2021 07 04

Kanados fiasko: neįtikėtinai išplėšė pratęsimą, bet krito nuo T.Satoransky rankos

Galingą sudėtį iš NBA rungtyniaujančių talentų olimpinei atrankai Viktorijoje subūrusi Kanados rinktinė nepateko net į atrankos turnyro finalą. Pusfinalyje šeimininkai buvo arti stebuklo, tačiau galiausiai 101:103 (27:29, 17:23, 16:16, 34:27, 7:9) turėjo pripažinti Čekijos pranašumą.
Čekijos rinktinės triumfas
Čekijos rinktinės triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Likus 57 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Tomašas Satoransky realizavo vieną baudos metimą, o svečių pranašumas šoktelėjo iki dviženklio (92:82).

Tačiau tuomet įvyko tikrų tikriausias stebuklas – Kanados rinktinė per mažiau nei minutę spurtavo 12:2 ir išplėšė pratęsimą.

Šeimininkų herojumi tapti siekė vienas „Golden State Warriors“ lyderių Andrew Wigginsas, kuris likus 22 sek. suvertė du taškus su pražanga, tuomet kanadiečiai išprovokavo varžovų klaidą, o būtent A.Wigginsas taikliu tolimu metimu atstatė pusiausvyrą (94:94).

Pratęsime Kanada iš karto šoktelėjo į priekį (99:94), tačiau kovingųjų čekų tokia košmariška atkarpa iš vėžių neišmušė. Jie atsakė spurtu 7:0 ir nors varžovams pavyko išlyginti rezultatą, lemiamą žodį šiame mače tarė T.Satoransky.

Įžaidėjas likus 1,4 sek. nuo lentos pataikė metimą iš vidutinio nuotolio, kuris, kaip paaiškėjo netrukus, buvo pergalingas.

Kanados rinktinėje rungtyniavo net 8 NBA krepšininkai.

Kanados rinktinė: RJ Barrettas 23 (6 rez. perd.), Andrew Wigginsas 22 (8 atk. kam., 27 naud. bal.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 21, Trey Lylesas (11 atk. kam.) ir Andrew Nicholsonas po 10.

Čekijos rinktinė: Blake'as Schilbas 31 (7/12 trit., 30 naud. bal.), Tomašas Satoransky 18 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 21 naud. bal.), Patrikas Auda 16, Ondrejus Balvinas 14 (19 atk. kam., 33 naud. bal.).

Dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes čekai kausis su Graikijos rinktine, kuri taip pat kiek netikėtai 81:63 (8:22, 19:12, 24:13, 30:16) nepasigailėjo Turkijos krepšininkų.

Nickas Calathesas nugalėtojams pelnė 18 taškų (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kostas Sloukas (9 rez. perd.) – 15, Giorgios Papagiannis (13 atk. kam., 30 naud. bal.) ir Giannoulis Larentzakis – po 14.

Turkijos ekipai 20 taškų surinko Furkanas Korkmazas.