Sportas gyvai
2017 01 05

Kaip lenkas Vilniuje palengva sulaužė NBA superžvaigždės mitą

20–30 žmonių išsirikiavo prie „Siemens“ arenos tunelio į Jeruzalės „Hapoel“ rūbinę. Visi laukė iš ten atbėgsiančio Amar'e Stoudemire'o – vienos ryškiausių kada nors Vilniuje besilankiusios krepšinio žvaigždės. Sostinė su nekantrumu laukė amerikiečio skrydžių virš lanko. Tačiau labiau buvo į ką pasižiūrėti stebint „Lietuvos ryto“ bokštą iš Lenkijos Adamą Lapetą, nei į 14 metų NBA žibėjusį garsųjį 34-erių svečią.
Amar'e Stoudemire'as
Amar'e Stoudemire'as / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasižiūrėti šio vaikino ir pirmųjų „Lietuvos ryto“ rungtynių 2017-aisiais susirinko pilnas „Siemens“ arenos aukštas – beveik 6 tūkst. žiūrovų.

Vilniečiai susidomėję 1-uoju „Hapoel“ numeriu šniukštinėjo aplink parketą ir darėsi asmenukes, kai šis gulinėdamas ant parketo darė tempimo pratimus.

Bet įtarimą sukėlė jau pirmasis ginčo kamuolys. 217 cm ūgio A.Lapeta pašoko aukščiau už A.Stoudemire'ą ir laimėjo kamuolį „Lietuvos rytui“.

Jau pirmas A.Stoudemire'o prisilietimas prie kamuolio baigėsi klaida. A.Lapeta dėjimu drebino „Hapoel“ krepšį ir 208 cm ūgio svečiui beliko taisytis savo akinius ir šortus. Rungtynės turėjo prasidėti atvirkščiai, bet tai A.Lapeta dominavo baudos aikštelėje.

Šalia A.Stoudemire'o stovėjęs Travisas Pattersonas tarsi Stephenas Curry iškišęs iš burnos kramtė dantų apsaugą. Bet kaip ir jam iki S.Curry, taip ir „Hapoel“ iki „Golden State Warriors“ buvo labai labai toli. Na, tuo metu bent per 10 taškų skirtumą iki „Lietuvos ryto“ (19:9).

Kai dvikovos pradžioje „Lietuvos rytas“ dusino „Hapoel“, „Siemens“ arenoje A.Stoudemire'as jautėsi nejaukiai. O neviltis dėl nesėkmingo komandos žaidimo greitai paveikė vieną Jeruzalės klubo lyderių.

A.Stoudemire'as tiesiog pasidarė apatiškas – negrįždavo į gynybą, laidė neparuoštus metimus iš vidutinio nuotolio. „Lietuvos rytas“ po pirmojo kėlinio pirmavo 23:12, o „Siemens“ arena regėjo ne A.Stoudemire'o, o A.Lapetos dėjimus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Adamas Lapeta ir Amar'e Stoudemire'as
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Adamas Lapeta ir Amar'e Stoudemire'as

A.Stoudemire'ui neįveikiama pasirodė „Lietuvos ryto“ puolėjo Drew Gordono gynyba. Susirangęs iš po krepšio „Hapoel“ žvaigždūnas neįstūmė dvitaškio.

„Lūzeris!“ – šaukė iš savo replikų su megafonu gerai pažįstamas „Lietuvos ryto“ sirgalius.

Tuo tarpu virš A.Stoudemire'o galvos skraidė ne tik A.Lapeta, bet ir R.Giedraitis.

Amar'e buvo piktas. Jam neprireikė akinių pamatyti švieslentėje fatališkus skaičius – „Lietuvos rytas“ buvo atsiplėšęs net 34:14. O vilniečiai Amar'e neparodė jokio gražaus svetingumo – kovodamas dėl kamuolio įžaidėjas Corey Fisheris kirto Jeruzalės klubo aukštaūgiui per akinius.

Ko gero, nepatenkintas „Hapoel“ strategija, A.Stoudemire'as prabėgdamas pro „Hapoel“ atsarginių suolą vis nužvelgdavo trenerį Simone Pianigiani.

Amar'e atrodė apatiškas. Jis nesivargino atsiverti nuo krepšio Drew Gordono – pavojingiausio „Lietuvos ryto“ žmogaus po lenta. Imitavo gynybą prieš R.Giedraitį.

„Iš A.Stoudemire'o liko tik pavardė ir akiniai“, – pagalvojau.

Čia pat vėl išlindo oponentą visa galva ne tik ūgiu, bet ir žaidimu pranokęs A.Lapeta, švystelėjęs šiam tiesiai į veidą metimą iš vidutinio nuotolio.

18-metis „Lietuvos ryto“ įžaidėjas Aistis Pilauskas susidomėjęs žvelgė į švieslentę. Ten jis matė 6 taškus Adamo Lapetos ir 2 Amar'e Stoudemire'o sąskaitoje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as

Iki pertraukos likus žaisti vos 7 sekundes A.Stoudemire'as dar užsidirbo techninę pražangą. Nuo liūdnai „Siemens“ arenoje trečiadienio vakarą pagarsėjusio juodkalniečio Igorio Dragojevičiaus.

A.Stoudemire'as emocingais nuostabos šūksniais sureagavo į jam skirtą pražangą kovojant dėl kamuolio.

„Ne! Aš buvau suėmęs kamuolį!“ – teisinosi A.Stoudemire'as. Akimirką pagalvojęs I.Dragojevičius skyrė buvusiai NBA žvaigždei techninę pražangą. A.Stoudemire'ui tai smarkiai nepatiko.

Šį nuo teisėjo bandė atskirti komandos draugai. „Siemens“ arena patenkinta stebėjo ir juokėsi matydama dėl teisybės kovojantį A.Stoudemire'ą, kurį S.Pianigiani sodino ant suolo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as

Beveik po valandos „Lietuvos ryto“ gerbėjai jau nebesijuoks, o patys keiks I.Dragojevičių už švilpukus rungtynių pabaigoje ir apmėtys arbitrą įvairiausio plauko daiktais.

Legionieriaus kelionė suoliuko link užsitęsė. Bet nuo I.Dragojevičiaus „Hapoel“ žvaigždę sėkmingai atskyrė komandos draugai. Šiems teko raminti A.Stoudemire'ą ir prasidėjus ilgajai pertraukai. Eidamas rūbinės link Amar'e baisiai norėjo šnektelėti su I.Dragojevičiumi.

„Hapoel“ trečiąjį kėlinį pradėjo be A.Stoudemire'o. Per ankstyvą minutės pertraukėlę 22-ąją minutę, jis lankstėsi, tampėsi, bet S.Pianigiani buvusį „Hapoel“ klubo akcininką sugrąžino į aikštę tik ketvirtojo kėlinio pradžioje.

Iki tol jo žaidimas buvo katastrofiškas. Tai statistikos protokole atsispindėjo minusiniu naudingumo balu.

Tą, ką turėjo demonstruoti A.Stoudemire'as, „Lietuvos ryto“ sirgaliai išvydo D.Gordono ir A.Lapetos žaidime. Beje, vilniečių amerikietis taip galingai pūtė T.Pattersono metimą greitoje atakoje prišokęs iš nugaros, kad kamuolys teniso kamuoliuko greičiu skriejo į „Siemens“ arenos kampą.

Parkritęs ant žemės D.Gordonas nuo jos kėlėsi darydamas atsispaudimą, taip demonstruodamas savo žvėrišką jėgą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as

A.Stoudemire'as galiausiai parodė tai, dėl ko jis buvo taip vertinamas NBA. Sugavęs kamuolį palei šoninę liniją, 34-erių puolėjas aukštai pašoko ir efektingai sukišo kamuolį į krepšį per Artūrą Jomantą.

A.Stoudemire'as savo paskutiniais taškais „Siemens“ arenoje persvėrė rezultatą 67:65.

Vėliau nusiėmęs akinius prie baudų metimo linijos amerikietis prametė dvi baudas, nesėkmingai ėmėsi iniciatyvos po „Lietuvos ryto“ krepšiu ir mesdamas iš toli, o kritiniu metu, 39-ąją minutę, buvo pasodintas ant suolo dėl penktos asmeninės pražangos.

Jis demonstratyviai plojo tam pačiam I.Dragojevičiui. Saugodami A.Stoudemire'ą nuo bereikalingos techninės pražangos, „Hapoel“ treneriai ir komandos draugai skubiai tupdė 208 cm krepšininką ant suolo. Šis ten atsistojęs dar paplojo I.Dragojevičiui, o prisėdęs vėliau stebėjo emocingą „Hapoel“ pergalę 80:76.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Amar'e Stoudemire'as

23 minutės, 4 taškai (2/5 dvit., 0/2 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 5 pražangos ir 0 naudingumo balų. Ne to tikėjosi Vilnius, priimdamas žaidėją, kuris septynis sezonus NBA rinko mažiausiai 20 taškų vidurkį ir 2007-aisiais buvo išrinktas į simbolinį NBA geriausių žaidėjų penketą.

A.Lapeta per 20 minučių pelnė 9 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų, sužaisdamas rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros rungtynes Europos taurėje.

Amerikiečio žaidimas karjeros aukštumose buvo paremtas fizišku krepšiu ir neįtikėtinomis atletiškumo savybėmis. Bet baigiantis karjerai jas iš A.Stoudemire'o atėmė sunkios kelių traumos.

Sėsdamas į „Lietuvos ryto“ autobusą „Siemens“ arenos viduje, A.Stoudemire'as dar nusipaveikslavo porai asmenukių su jo laukusiais Lietuvos krepšinio gerbėjais.

Už A.Stoudemire'ą dabar Europoje žaidžia vardas ir šlovinga praeitis. Bet vis tiek visada bus malonu matyti tokius svečius Lietuvoje.

VIDEO: Top 10
VIDEO: Dešimt gražiausių A.Stoudemire'o karjeros epizodų

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius