2020 11 10

Paskutinių akimirkų drama – su laiminga pabaiga: „Rytas“ parklupdė SIG ekipą

Vilniaus „Rytas“ nesulaikė 173 cm ūgio varžovų mažylio, bet galiausiai sugebėjo švęsti itin reikalingą pergalę Čempionų lygoje. Donaldo Kairio auklėtiniai paskutinio metimo dramoje 83:81 (26:16, 22:26, 21:23, 14:16) palaužė Strasbūro SIG ekipą.

Pirmajame kėlinyje „Rytas“ demonstravo neblogą žaidimą ir įgijo dviženklę persvarą 26:16. Vis tik jau pirmojo kėlinio pabaigoje SIG treneris Lassi Touvi ėmė žadinti savo auklėtinius minutės pertraukėlės metu ir jam pavyko.

Brandonas Jeffersonas ėmė pataikyti iš toli, tad „Ryto“ persvara vis tirpo, kol galiausiai rezultatas tapo lygus 34:34. Vis tik iš duobelės vilniečiai išlipo ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 48:42.

Po pertraukos SIG toliau nerado priešnuodžių puikiai žaidusiam Martynui Echodui, kuris puikiai kompensavo blankų „Ryto“ legionierių Andrew Goudelocko ir Chriso McCullough žaidimą.

Prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą Donaldo Kairio auklėtiniai pirmavo 69:65, bet tada B.Jeffersonas smeigė vieną tritaškį po kito, o jo sulaikyti „Rytas“ nesugebėjo.

Laimei, lemiamu metu tritaškį ir dvitaškį pataikė A.Goudelockas, baudų metimus sumetė M.Echodas.

Paskutinę ataką rengė SIG, prancūzai turėjo 4,8 sek. savo atakai, bet užpulti nesugebėjo - sunkus tritaškis nebuvo taiklus.

nuotr. FIBA/Arnas Butkevičius

M.Echodas buvo tikras „Ryto“ lyderis – jis pelnė 23 taškus (7/10 dvit.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Mindaugas Girdžiūnas surinko 12 taškų, 10 taškų ir 6 atkovotus kamuolius pridėjo Arnas Butkevičius.

Mačo pabaigoje komandą truktelėjęs A.Goudelockas finišavo su 9 taškais, bet pataikė tik 4 metimus iš 12-kos, taip pat jis atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, bet jam būnant aikštėje SIG pelnė net 15 taškų daugiau nei „Rytas“. Pagal pastarąjį rodiklį amerikietis buvo blogiausias Vilniaus ekipoje.

B.Jeffersonas pralaimėjusiems pelnė net 31 tašką (8/18 trit.), Bonzie Colsonas pridėjo 23 taškus. Likę SIG žaidėjai surinko tik 27 taškus.

„Rytas“ pataikė 55 proc. dvitaškių (18/33) ir 44 proc. tritaškių (7/16). Vilniečiai metė net 35 baudų metimus, iš kurių tikslą pasiekė 26 (74 proc. taiklumas).

Po „Ryto“ klaidų, kurių buvo padaryta 15, SIG pelnė net 23 taškus, kai vilniečiai tokiu pačiu būdu surinko vos 4 taškelius.

„Rytas“: M.Echodas 23 (7/10 dvit.), M.Girdžiūnas 12, A.Butkevičius 10 (6 atk. kam.), A.Goudelockas 9, M.Ndouras ir D.Bičkauskis po 8, K.Kitsingas 6, A.Marčiulionis 4, L.Uleckas 3.

SIG: B.Jeffersonas 31 (8/18 trit., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), B.Colsonas 23 (7 atk. kam.), D.Lansdowne'as 9.

Rungtynių eiga. „Rytas“ – SIG

Ketvirtas kėlinys. „Rytas“ – SIG

Likus 8 sek. „Rytas“ prasižengė, bet baudų metimų dar nėra.

Likus 25 sek. A.Goudelockas išvedė „Rytą“ į priekį – 83:81.

Likus 1:05 min. M.Echodas baudų metimais išlygino rezultatą – 81:81.

39 min. A.Goudelockas smeigė tritaškį kritiniu metu! „Rytas“ vis dar atsilieka – 79:81.

37 min. „Rytas“ atsilieka jau penkiais taškais – 76:81.

34 min. Nesportinė pražanga M.Girdžiūnui. Svečiai jau atsilieka – 73:79.

33 min. Dar vienas B.Jeffersono tritaškis... Jau septintas! Rezultatas lygus 73:73.

„Kodėl jam duodate mesti tritaškius?“, – klausia D.Kairys komandos.

31 min. Na kaip galima leisti mėtyti B.Jeffersonui, jis jau surinkęs 25 taškus šį vakarą. Skirtumas minimalus – 71:70.

Trečias kėlinys. „Rytas“ – SIG 69:65

29 min. D.Bičkauskis lygina rezultatą išradingu dvitaškiu – 65:65.

25 min. Varžovai įsišaudė ir įsižaidė puolime. B.Jeffersonas jau turi 22 taškus, o B.Colsonas – 16 taškų savo sąskaitoje.

22 min. K.Kitsingas šauna taikliai iš toli – 52:45.

Antras kėlinys. „Rytas“ – SIG 48:42

20 min. Kėlinį dvitaškiu užbaigė M.Echodas.

19 min. M.Girdžiūnas smeigia tritaškį, „Rytas“ žaidžia puikią atkarpą – 45:37.

18 min. M.Echodas – visiškas lyderis šiandien puolime. Jau 13 taškų vidurio puolėjo sąskaitoje – 40:37.

17 min. A.Goudelockas šiandien kol kas tuščias. Labiau gynyboje, bet nieko neduoda ir puolime. Po paskutinio nesėkmingo metimo gynėjas dar ir išsitėškė ant parketo – 36:37.

16 min. Persvara išnyko kaip dūmas – 34:34.

15 min. Dar vienas B.Jeffersono tolimas smūgis. Laimei, A.Butkevičius varžovui atsakė tritaškiu – 34:30.

13 min. B.Jeffersonas pataikė tritaškį, o D.Kairys nieko nelaukia ir prašo pertraukėlės, pranašumas mažėja – 29:25.

12 min. L.Uleckas šaltakraujiškai smeigia tolimą metimą sulig atakos laiko paskutine sekunde – 29:18.

Pirmas kėlinys. „Rytas“ – SIG 26:16

10 min. Na ką, pirmas kėlinys teikia nemažai pozityvo – „Rytas“ užtikrintai pirmauja 26:16.

„Rungtynės slysta dabar! Geriau pabuskime! Nelaukime, kol kažkas nutiks antroje pusėje ar dar kažkada!“, – šaukia ant auklėtinių SIG treneris Lassi Touvi.

9 min. Gražus M.Girdžiūno perdavimas M.Ndourui, kuris pelno taškus iš po krepšio – 24:15.

8 min. Nėra dažnas epizodas – nesportinė pražanga epizode be kamuolio. Teisėjas negailestingai baudžia M.Ndourą skriaudusį varžovą. „Rytas“ didina skirtumą – 21:13.

6 min. Gražus A.Butkevičiaus prasiveržimas šalia galinės linijos, pasibaigiantis dviem taškais – 14:11.

5 min. A.Butkevičius baudų metimais išvedė į priekį Vilniaus ekipą – 10:9.

4 min. Ups. Nepanašu kol kas, kad „Ryto“ gynyba būtų pagijusi. Kol kas vilniečiai atsilieka – 7:9.

1 min. Rungtynės prasidėjo! M.Echodas užtikrintai įsiveržė į baudos aikštelę ir sugrūdo kamuolį iš viršaus – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Rytas“: Andrew Goudelock, Augustas Marčiulionis, Arnas Butkevičius, Kristjanas Kitsingas ir Martynas Echodas.

SIG: Leo Cavaliere, Bonzie Colsonas, Brandonas Jeffersonas, DeAndre Lansdowne'as, Yannis Morinas.