TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2019 07 27

Nesėkmingas startas: Lietuvos 18-mečiai Europos čempionatą pradėjo pralaimėjimu Rusijai

Lietuvos 18-mečių rinktinė Europos pirmenybes pradėjo nesėkme. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pirmosiose B grupės rungtynėse 60:74 (12:21, 17:14, 9:21, 22:18) krito prieš Rusiją.
Augustas Marčiulionis
Augustas Marčiulionis / nuotr. FIBA

Jau pačioje susitikimo pradžioje Rusija pradėjo žaisti itin kibų ir kietą krepšinį. To rezultatas – net 11 pražangų ir 14 lietuvių baudų metimų. Tiesa, mūsų šalies atstovai iš žaidimo per pirmas 10 minučių pataikė vos kartą, o net 23 dvitaškius metę rusai po pirmojo kėlinio pirmavo 21:12.

Antrajame kėlinyje žaidimas suvienodėjo, o Lietuvos komanda ėmė artėti prie varžovų. Per didžiąją pertrauką Rusija buvo priekyje 35:29, o lietuviai turėjo problemų su kova dėl atšokusių kamuolių – varžovams buvo leista sugriebti net 12 kamuolių puolime.

Trečiąjį kėlinį Rusijos krepšininkai pradėjo spurtu ir įgijo dviženklę persvarą, kuri greitai padidėjo ir iki 20-ties taškų (56:36).

Lemiamą 10-ties minučių atkarpą Lietuvos aštuoniolikmečiai pradėjo sėkmingiau ir sugebėjo nukirpti deficitą iki vienžeklio (57:66), tačiau varžovai atsigavo, vėl padidino persvarą ir šventė pergalę.

Lietuviai pataikė vos 35 proc. dvitaškių (14/40) ir 33 proc. tritaškių (4/12). Nežibėjo jie ir prie baudų metimo linijos – pataikė 65 proc. metimų (20/31).

Kovą dėl kamuolių Rusijos krepšininkai laimėjo užtikrintai – 50:39. Vien po lietuvių krepšiu varžovai nusiėmė 19 kamuolių.

Lietuvos komanda padarė net 20 klaidų, o kietai žaidusi Rusijos ekipa prasižengė net 29 kartus.

Lietuva U18: M.Kancleris 14, Ą.Tubelis 12 (8 atk. kam., 4/10 dvit., 4/12 baud. met.), E.Jermolajevas, A.Marčiulionis (5 kl.) ir D.Rimkus po 7.

Rusija U18: Viktoras Lachinas 18 (9 atk. kam.), Dania Pochodliavas 12 (5 rez. perd.).

Mūsiškiai B grupėje dar susitiks su Italijos ir Juodkalnijos rinktinėmis. Juodkalniečiai anksčiau vykusiame mače 62:54 palaužė italus.

Pasaulio jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas vyks šių metų liepos 27-rugpjūčio 4 dienomis Volo mieste (Graikija). Šiai rinktinei LKF iškėlė tikslą čempionate užimti 1-8 vietas.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?