažko. Tai nepadeda krepšiniui“, – neabejoja J.Kazlauskas.

Naujoji FIBA krepšinio kalendoriaus sistema:

– Pasaulio krepšinio čempionatas – nelyginiais metais, o ne lyginiais (2019 m., o ne 2018-aisiais). Pasaulio čempionatas išplečiamas iki 32 komandų.

– Europos čempionatas vyks nebe kas dvejus, o kas ketverius metus (po 2017 metų Europos čempionato kitas vyks tik 2021-aisiais).

– Taigi kiekviename ketverių metų olimpiniame cikle atsiras vieneri metai, kurių vasarą nevyks joks čempionatas. Tokie bus 2018-ieji.

– Rinktinės prieš svarbiausius turnyrus žais atrankos mačus namie ir išvykoje sezono metu. Panašiai kaip futbole, kalendoriuje bus nacionalinių rinktinių „langai“.

– Atranka į 2019 m. pasaulio čempionatą prasidės iškart po 2017 m. Europos čempionato. 2017 metų lapkričio mėnesį ir truks 15 mėnesių.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./FIBA spaudos konferencija
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Naujasis FIBA krepšinio modelis

2019 m. FIBA pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybų sistema:

Europoje 32 komandos A divizione bus suskirstytos į 8 grupes po 4. Sužaidus namie ir išvykoje kiekvienos grupės paskutinės 4 komandos atkris. Likusios 24 komandos bus suskirstytos į 4 grupes po 6 ir vėl žais namie ir išvykoje. Po tris geriausias kiekvienos grupės komandas pateks į 2019 pasaulio čempionatą.

Komandos, kurios kitais metais pateks į 2017 metų Europos krepšinio čempionatą, vėliau automatiškai bus A divizione, kitos – B divizione.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./FIBA suplanuoti rinktinių „langai“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./FIBA suplanuoti rinktinių „langai“

2019 m. FIBA pasaulio čempionato atrankos varžybų langai:

Pirmas etapas – 32 Europos komandos:

– 2017 m. lapkričio 20-28 d.
– 2018 m. vasario 19-27 d.
– 2018 m. birželio 25-liepos 3 d.

Antras etapas – 24 Europos komandos:

– 2018 m. rugsėjo 17-25 d.
– 2018 m. lapkričio 26-gruodžio 4 d.
– 2019 m. vasario 18-26 d.

2019 m. rugsėjį vyks pasaulio čempionatas Kinijoje

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./FIBA atranka į olimpines žaidynes
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./FIBA atranka į olimpines žaidynes

Kaip patekti į olimpines žaidynes?

2019 metų pasaulio čempionate bus išdalinti 7 tiesioginiai olimpiniai kelialapiai. Po du gaus geriausiai pasirodžiusios Europos ir Amerikos komandos, po vieną – Afrikos, Azijos ir Okeanijos rinktinės.

Likę keturi kelialapiai atiteks olimpinių atrankos turnyrų laimėtojams. Bus keturi turnyrai, kurių kiekviename po šešias komandas. Kelialapius į olimpines žaidynes gaus tų turnyrų nugalėtojai. Paskutinis kelialapis, kaip įprasta, atiteks olimpiados šeimininkams.

VIDEO: Jono Kazlausko mintys prieš rungtynes su italais

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 24sek